نکاتی مهم برای انتخاب بهتر فضای اداری

24 آذر ، 1397
مبلمان اداری فضا گویا

اگر قصد راه اندازی یک شرکت و یا اداره را دارید باید ابتدا به دنبال پیدا کردن یک دفتر مناسب و فضای اداری لازم باشید. در ادامه سعی داریم به شما نکات مهم در رابطه با انتخاب فضای اداری را بیان نماییم. همراه ما باشید تا با هم بررسی داشته باشیم در رابطه با نحوه چگونگی انتخاب بهتر فضای اداری.

برای چه منظور فضای اداری می خواهید؟

اولین و مهمترین نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که برای چه نوع کاری نیاز به فضا دارید. انتخاب فضای اداری ارتباط مستقیم به نوع کاربری مکان شما دارد. آیا یک شرکت بزرگ هستید و یا یک شرکت کوچک که در روز چند مراجعه کننده بیشتر ندارید. آیا قرار است تعداد زیادی کارمند داشته باشید. این ها سوالاتی هستند که باید از قبل برای آنها جوابی یافته باشید تا بتوانید به راحتی انتخاب فضای اداری را انجام دهید.

همچنین نکته مهم دیگر در انتخاب فضای اداری این است که اقشاری که به شرکت شما مراجعه می کنند را بشناسید. برای نمونه اگر افراد مسن و سن بالا قرار است بیشتر به شرکت شما بیایند و مثلا یک شرکت بیمه ای هستید باید به خاطر داشته باشید که در انتخاب فضای اداری حتما آسانسور را نیز لحاظ نمایید و یا اینکه شرکت تان در طبقه اول قرار گرفته باشد.

دکوراسیون فضای اداری

از فضای خود بیشترین استفاده را ببرید

بعد از اینکه یک مکان مناسب را برای دفتر خود انتخاب کردید حال باید به طراحی بخش های داخلی آن بپردازید. بنا بر تعداد کارمندان خود و همچنین نوع شرکت خود نیاز به بخش های مختلف از قبیل اتاق جلسات، دفتر مدیریت، میز منشی و دفتر کارمندان داشته باشید. هر کدام از این بخش ها باید به درستی در جای مناسب خود باشند تا دفتر شما را زیباتر نمایند. همچنین باید در دید ارباب رجوع خود نیز بتوانید تاثیر مثبت داشته باشید.

نکته دیگر که در این بین باید به خاطر داشته باشید این است که انتخاب فضای اداری توسط شما می تواند بر روی بهره وری و کارآیی کارمندان خود نیز تاثیر داشته باشید. برای نمونه یک فضای اداری زیبا و شیک به همراه میزها و صندلی های مناسب می تواند در روحیه کارمندان تاثیر خوبی داشته باشد.

دکوراسیون فضای اداری


چه معیارهایی را در انتخاب فضای اداری در نظر بگیرید

معیارهای مهم در انتخاب فضای اداری را به خاطر داشته باشید:

رنگ ها: باید سعی کنید فضای اداره و شرکت خود را با رنگ هایی که بتواند یک دید مثبت ایجاد کند و زیبا باشند طراحی کنید. رنگ ها می توانند پیام های مختلفی را منتقل نمایند پس در انتخاب فضای اداری به رنگ ها نیز توجه نمایید.

فضا و مساحت: همان طور که پیش تر نیز گفتیم نیاز خود را در نظر بگیرید. ببینید به چه میزان فضا احتیاج دارید. همچنین می توانید با یک طراحی درست نیز از تمام فضای خود به نحو احسن استفاده نمایید.

نورپردازی: اگر سعی کنید که در انتخاب فضای اداری، جایی را انتخاب کنید که نورگیر باشد و در روز نور طبیعی وارد دفتر شود می تواند تاثیرات مثبت زیادی داشته باشد. یکی از این تاثیرات قطعا در روحیه شما است و دیگری نیز تاثیر بر روی هزینه های جاری شرکت می باشد. اگر از نور طبیعی بهره ببرید دیگر نیاز به پرداخت قبض های برق سنگین نخواهید داشت.

انچه که به صورت کلی از دکوراسیون فضای اداری باید بدانید

بعد از اینکه با تمام نکات مربوط به انتخاب فضای اداری آشنا شدید می توانید خودتان دست به کار شوید. همچنین می توانید از یک طراح خبره نیز کمک بگیرید تا به شما بهترین پیشنهادها را برای انتخاب دکوراسیون فضای اداری داشته باشد. به خاطر داشته باشید هر چه انتخاب فضای اداری شما اصولی تر باشد هزینه ای که برای آن متقبل شده اید با سود دهی شرکت، خیلی زود به شما بر خواهد گشت و آثار این انتخاب درست را به صورت طولانی مدت مشاهده خواهید کرد. پس بهتر است یک بار دیگر تمام نکته ها را مرور نمایید و بر اساس آنها فضای اداری خوبی را انتخاب کنید .

دکوراسیون فضای اداری

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi