نکاتی در مورد انتخاب مبلمان اداری

15 شهریور ، 1401
مبلمان اداری فضا گویا

مبلمان اداری یکی از مهم ترین موارد در طراحی دکوراسیون یک اداره است. شما با داشتن یک مبلمان اداری خوب می توانید علاوه بر اینکه باعث راحتی و آسایش کارکنانتان  شوید چیدمانی متفاوت و چشم نواز را در محیط کاری تان اجرا نمایید 

میز اداری

میزهای اداری دارای انواع مختلفی هستند. بسته به اینکه میز برای چه نوع سمتی و یا هدفی استفاده شود شکل و عملکرد این میزها متفاوت است. میزهای اداری باید ارگونومیک باشند به این صورت که شخص در زمان استفاده از آنها در نواحی زانوها، ران، دست ها و پاها احساس راحتی داشته باشد. علاوه بر این موارد یک میز اداری باید دارای ظاهر و شکل مناسب، مواد خوب و روش ساخت ایمن و استاندارد باشد. بنابراین در انتخاب یک میز اداری باید به همه این عوامل دقت کرد. شما با انتخاب یک میز اداری مناسب علاوه بر اینکه احساس راحتی و آرامش را در حین کار برای خود به ارمغان می آورید می توانید شخصیت و رتبه کاری خود را هم به مخاطب نشان دهید بنابراین در مبلمان اداری انتخاب یک میز مناسب بسیار قابل اهمیت است. 

میز مدیریت 

یک نمونه از میزهای پرکاربرد در مبلمان اداری میز مدیریت است. یک مدیر خوب سزاوار یک مبلمان اداری خوب از جمله میز مدیریت استاندارد است. یک میز مدیریت مناسب که به مبلمان اداری شما بیاید باید توانایی برطرف کردن نیازهای یک مدیر را داشته باشد. این میز باید علاوه بر ظاهر منحصر به فرد و زیبا دارای کیفیت بالایی نیز باشد. میز مدیریت شما نشان دهنده شأن و مقام شما نیز می باشد.

میزمدیریت فضا گویا

در مبلمان اداری میز نسبت به سایر وسایل باید کارایی بیشتری داشته باشد زیرا معمولا در طولانی مدت عوض نمی شود بنابراین جنس میز و اینکه در ساخت آن از چه موادی و با چه کیفیت هایی استفاده شده است بسیار مهم است که شما با کنترل مواردی مثل جنس بدنه میز، باز و بسته کردن کمدها و کشو ها می توانید از جنس آن تا حدی مطمئن شوید. اگر قصد دارید برای مبلمان اداری خود یک میز مدیریت انتخاب کنید باید در زمان انتخاب به مواردی از جمله نوع کارکرد میز، انتظارات شما از میزتان، ابعاد اتاق کار، نور و رنگ اتاق دقت کنید. مسلما نوع میز شما نشان دهنده ذهنیت و تفکر شما خواهد بود و یکی از اولین مواردی است که مهمانان شما با وارد شدن به اتاق به آن توجه می کنند. اینکه میز شما ظاهری زیبا و مدرن داشته باشد و پاسخگوی نیازهای شما در زمان کار باشد اهمیت زیادی دارد.  

صندلی اداری

شما برای کار در یک محیط اداری نیاز به جایی برای نشستن های طولانی مدت و صحبت کردن با ارباب رجوع و یا کار با کامپیوتر و برگه هایتان دارید بنابراین اینکه برای نشستنتان از چه صندلی استفاده می کنید اهمیت زیادی دارد. صندلی شما باید کاملا ارگونومیک باشد و با ستون فقرات شما هماهنگی داشته باشد این عامل باعث می شود که از استرس های کاری شما در طول روز کاسته شود و احساس راحتی و آرامش به شما دهد. همانطور که می دانید اگر صندلی اداری از راحتی کافی برخوردار نباشد در زمان کار تمرکز شما را کم می کند و می تواند باعث خستگی شما شود. ضمنا یک صندلی مناسب باید ضامن سلامتی ستون فقرات شما باشد و حالت طبیعی آن را حفظ کند تا در اثر نشستن های طولانی مدت دچار کمر درد و یا گردن درد نشوید. 

صندلی اداری | فضا گویاصندلی مدیریت 

یکی دیگر از موارد مهم در مبلمان اداری صندلی مدیریت است. از آنجایی که اتاق مدیریت نقطه مرکزی یک کپمانی است و تمام توجهات به آن است باید با وسایل خاصی مجهز شود و با سایر اتاق های کار در محیط اداری تفاوت داشته باشد. در اتاق مدیریت جلسات طولانی برگزار می شود و ممکن است مدیر نتواند چند ساعت متوالی از اتاق خود خارج شود بنابراین راحتی صندلی اهمیت بسیار زیادی دارد. مهم ترین قسمت در اتاق مدیریت میز و صندلی مدیر هستند. نکته دیگری که در انتخاب صندلی مدیریت اهمیت دارد سازگاری آن با دکوراسیون اتاق است اینکه اتاق شما دکوراسیونی کلاسیک و یا مدرن دارد می تواند روی انتخاب شما تاثیر داشته باشد.

 ویژگی‌ های صندلی مدیریتی 

یک صندلی مدیریتی خوب باید دارای ویژگی هایی باشد. ما در این قسمت به برخی ویژگی های یک صندلی مدیریتی خوب اشاره می کنیم تا در زمان خرید با خیالی آسوده انتخاب کنید. 

نکته اول اینکه یک صندلی مدیریتی خوب باید از سایر صندلی ها بزرگتر باشد. بزرگ بودن صندلی باعث راحت بودن آن می شود و فرد در زمان نشستن احساس آرامش می کند البته سایز آن باید به مبلمان اداری شما بخورد. استفاده از اصول ارگونومی در ساخت صندلی های مدیریتی باعث راحت بودن آن ها می شود.نکته دوم اینکه صندلی های مدیریتی معمولا چرخ دار هستند و این کار شما را برای کمی جا به جا شدن کنار میزتان راحت می کند. مخصوصا زمانی که میز شما طویل باشد.یک صندلی مدیریتی خوب باید دارای دسته های مناسب، پشتی نرم و لطیف باشد.

صندلی های مدیریتی آپشن های زیادی برای تنظیم کردن دارند شما می توانید پشتی صندلی، ارتفاع آن و یا زیر سری را به دلخواه خود تغییر دهید تا متناسب با نوع نشستن شما شوند و از نشستن بر روی آن احساس رضایت کنید. برخی از صندلی های مدیریتی قابلیت این را دارند که کمی به سمت عقب باز شوند تا شما در حین کار کمی استراحت کنید. 

روکش این صندلی از جنس های مختلفی است می توانند از چرم و یا پارچه تهیه شوند. از آنجایی که چرم نسبت به پارچه دوام بیشتری دارد و زیباتر هم هست معمولا بیشتر استفاده می شود.

بنابراین اگر برای مبلمان اداری خود به دنبال میزها و صندلی های مناسب هستید به موارد گفته شده دقت کنید. یک مبلمان اداری خوب و استاندارد ظاهر زیبایی به محل کار شما می دهد. گروه ما با بهترین مبلمان اداری در خدمت شما عزیزان است. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi