سخنی در مورد مبلمان اداری

15 شهریور ، 1401
مبلمان اداری فضا گویا

محصولات مبلمان اداری تنها به میز و صندلی که در داخل اداره ها وجود دارد، بسنده نمی شود. انواع پارتیشن، انواع دیوارکوب ها و انواع کمد و فایلینگ هم جزئی از مبلمان اداری محسوب می شوند. با استفاده از محصولات مبلمان اداری می توان فضای داخلی اداره ها را شیک تر و به روزتر کرد. استفاده از محصولات مبلمان اداری نه تنها زیبایی فضای کار را دوچندان کرده، بلکه راحتی بیشتری را در فضای کار ایجاد می کند و دیگر ساعت های طولانی کار کردن برای کارمندان خسته کننده نخواهد بود.

با مبلمان اداری مناسب قطعا راندمان کاری بالاتر خواهد رفت. این عاملی است که شاید چندان به چشم نیاید اما تاثیر مستقیم دارد. در این مقاله انواع مبلمان اداری که در فضاهای اداری کاربرد دارد مورد ارزیابی قرار گرفته است.

انواع میز اداری

انواع میز اداری از محصولات مبلمان اداری محسوب می شود. از انواعمیز اداری می توان به میز مدیریت، میز کنفرانس اشاره کرد که بسیار حائز اهمیت هستند و شاید بتوان گفت به گونه ای قئرت مند بودن شرکت را به بیننده القا می کنند، میز کارشناسی، میز کارگروهی، میز کانتر اداری و میز جلو مبلی اداری از دیگر مبلمان اداری هستند که باید به آن ها پرداخت.

میزهای مدیریتی بسته به فضایی که به کار گرفته می شود از سایزبندی های متنوع و رنگ بندی های مختلف و خاص برخوردار است. معمولاً میزهای مدیریتی چند تکه هستند که در محیط کار سوار می شود و از مقدار فضای کافی برای کارهای متنوع مدیران برخوردار است. میز کنفرانس از میزهای متنوع اداری است که بسته به میزان ظرفیت سالن طراحی و ساخته می شود. میز کنفرانس بسته به فضای سالن به صورت های مستطیلی، بیضی، دایره ای، هلالی و مربعی طراحی می شود.

مبلمان اداری فضا گویا

میزهای کارشناسی و کارمندی از متداول ترین محصولات مبلمان اداری هستند که از دیرباز مورد توجه شرکت ها قرار داشته است. میزهای کارشناسی امروزی دارای طراحی به روزتر و از جنس ها و رنگ بندی های متنوع تری برخوردار شده است. میزهای کارشناسی از زیبایی و طراحی منحصر به فردی برخوردار است. میزهای کارگروهی از انواع میزهایی محسوب می شوند که مصرف های گروهی دارد و با توجه به فضای محیط کار دارای طراحی های متنوعی می باشند.

میز کانتر که نام دیگر میز پذیرش یا میز اطلاعات یا میز منشی است، اغلب در ورودی شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد. میزهای کانتر دارای طراحی ها و رنگ بندی متنوعی است که در شیک شدن فضای ورودی شرکت بسیار تأثیرگذار می باشد. میزهای جلومبلی نیز در مبلمان اداری به عنوان میزهای پذیرایی از مهمانان شرکت مورد استفاده قرار می گیرد. میزهای جلومبلی به شکل های مستطیلی و مربعی از محبوبیت بیشتری در نزد مشتریان برخوردارند.

انواع صندلی اداری

انواع صندلی های اداری نیز جزو مبلمان اداری محسوب می شوند و انواع زیادی از صندلی های اداری در شرکت ها مورد مصرف دارد. ست صندلی اداری، صندلی مدیریت، صندلی کنفرانس، صندلی کارشناسی، صندلی همایش، صندلی انتظار، مبل و نیم ست اداری از انواع صندلی اداری محسوب می شود. صندلی های اداری اکثراً چرخ دار هستند و از تنظیم ارتفاع برخوردار می باشند. جنس به کار رفته در نشیمن صندلی ها ضد تعریق بوده و از انعطاف پذیری بسیار خوبی برای جلوگیری از خستگی برخوردار هستند. در این میان صندلی های کنفرانس از تنوع رنگی بالاتری برخوردار هستند و اکثراً موردهای بدون چرخ از کاربردهای وسیع تری برخوردارند.

صندلی های اداری بسته به کاربرد و مدت زمانی که در طول روز مورد مصرف قرار می گیرند، متفاوت هستند. مسلماً صندلی مدیریتی از کیفیت جنس و راحتی بیشتری نسبت به نوع کارشناسی، کنفرانس و همایش برخوردار است. صندلی های انتظار در طراحی های چندتایی و تکی وجود دارد. جنس این صندلی ها بیشتر فلزی و پلاستیکی بوده و در محیط های عمومی کاربرد دارد. صندلی های همایش از رنگ بندی بسیار متنوع و جنس روکش صندلی ها متفاوت است. این صندلی ها از راحتی مناسبی برخوردار هستند زیرا افراد مدت طولانی تری بر روی آن ها می نشینند. و به صورت ثابت در سالن نصب می شوند. مبل و نیم ست های اداری نیز برای مبلمان فضای شرکت هستند و از تنوع بسیار زیادی برخوردارند.

صندلی اداری | فضا گویا

انواع پارتیشن اداری

انواع پارتیشن که در محیط اداره ها کاربرد دارد جزئی از محصولات مبلمان اداری محسوب می شود. پارتیشن ها، فضای اداره را به دلخواه ما تغییر می دهند بدون این که نیازی به استفاده از مصالح ساختمانی باشد. با پارتیشن بندی می توان از فضای داخل شرکت به صورت بهینه تری بهره برد. پارتیشن های دو جداره، فریم لس، ریلی و متحرک از انواع پارتیشن های اداری هستند. پارتیشن های دکوراتیو و لوکس نیز امروزه کاربرد گسترده ای در مبلمان اداری پیدا کرده اند. این پارتیشن ها در کنار کاربرد معمول خود باعث زیبا سازی فضای اداره نیز می شوند.

انواع کمد و فایلینگ

انواع کمد و فایلینگ ها نیز از مبلمان اداری محسوب می شوند. کمد ویترین، کمد کنسول، کمد زونکن و لباس از انواع کمدهای اداری هستند. کمد ویترین و کمد کنسول در فضاهای اداری بسیار پرکاربرد بوده و از طراحی های متنوعی برخوردار می باشند. کمد زونکن در طراحی های ساده تری وجود دارند و از بیشترین فضای ممکن برای جاسازی زونکن ها استفاده شده است. کمد لباس هم در فضاهای خاص و به دور از فضای عمومی شرکت کاربرد دارند.

پارتیشن اداری | فضا گویا

انواع دیوار کوب

دیوارکوب ها نیز از مبلمان اداری محسوب می شوند و در زیباسازی و عایق شدن صدا بسیار کاربرد دارند. با استفاده از دیوارکوب ها هم فضای اداره شیک تر شده و هم تمام جلسات در محیط امن تری برگزار می شود. دیوارکوب ها از جنس ام دی اف و پی وی سی بیشترین موارد مصرف را به خود اختصاص داده اند. دیوارکوب ها دارای طرح ها و رنگ بندی های متنوعی می باشند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi