با انواع مختلف میزهای مدیریتی آشنا شوید

15 شهریور ، 1401
مبلمان اداری فضا گویا

تعیین قیمت میز مدیریت در سال های اخیر با توجه به گسترش رقابت در حوزه های تجاری اعم از دولتی یا خصوصی، بیش از پیش مورد توجه واقع شده است. در میان اجزای مختلف مبلمان اداری، میز مدیریت از اهمیت خاصی برخوردار است. میز اداری از مهم ترین ابزارهای کار مدیران، کارشناسان و کارمندان در یک مجموعه اداری به شمار می رود و هم چنین می تواند برای فرد مراجعه کننده نشان دهنده ی شخصیت و موقعیت هر فرد در اداره باشد. در این میان میزهای مدیریت به سبب جایگاه و موقعیت خاص مدیران از اهمیت ویژه ای برخوردار شده اند که در ادامه به معرفی و بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

مبلمان اداری فضا گویا

میزهای مخصوص مدیریت در اداره جات

چرا میز مدیر باید خاص باشد؟

مدیر یک مجموعه به عنوان سرپرست و راهبر آن دارای شرایط و موقعیت ویژه ای نسبت به سایرین است. ملاقات های خاص و برای مثال عقد انواع قراردادها و معاملات کاری، همه در اتاق مدیر مجموعه صورت می پذیرند. هنگامی که فردی وارد اتاق مدیر مجموعه می شود نخستین چیزی که به چشم او می آید و نظرش را جلب می کند میز مدیر است. رنگ، اندازه، نظم و ترتیب و مجموعه ی کیفیات و مختصات آن می تواند در ذهنیت فرد مراجعه کننده مؤثر باشد و در نهایت قادر است تا سرنوشت یک مجموعه اداری را رقم بزند. پس باید توجه خاصی به انتخاب، خرید و قیمت میز مدیریت داشت تا بتوان در نهایت موفقیت همه ی اعضای مجموعه را تضمین کرد.

 مبلمان اداری | فضا گویا

به چه نکاتی باید توجه کرد؟

همه ی ویژگی ها را باید مدنظر قرار داد و پس از آن اقدام به انتخاب نمود. برای توجه به قیمت میز مدیریت، هم راحتی و آسودگی خاطر مدیر به هنگام کار مهم است و هم باید به سلیقه ی مخاطبان و مراجعه کنندگان توجه کرد. برای مثال باید توجه داشت که مراجعه کنندگان معمولاً در چه رده سنی قرار دارند. اگر آن ها معمولاً افراد جوان تری هستند باید به انتخاب یک میز مدیریت به سبک مدرن فکر کرد. میزهای مدرن عموماً طراحی ساده تری دارند. هرچند میز مدیر باید در مقایسه با میز سایر کارکنان و کارشناسان مجموعه طراحی خاص و ویژه ای داشته باشد اما بهتر است در صورتی اقدام به تهیه میزهای سبک کلاسیک کنید که مراجعه کنندگان مدیر از اشخاص سالخورده تر تشکیل شده باشند. برای اشخاصی که پا به سن گذاشته اند میزهای کلاسیک با طراحی های پیچیده، نمایان گر تجربه و اصالت یک مدیر در حوزه کاری خود به شمار می آیند. قیمت میز مدیریت کلاسیک اغلب بیش تر از قیمت میز مدیریت مدرن تمام خواهد شد.

فضای اتاق

به فضای اتاق توجه کنید. برای تصمیم گیری در مورد قیمت و اندازه میز مدیریت باید توجه داشته باشید که اندازه میز در نسبت با فضای اتاق چندان بزرگ یا چندان کوچک نباشد. دسترسی مدیر به میز باید به سادگی انجام شود. میز باید علاوه بر آن که از اصول ارگونومیک پیروی کرده و سلامت مدیر را تضمین می کند به قدر کافی فضا برای قرار دادن وسایل و تجهیزات و هم چنین دسترسی آسان به پرونده ها و اسناد مختلف داشته باشد. میز مدیریت نباید خیلی کوتاه یا خیلی بلند باشد. باید توجه کنید که همه این موارد در تعیین نهایی قیمت میز مدیریت تأثیرگذار خواهند بود.

روان شناسی میز کار!

رنگ میز مدیر نیز از دیگر مؤلفه هایی است که به جلب توجه مراجعه کنندگان کمک خواهد کرد. در طراحی میز مدیران معمولاً از رنگ های تیره استفاده می شود. رنگ های تیره در این میزها نشان دهنده شخصیت و موقعیت برتر مدیر در نسبت با سایر کارکنان مجموعه اداری است. حوزه ای با نام روان شناسی افراد از طریق میز کار وجود دارد که با توجه به میز اشخاص مختلف و ترکیب اجزاء و عناصر در آن می توان تا حدود زیادی به شخصیت و درونیات فرد پی برد.

مبلمان اداری |مبلمان فضا گویا

جمع بندی

 در نهایت به سراغ تعیین قیمت میز مدیریت خواهیم رفت. تمامی موارد و فاکتورهای ذکر شده بر قیمت میز مدیریت تأثیر خواهد گذاشت. عواملی هم چون استفاده از طراحی های پیچیده، سنگین و کلاسیک در این میزها یا استفاده از طراحی های ساده، سبک و مدرن، میزان استفاده از چوب های درجه اول و مناسب در این گونه میزها مانند چوب بلوط و یا استفاده از چوب های درجه دو و سه، میزان استفاده، ترکیب و چینش عناصر مختلف مانند چوب، فلز، پارچه، چرم و مانند آن، کاربرد و نوع استفاده مدیر از میز مدیریت (آیا مدیری پرکار، پرمشغله و دارای تعداد بالایی از مراجعه کنندگان در طول روز است یا آن که مدیری کم مشغله است و معمولاً مراجعین زیادی ندارد)، فضایی که در اختیار مدیر قرار گرفته است و در نهایت مقام و مرتبه و موقعیتی که یک مدیر در حوزه ی کاری خود دارد، همه و همه از عوامل دخیل و مؤثر در تعیین قیمت میز مدیریت به شمار می روند. توصیه می شود که در خرید این میز عجله نکنید و برای رسیدن به تصمیم گیری نهایی درباره قیمت میز مدیریت از نظرات کارشناسان و متخصصان حوزه تولید مبلمان اداری بی بهره نمانید. قیمت میز مدیریت همه ی آن چیزی نیست که در خرید این میزها باید بدان توجه داشت. اما مطمئن شوید که کیفیت را فدای قیمت میز مدیریت نمی کنید و میزی خریداری می کنید که سالیان سال خواهد توانست پاسخ گوی نیاز شما در اداره باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi