انواع میز در دسته بندی مبلمان اداری

14 دی ، 1399
مبلمان اداری فضا گویا

مبلمان اداری از میزهای مختلفی تشکیل‌ شده اند. میز کنفرانس، میز مدیریت، میز کارمندی و میز کارشناسی از محصولات این مبلمان ها شناخته می ‌شوند. در این مقاله به طور دقیق می خواهیم به انواع میز اداری بپردازیم و با ویژگی های و کاربرد دقیق هر یک آشنا شویم، با ما همراه باشید.

آشنایی با انواع میز اداری و کاربرد آن

مبلمان اداری بحثی است که بارها در رابطه با محصولات و انواع مختلف آن توضیحاتی در سایت ‌های مختلف به میان آمده است. ازجمله این محصولات می‌ توان به میز شرکتی و صندلی اداری، میز کنفرانس، انواع پارتیشن اداری و فایلینگ اشاره نمود. هر کدام از محصولاتی که در بالا اشاره شد جزو قسمت ‌های مهم و اصلی مبلمان اداری شناخته می ‌شوند. جالب است بدانید که هر کدام از آن ‌ها به دسته ‌بندی‌ های دیگر تقسیم می ‌شوند و از کاربردهای وسیعی در محیط ‌های اداری و کاری برخوردارند. به ‌عنوان ‌مثال کمتر سازمان و شرکتی مشغول به فعالیت است که از میز مدیریت در کنار میزهای کارمندی برخوردار نباشد. طراحی و رنگ‌ بندی در هر کدام از محصولات مبلمان اداری با توجه به درخواست مشتری قابل ثبت است. افراد می ‌توانند سفارش‌ها خود را در این زمینه با کارشناسان مربوطه در میان گذاشته و با یک خرید مناسب از کیفیت و تنوع محصولات برخوردار شوند. در بحث امروز به واکاوی در رابطه با محصولات جانبی دیگر این نوع از مبلمان ها خواهیم پرداخت، پس هم چنان همراه ما باشید.

انواع میز اداری شرکتیانواع میز اداری شرکتی 

میز مذاکره از انواع مبلمان اداری

تنوع در محصولات مبلمان اداری باعث شده است خریداران بتوانند محصول موردنظر خود را از میان دیگر موارد انتخاب نمایند. یکی از این موارد میز مذاکره و انواع آن است که کمتر در رابطه با آن به بحث و گفتگو نشسته‌ ایم. در هر سازمان و شرکتی با انواع مختلفی از مبلمان های اداری روبه‌ رو خواهید شد که یکی از آن میز مذاکره می‌ باشد. این نوع محصول همانند تمامی میزهای اداری از کارایی مشخصی برخوردار است و در بسیاری از سازمان و شرکت‌ های اداری به چشم می‌ خورد.
تنوع در تولیدات این محصول به ‌قدری است که می ‌توان رنگ و طرح مورد نظر را طبق سلایق خود انتخاب نمود. مذاکره کردن با شرکت ‌های همکار بر روی این میز از کاربرد های آن است. شما می‌ توانید طرح مورد نظر خود را از میان محصولات دیگر انتخاب نمایید یا طبق سلیقه خود طرح پیشنهادی را برای تولید این نوع میز اداری به کارشناسان مربوطه ارائه دهید. میز کنفرانس متصل یکی از این مواد شناخته می‌ شود که از ساختار و ظاهر متفاوتی نسبت به دیگر میزها برخوردار است.

میز پذیرایی از انواع مبلمان اداری

از محصولات مرتبط با مبلمان اداری می‌ توان به میز پذیرایی اشاره کرد. این میز نیز در زیر شاخه میزهای اداری قرار می‌ گیرد و از تنوع در طرح و رنگ برخوردار است؛ اما کارایی این محصول با توجه به نام آن تعریف می ‌شود. برای پذیرایی از مهمان‌ ها و مراجعه‌ کنندگان به شرکت و سازمان‌ ها اغلب از این نوع میز استفاده می ‌شود. از جمله مواردی که می ‌توان در این نوع میز به آن توجه کرد تنوع در طرح و رنگ آن است.
طرح‌ های مختلف و جالبی را می‌ توان در تولیدات این  محصول از مبلمان اداری مشاهده کرد. به‌ عنوان‌ مثال برخی از این میزها به ‌صورت ام دی اف طراحی می ‌شوند و برخی نیز از ترکیب شیشه و چوب طراحی شده و به مرحله تولید می ‌رسند. از دیگر ویژگی‌ های میز پذیرایی سایز و اندازه آن‌ هاست که در زمان خرید می ‌بایست با توجه به فضای مورد نظر به این نکته نیز توجه نمود. در پایان اشاره‌ کنیم که امکان سفارش بری این نوع میز از محصولات مبلمان اداری برای متقاضیان وجود دارد. تنها کافیست رنگ و طرح مورد نظر خود را به ما ارائه دهید و در کوتاه ‌ترین زمان ممکن محصول را تحویل بگیرید.

میز کارشناسی از انواع مبلمان اداری

میز کارشناسی یکی دیگر از انواع مبلمان اداری است که با توجه به درخواست مشتری قابل طراحی و تولید است. در کنار تمامی میزهای اداری ازجمله میز کارمندی، میز مدیریت و میز کنفرانس می ‌توان از میز کارشناسی نام برد؛ اما این میز به‌مانند میز مدیریت از طراحی و ویژگی مرتبط با کارایی مربوط به خود برخوردار است. این میز اداری به ‌منظور انجام کارهای مختلف کارشناسان در سازمان و شرکت ‌ها طراحی و تولید می ‌شود. رنگ ‌بندی و طرح ‌های به‌ کار رفته در این نوع میز همانند دیگر محصولات متنوع می ‌باشد.
از میز کارشناسی اغلب در اتاق ‌هایی استفاده می ‌شود که مرتبط با سمت کارمند مورد نظر می ‌باشد. این میز هم به‌ صورت تک ‌نفره و هم چند نفره قابل طراحی است. برای اینکه بتوانید میز مورد نظر خود را در این شاخه انتخاب نمایید می ‌توانید از طرح ‌های موجود در این زمینه استفاده کنید و یا به سفارش طرح موردنظر خود بپردازید.

انواع میز و صندلی اداریانواع میز و صندلی اداری 

میزهای گروهی از انواع مبلمان اداری

در برخی از سازمان ‌ها با میزهای خاصی مواجه می ‌شوید که به ‌منظور استفاده گروهی و مشترک طراحی و تولید شده‌ اند. یکی از آن‌ ها میز گروهی اداری است که از ویژگی و کاربرد های وسیعی برخوردار است. این کارایی به ‌قدری است که اغلب شرکت ‌ها این نوع میز را در اولویت خرید خود در میان میزهای دیگر قرار می ‌دهند؛ اما دلیل کارایی این میز این است که چند میز کارمندی در یک میز خلاصه می‌ شوند و طراحی و دکوراسیون فضای اداری دستخوش تغییراتی مثبت می ‌شود.
بنابراین با توجه به کارایی نوع میز اداری می ‌توان عنوان کرد که وجود آن در بسیاری از سازمان ‌ها مناسب و به‌ صرفه می‌ باشد. این میز مختص چندین کارمند است که می‌ توانند به‌ صورت گروهی از آن بهره‌مند شوند. این میز همچنین از طراحی و رنگ ‌بندی ‌های متنوعی برخوردار است که در زمان خرید می‌ توان به آن‌ ها توجه کرد. همچنین می ‌توان سفارش خود را طبق طرح مورد نظر به ثبت رساند.

کانتر از انواع مبلمان اداری

از دیگر محصولات در زمینه مبلمان اداری، میز کانتر می ‌باشد. در بسیاری از شرکت ‌ها این محصول از ملزومات شناخته می ‌شود. این نوع میز به دلیل کاربرد وسیعی که دارد اغلب در بسیاری از مکان ‌ها مورد استفاده قرار می‌ گیرد. از جمله آن‌ ها می‌ توان به رزرواسیون هتل‌ ها، قسمت پذیرش بیمارستان‌ ها، رستوران و کافی ‌شاپ ‌ها و همچنین محیط‌ های بانکی اشاره نمود.
این میز از ویژگی‌ های مختلفی برای مصرف‌ کنندگان برخوردار است که می ‌توان به عدم خراشیدگی و ساییدگی، مقاوم در برابر انواع گرد و خاک، برخورداری از مکان مناسب برای قرار دادن کیس و نصب نمودن تجهیزات مرتبط با صوت و تصویر، امکان وصل سریع و... اشاره کرد. این میز از مدل‌ های مختلفی برخوردار است که با توجه به نظر مشتری قابل طراحی و تولید است.

گیشه از انواع مبلمان اداری

از دیگر محصولات مرتبط با انواع مبلمان اداری می ‌توان به ‌نوعی میز و دیواره به نام گیشه اشاره نمود. گیشه اغلب در محیط‌ هایی مورد استفاده قرار می‌ گیرد که نیاز به جداسازی فضای بین مراجعه‌ کننده با کارمند وجود دارد. سازمان‌ های هواپیمایی، دفاتر بورس، بانک و صرافی‌ ها از جمله مکان ‌هایی شناخته می‌ شوند که از این نوع محصول استفاده می ‌نمایند.
امکان قرار دادن درپوش و فایل اغلب در این میزها مورد توجه طراحان این عرصه قرار می‌ گیرد. در این نوع محصول اغلب قسمتی در مقابل آن برای استفاده ارباب ‌رجوع به‌ منظور نوشتن در نظر گرفته می‌ شود. گیشه‌ ها نیز همانند کانترها در انواع و نمونه‌ های مختلف طراحی و تولید می‌ شوند.

آشنایی با انواع میز و صندلیآشنایی با انواع میز و صندلی 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi