انواع مبلمان اداری و کاربرد هریک از آن ها

15 شهریور ، 1401
مبلمان اداری فضا گویا

پارتیشن، میز و صندلی از اجزای مبلمان اداری شناخته می‌شوند که در ادامه به بیان آن‌ها خواهیم پرداخت.

از مبلمان اداری چه می‌دانید؟

امروزه شرکت‌های مختلفی به تولیدات مبلمان اداری در انواع و نمونه‌های مختلف می‌پردازند. این نوع شرکت ها و سازمان‌ها فاکتورهای مهمی را برای این امر در نظر می‌گیرند و دلیل این امر نیز جذب رضایت مشتری است. از طرح و رنگ‌های مختلف در این مبلمان‌ها گرفته تا سایز و جنس آن‌ها همگی از مواردی است که در زمان ساخت انواع مبلمان اداری باید به آن توجه کرد.

با توجه به این موضوع بسیاری از کسانی که در زمان خرید مبلمان های اداری به این فاکتورها توجه می‌کنند در واقع از اهمیت جنس و طرح در ساختار این دست از مبلمان ها اطلاع دارند. در این مقاله ما سعی داریم در رابطه با تأثیرات طرح و رنگ و همچنین جنس و تنوع در مبلمان های اداری به بحث و گفتگو بپردازیم؛ بنابراین اگر در سازمان و یا شرکتی مسئول و مدیر محسوب می‌شوید توصیه می‌کنیم این مطلب را تا انتها دنبال کنید تا اطلاعات کاملی در این زمینه کسب نمایید.

بخش‌های مختلف مبلمان اداری کدامند؟

مبلمان اداری از انواع و بخش‌های مختلفی برخوردار است که هم می‌توان به صورت کامل به خرید آن‌ها پرداخت و هم می‌توان تنها بخش مورد نظر را انتخاب و خریداری نمود؛ اما اگر بخواهیم به صورت کلی از مبلمان های اداری صحبت کنیم باید به میز و صندلی‌های آن در انواع و نمونه‌های مختلف بپردازیم. از انواع میز اداری گرفته تا میز مدیریت را می‌توان در دسته‌بندی مبلمان اداری جای داد. هر کدام از این میزها از کاربرد و ویژگی‌های خاصی برخوردارند که برای مصرف‌کننده اهمیت زیادی خواهد داشت.

 به عنوان مثال میز مدیریت با طراحی خاصی تولید می‌شود و به این منظور در سازمان و شرکت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در کنار میزهای اداری می‌توان به انواع صندلی‌ها در این دسته‌بندی اشاره کرد. صندلی‌ها از اجزای اصلی مبلمان اداری به شمار می‌روند و برای خریداران در لیست مهم‌ترین‌ها قرار می‌گیرند؛ اما در لیست دسته‌بندی مبلمان اداری به‌جز میز و صندلی‌ها می‌توان به پارتیشن‌ها به عنوان دیوارک‌های جداکننده نیز اشاره کرد. در ادامه این مطلب در رابطه با تمامی بخش‌های ارائه‌شده در رابطه با مبلمان اداری خواهیم پرداخت.

انواع مبلمان اداری و کاربرد هریک از آن ها

صندلی مبلمان اداری

صندلی‌های مبلمان اداری از مهم‌ترین بخش‌های این نوع مبلمان شناخته می‌شوند. اهمیت این نوع صندلی‌ها هم برای تولیدکنندگان و هم برای مصرف‌کنندگان قابل درک است. تولیدکنندگان صندلی‌های اداری به دنبال تولید محصولات باکیفیت بوده و در مقابل آن‌ها مصرف‌کنندگان نیز برای خرید مناسب این دست از صندلی‌ها به فاکتورهای مهمی از جمله کیفیت و راحتی توجه می‌نمایند. به عنوان مثال یک صندلی اداری مناسب باید از کیفیت مناسب و مرغوبی برخوردار باشد تا بتواند رضایت مصرف‌کننده را جلب نماید.

 بنابراین با توجه به نظر کارشناسان در این زمینه کیفیت در تولیدات مبلمان اداری بیش از هر شاخصه دیگری از اهمیت برخوردار است. البته به‌جز کیفیت، طرح و رنگ‌بندی نیز از جمله مواردی است که در زمان تولید و خرید مبلمان های اداری می‌توان به آن توجه کرد. اگر به دنبال صندلی اداری مناسبی برای خود هستید توصیه می‌کنیم به این چند فاکتور مهم از جمله کیفیت و جنس به‌کاررفته در آن‌ها بیش‌تر توجه نمایید.

میز مبلمان اداری

میزمبلمان اداری تنها به یک میز معمولی و ساده ختم نمی‌شود. انواع میز در دسته‌بندی مبلمان های اداری جای می‌گیرند که هر کدام از ویژگی‌های خاصی برخوردار هستند؛ اما نکات مهمی در زمان تولید انواع میز اداری وجود دارد که بسیاری از تولیدکنندگان نیز به آن‌ها توجه می‌نمایند. از جمله این موارد می‌توان به‌اندازه میزها براساس فضا و همچنین نوع کارکرد آن‌ها اشاره کرد. میز کنفرانس یکی از این موارد محسوب می‌شود که از اندازه به نسبت بزرگی نسبت به دیگر میزهای اداری برخوردار است.

 دلیل این امر نیز برگزاری گردهمایی در اطراف این نوع میز اداری است که معمولاً از تعداد نفرات بیشتری برخوردار است؛ اما در کنار میز کنفرانس می‌توان به میز کارمندی، میز منشی و همچنین میز مدیریت اشاره کرد. هر کدام از این نوع میزها با توجه به کاربردی که دارند از اندازه و طراحی منحصربه‌فردی برخوردارند. توصیه می‌کنیم در زمان انتخاب میزهای اداری به کاربرد آن‌ها و اندازه محیطی که قرار است از آن‌ها استفاده شود توجه نمایید.

مبلمان اداری

کانتر وویترین از انواع مبلمان اداری

از انواع مبلمان اداری که کمتر در رابطه با آن سخن به میان آمده است می‌توان به کانتر و ویترین اشاره نمود. شاید در زمان مراجعه به بانک و مراکز مختلف با انواع کانتر مواجه شده باشید، این نوع از مبلمان های اداری به منظور پاسخ‌گویی به مراجعه‌کنندگان طراحی‌شده‌اند و از اندازه و نمونه‌های مختلفی برخوردار هستند.

 به عنوان مثال کانتر ایستاده دونفره یکی از این موارد شناخته می‌شود که اغلب از جنس ام دی اف می‌باشد. این کانتر از تعداد کشوهای مختلفی برخوردار است. از اجزای اصلی کانتر های اداری، شیشه‌ای است که در آن‌ها به کار می‌رود؛ اما در کنار انواع کانتر می‌توان به ویترین‌های اداری اشاره نمود که این مورد نیز از کاربردهای ویژه‌ای برای مصرف‌کنندگان برخوردار است. در این تولیدات طرح و رنگ از اهمیت بالایی برخوردار است.

پارتیشن مبلمان اداری

مبلمان اداری از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است. هر کدام از این بخش‌ها از کاربردهای ویژه‌ای برخوردار می‌باشند. به عنوان مثال پارتیشن اداری یکی از این موارد شناخته می‌شود. پارتیشن‌ها که به عنوان دیوارک‌های جداکننده محسوب می‌شوند برای تفکیک بخش‌های مختلف اداری طراحی‌شده‌اند. جالب است بدانید که پارتیشن‌ها امروزه به‌جز فضاهای اداری در محیط‌های مسکونی نیز به عنوان جداکننده‌ها شناخته می‌شوند و همچنین در طراحی دکوراسیون نیز تأثیرگذار می‌باشند.

 با توجه به این نکته باید عنوان کرد که پارتیشن‌ها نیز در فضاهای اداری از اهمیت بالایی برخوردار هستند. طراحی و جنس به‌کاررفته در پارتیشن‌ها نیز از جمله مواردی هستند که خریداران در زمان انتخاب آن بسیار به آنها توجه می‌نمایند. با توجه به این نکته توصیه می‌کنیم که برای جداسازی فضای مورد نظر خود پارتیشن‌ها را در لیست موارد دلخواه خود جای دهید تا بتوانید از این ویژگی‌ها بهره‌مند شوید.

انواع مبلمان اداری

فایل اداری و کتابخانه از مبلمان اداری

از دیگر بخش‌های مبلمان اداری می‌توان به فایل و کتابخانه‌ها اشاره نمود. این دو مورد در محیط‌های اداری از اهمیت بالایی برخوردار هستند. با استفاده از چوب‌های ام دی اف می‌توان به ساخت انواع فایل اداری اقدام نمود؛ اما کاربرد این دست از بخش‌های مبلمان اداری چیست و از چه مزایایی برخوردار است؟

در بیان این پرسش باید این گونه عنوان نمود که فایل و کتابخانه‌های اداری در نظم و ترتیب بخشیدن به فایل و پوشه‌های اداری تأثیرگذار هستند. این فایل‌ها قفسه و کشوهای مختلفی دارند که برای کارمندان اداری از اهمیت ویژه برخوردار هستند؛ بنابراین با نگاه به این مقاله باید متوجه این امر شد که مبلمان اداری از بخش‌های مختلف با کاربردهای گوناگون برخوردار است.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi