انتخاب بهترین پارتیشن اداری هوشمندانه

13 دی ، 1401
مبلمان اداری فضا گویا

وجود حریم شخصی برای هر یک از کارمندان در ادارات از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. به این ترتیب می توان از اهمیت پارتیشن اداری مطلع شد. در واقع پارتیشن اداری در جنس و نوع و طرح های مختلف به بازار عرضه شده است که در هر شرکت و اداره ای با توجه به نوع کاربرد آن مورد استفاده قرار میگیرد.

پارتیشن اداری چیست؟

اگر در ادارات کمی دقت نمایید برای هر کارمند یک بخش جدا در نظر گرفته است که البته گاه به صورت اتاق مجزا نمی باشد در این شرایط از پارتیشن اداری استفاده شده است. انواع پارتیشن اداری در واقع همان جداکننده هایی هستند که به صورت ثابت و یا متحرک در بخش های مختلف ادارات مورد استفاده قرار میگیرند. پارتیشن اداری خود به مدل های تک جداره، دو جداره، پارتیشن های چوبی، پارتیشن های شیشه ای و ... تقسیم شده اند که قصد داریم هر یک را به تفکیک با توجه به کاربرد و قیمت آن مورد توضیح قرار دهیم.


انتخاب بهترین پارتیشن اداری هوشمندانه

پارتیشن اداری تک جداره

انواع پارتیشن اداری تک جداره در بازار عرضه می شود که از دسته پر فروش ترین مدل ها محسوب می شوند. این مدل دارای قیمت مناسب تری نسبت به مدل های دو جداره بوده و قابلیت حمل و نقل دارد. یعنی در صورتی که سیاست کاری در ادارات تغییر نموده و نیاز به اضافه و یا کم نمودن هر بخش برای هر کارمند بود پارتیشن اداری تک جداره به سادگی قابل تغییر است. مدل های تک جداره اغلب از جنس چوب ام دی اف می باشند که در رنگ بندی های کاملی عرضه می شوند. البته مدل های ترکیبی آن نیز از جدیدترین محصولاتی است که در بازار به فروش می رسد. در مدل های ترکیبی از جنس چوب و همینطور شیشه استفاده شده است. شیشه استفاده شده اغلب به صورت مات و غیر قابل رویت می باشد.

پارتیشن اداری دو جداره

در بعضی از ادارات نیاز به پارتیشن اداری مقاوم و به نوعی با طرح امنیتی می باشد به این معنی که دیواره های پارتیشن اداری می بایست هیچ گونه صدایی را منتقل ننماید به این منظور از پارتیشن دوجداره استفاده می شود، نوع چوب، شیشه، آلومینیوم به کار برده شده در این محصول به صورت ضخیم بوده و هیچ گونه صدایی را منتقل نمی کند. این پارتیشن ها دارای قفل های دو لاینه هستند و بخش بالایی و پایینی آن دارای قفل امنیتی می باشد. این مدل ها اغلب به صورت ثابت نصب می شوند که البته در جدیدترین تولیدات دیده شده این محصولات نیز به صورت متحرک و قابل حمل هستند. قیمت این مدل نسبت به تمامی مدل ها گرانتر است و از طراحی خاصی برای آن استفاده شده است. پارتیشن اداری دو جداره در مدل های آلومینیومی رنگی نیز عرضه می شود.

پارتیشن اداری ام دی اف

چوب بکار برده شده در پارتیشن اداری اغلب دارای ضخامت متفاوتی است، در واقع این پارتیشن ها به سه سبک تقسیم می شوند. اگر به دنبال محصولات تمام چوب هستید بهترین گزینه برای شما جنس ام دی اف دو جداره می باشد این جنس ها بسیار ضخیم بوده و هیچ گونه صدایی را منتقل نمی نمایند. مدل دیگر که به صورت ترکیبی با شیشه بوده از ام دی اف در دو بخش پایین و دیواره استفاده نموده و بخش بالایی آن شیشه ای است. این پارتیشن ها دارای دو سری قیمت بندی هستند و البته نوع ارزان تر آن نیز از کیفیت مناسبی برخوردار است.

پارتیشن اداری شیشه ای

این مدل ها برای اداراتی که به فعالیت های هنری و گرافیکی مشغول هستند بسیار زیبا و کارآمد است. پارتیشن اداری شیشه ای دارای چندین مدل می باشد. مدل های تمام شیشه آن به نوعی برای فعالیت های گروهی بسیار مناسب است و مدل های نیمه شیشه ای آن نیز بسیار مرسوم و زیبا می باشد. توجه نمایید که جنس شیشه بکار برده شده در انها می توان مات و یا روشن باشد. البته برای دفاتر روزنامه نگاری و کاردهای تیمی هنری مدل های روشن و نمایان مناسب تر است.


انتخاب بهترین پارتیشن اداری هوشمندانه

طراحی پارتیشن خلاقانه

در یک محیط اداری با وسعت کم برای جلوگیری از بی نظمی می توان از پارتیشن اداری استفاده نمود، در چنین فضایی طراحی پارتیشن اداری می بایست خلاقانه صورت پذیرد. این پارتیشن ها می بایست به صورتی در کنار هم قرار بگیرد که فضای مازاد قابل قبولی ایجاد نماید. استفاده از نورپردازی های دقیق در هر بخش به همراه ورودی های مجزا سبب می شود که در نهایت فضای وسیعتری به همراه باشد. قاب بندی صحیح هر اتاق به نوعی سبب می شود که تیم های مختلف کاری بتوانند زمان مناسبی را در کنار هم سپری نمایند. توجه نمایید که هرچه ایده پردازی در این لاین بیشتر باشد قطعا می تواند بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد.

پارتیشن اداری با کمد متصل

یکی از جدیدترین ترکیبات هوشمندانه در این لاین پارتیشن اداری با کمدهای متصل است. این کمدها باعث بالا رفتن استفاده بهینه از فضای موجود می شود. در واقع نیاز به فایلینگ در ادارات مختلف دیده می شود و استفاده از پارتیشن های کمد دار در نهایت یک تیر و چند نشان خواهد بود.

پارتیشن اداری ام دی اف که دارای استراکچر های ام دی اف و گاه شیشه ای هستند، در گوشه های داخلی خود دارای پرکننده دیوار بوده و این موضوع سبب می شود که طراحی به درستی نشان داده شود.

استفاده از جنس ام دی اف به عنوان یک جایگزین بسیار عالی بجای جنس نئوپان است. در واقع به دلیل ساختار یکنواخت همگنی که جنس ام دی اف دارد می تواند به راحتی ابزار کاری شود و بدون هیچ هزینه اضافه ای مورد استفاده قرار بگیرد.

شناسایی بهترین پارتیشن اداری

برای انتخاب یک پارتیشن اداری مناسب در ابتدا می بایست فضای مورد نظر را بررسی نمایید و در نهایت با توجه به تعداد قاب بندی مورد نظر تشخیص دهید که کدام مدل زیباتر است. توجه کنید که پارتیشن های اداری اغلب سبب می شود که سالن اجتماع، اتاق های کنفراس، و دفاتر کاری به طور دقیق جداسازی شود و این موضوع به دلیل وجود دکوراسیون های داخلی مناسب زیباتر خواهد بود. طراحی هوشمندانه پارتیشن های اداری از اهمیت بسیار ویژه ای برخودار است. شما می توانید با ارتباط با تیم های مشاور ما بهترین انتخاب را داشته باشید. در واقع انتخاب یک پارتیشن اداری مناسب سبب می شود که افراد روال کاری را در بهترین فضا پیش برده و این موضوع از دید مراجعه کنندگان نیز بسیار پر اهمیت خواهد بود. هزینه های تعیین شده برای این محصول بر اساس طرح، مدل، نوع طراحی، جنس تعیین خواهد شد. توجه نمایید که پارتیشن های اداری دارای ضمانت فروش می باشد. خرید و رزرو اینترنتی پارتیشن های اداری با طرح های تخفیفی همراه است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi