استفاده از انواع مبلمان اداری کلاسیک و مدرن

20 اسفند ، 1396
مبلمان اداری فضا گویا

پس از ورود به هر اداره و شرکتی اولین چیزی که در نظر افراد جلوه کرده و به چشم می خورد وسایل دکوری و تجهیزات اداری است که همگی در دسته  مبلمان اداری قرار دارند.

مدل مبلمان اداری و راحتی و زیبایی آن ها

امروزه اکثر افراد بیشتر ساعات شبانه روز را در محل کار خود سپری می کنند و تقریباً می توان گفت محیط کار خانه دوم آن ها تلقی می شود. به همین منظور باید فضا و دکوراسیون محیط کاری افراد دارای زیبایی و راحتی توام با آرامش باشد. وجود مبلمان اداری راحت و زیبا در اداره می تواند محیطی روح بخش و آرام را برای افراد به وجود آورد. مدل مبلمان اداری و همچنین طرح آن ها می تواند تغییری اساسی را در فضای اداری ایجاد کند. از آنجا که کارکنان بیشترین وقت خود را روی مبل ها و صندلی اداری می نشینند به همین جهت باید سبکی از مبل ها را انتخاب کنید تا در عین زیبایی، راحتی را برای افراد فراهم آورد. حتی طرح مبلمان اداری وقتی همراه با رنگ های شاد و سر زنده باشد نتیجه  بهتری را برای افزایش آرامش کارکنان به دنبال خواهد داشت.

مبلمان اداری

استفاده از مبلمان اداری کلاسیک

بعضی از افراد در محیط منزل یا محیط کاری شان هم از دکوراسیون مدرن و هم از دکوراسیون کلاسیک استفاده می کنند. همین کار نادرست باعث می شود که دکوراسیون چیده شده توسط آن ها زیبایی و جذابیتی نداشته باشد و به شکلی درهم آمیخته و متضاد به نظر برسد. از این رو بهتر است با توجه به سبک فضای اداری و با کمک طراح داخلی ماهر و حرفه ای مبلمان اداری خود را انتخاب کرد. استفاده از مبلمان کلاسیک فاکتورهای مهمی را دارد که حتماً باید به آن ها دقت شود. به طور مثال اگر مشتری شما برای طراحی مبلمان اداری فردی مسن بود می توانید مبلمان اداری کلاسیک را برای محیط کاری او پیشنهاد دهید چون این افراد برخلاف جوان ترها کمتر از سبک و مبلمان اداری مدرن استفاده می کنند. البته باید بگوییم که استفاده از مبلمان اداری کلاسیک فضای بزرگتری را می خواهد و علت آن هم شلوغ بودن این نوع مبلمان اداری می باشد.

ویژگی های یک میز مدیریت کلاسیک در مبلمان اداری

اگر برای اداره و محیط کاری خود دکوراسیون کلاسیک و شلوغ را در نظر گرفته باشید، پس باید میز مدیریت را که یکی از اساسی ترین جزء مبلمان اداری به شمار می رود، نیز به سبک کلاسیک انتخاب کنید. اگر بخواهید میز مدیریت کلاسیک را انتخاب کنید باید به داشتن ویژگی هایی که نشان دهنده کلاسیک بودن آن است به خوبی توجه داشته باشید. این ویژگی ها شامل ابهت میز مدیریت و زیبایی خاص آن، اندازه  بزرگش، داشتن رنگ تیره، ساخته شده از چوب طبیعی یا چوب خام همراه با رنگ سیلر و کیلر و داشتن صفحه ای ضخیم روی میز است. علاوه بر موارد ذکر شده یکی دیگر از ویژگی های بارز میز مدیریت در مبلمان اداری کلاسیک که زیبایی آن را چند برابر می کند داشتن منبت کاری روی پایه های میز و اطراف صفحه  آن می باشد.

انتخاب صحیح صندلی اداری خوب در مبلمان اداری

درست انتخاب کردن صندلی اداری یکی از مسائل مهمی است که با بهره وری و کارآیی بالای کارمندان همراه است. به هنگام انتخاب صندلی اداری خوب در تهیه  مبلمان اداری باید شغل افرادی که می خواهند از صندلی و میز اداری استفاده کنند را نیز در نظر گرفت. به عنوان مثال فردی که شغلش کار با کامپیوتر است، بیشتر اوقات کاری، خود را به صندلی تکیه می دهد پس بهتر است صندلی اداری خوب دارای پشتی باشد تا شخص با تکیه دادن به صندلی گردن خود را خم نکند. البته جنس صندلی اداری خوب نباید خیلی نرم باشد و علاوه بر آن باید ارتفاع مناسبی داشته باشد تا شخصی که بر روی آن می نشیند به خوبی پاهایش به زمین برسد.

مبلمان اداری

میز کنفرانس خارجی

یکی از انواع میز اداری که در مبلمان اداری به چشم می خورد، میز کنفرانس است. میز کنفرانس اصلی ترین و مرکزی ترین جزء اتاق کنفرانس به شمار می آید. بیشتر میزهای کنفرانس خارجی سبک فانتزی دارند که عموماً به شکل مستطیل، مربع و دایره ساخته و عرضه می شوند. اکثر میزهای کنفرانس فانتزی دارای صفحاتی مات یا برق هستند. میزهای فانتزی کنفرانس نسبت به میزهای کنفرانس طرح کلاسیک از تنوع و زیبایی بیشتری برخوردار هستند و همین مسئله باعث زیبایی دکوراسیون اتاق کنفرانس می شود.

چیدمان وسایل روی میز اداری

میز اداری یکی از زیر مجموعه های مبلمان اداری است که بیشتر فعالیت های کارکنان بر روی آن انجام می پذیرد. نحوه  صحیح چیدمان وسایل بر روی میزهای اداری می تواند جلوه  آن ها را زیباتر کند و مدل و طرح واقعی آن ها را بیشتر نمایان کند. به عنوان مثال بهتر است بر روی میز کارمندی وسایلی که بیشتر ضروری است قرار بگیرد و وسایلی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند در کشوی میز جای داده شوند. می توانید بر روی میز جلوی مبل در اداره یک گلدان تزئینی بسیار زیبا به همراه کاتالوگ های شرکت قرار دهید و آن را از حالت سادگی بیرون درآورید. مطمئن باشید هیچ کس به اندازه  شخصی که قرار است در پشت میز اداری قرار بگیرد نمی تواند چیدمان وسایل روی میز کارش را انجام دهد. منظم و مرتب چیدن وسایل روی میز کار می تواند به نوبه  خود سبب ایجاد اعتماد به نفس شود.

ویژگی منحصر به فرد مبلمان اداری مدرن

مبلمان های اداری مدرن علاوه بر ایجاد دکوراسیونی مدرن برای محیط های کاری دارای ویژگی هایی نیز هستند که به طور واقعی آن ها را مدرن می کنند و باعث جذابیت هر چه بیشترشان می شوند. یکی از ویژگی های منحصر به فردی که می توانند این مبلمان های اداری مدرن داشته باشند قابلیت باز و بسته شدن میزهای اداری است. به طور مثال استفاده از میزهای گروهی مدرن این امکان را به وجود آورده است تا با قابلیت تا شدن پس از اتمام جلسه فضای بیشتری را به محیط کاری الحاق کند.

حتی قابلیت این انعطاف پذیری می تواند منجر به جابه جایی برخی وسایل مبلمان اداری مانند پارتیشن ها، صندلی و میزهای اداری شود. حتی در خصوص برخی از میزهای اداری مدرن که ویژگی برتری نسبت به میزهای معمولی دارند میتوان اینطور گفت که آنها استفاده  چند منظوره داشته و در واقع می توان از میز کنفرانس به عنوان میز منشی نیز استفاده نمود. البته یکی دیگر از ویژگی های مبلمان های اداری می تواند طراحی به خصوصی برای مخفی کردن سیم ها و کابل های کامپیوتر باشد و زیبایی میز را چند برابر جلوه دهد و نظم و ترتیب خاصی را نمایان کند. استفاده از رنگ های متفاوت و شاد در طراحی مبلمان های مدرن یکی از ویژگی های جذاب این نوع مبلمان می باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi