مبلمان اداری و ضرورت وجود آن در محیط کاری

10 اسفند ، 1396
مبلمان اداری فضا گویا

مواد مرغوب به‌کاررفته در مبلمان اداری می‌تواند بیانگر کیفیت بالای آن باشد. در زمان خرید به این نکته مهم توجه نمایید.

مبلمان اداری از ملزومات محیط اداری

مبلمان های گوناگون و متنوعی در محیط و فضای های خاصی مورداستفاده قرار می‌گیرند. از موارد ضروری در محیط کاری و اداری می‌توان به مبلمان اداری در انواع و نمونه‌های مختلف آن اشاره نمود. برای اینکه بتوان نتیجه‌ای مثبت در کار و فعالیت افرادی که در سازمان و شرکت‌ها مشغول به کار هستند را مشاهده نمود، می‌بایست در زمان خرید مبلمان های اداری به نکات مهمی توجه کرد.

برخورداری از محیط و فضای ایده آل در محیط کاری و اداری در هر سازمانی از مهم‌ترین مواردی است که می‌بایست مسئولین محترم به آن توجه کافی داشته باشند. سپری نمودن بخش عظیمی از ساعت‌های شبانه‌روز در این محیط‌ها ازجمله دلایلی است که می‌بایست در زمان خرید انواع مبلمان اداری به آن بسیار توجه شود. به‌عنوان‌مثال اگر به دنبال مبلمانی هستید که کارمندان شما با آن احساس راحتی داشته باشند می‌بایست به کیفیت و جنس به‌کاررفته در آن‌ها توجه کرده و مبلمانی را انتخاب کنید که برای ساعت‌ها بتواند راحتی را برای کارمندان شما به همراه داشته باشد. تنها مبلمان ها با میز و صندلی‌هایشان شناخته نمی‌شوند. موارد دیگری نیز وجود دارد که در ادامه این مطلب به آن‌ها اشاره خواهد شد، پس همچنان همراه ما باشید.

بخش‌های مختلف مبلمان اداری

میز اداری ,صندلی اداری، انواع پارتیشن، میز کنفرانس، میز مدیریت و چند مورد دیگر از بخش‌های مختلف مبلمان اداری محسوب می‌شوند. درواقع تمامی این موارد در کنار یکدیگر مفهوم کلی مبلمان محیط اداری را تعیین می‌کنند. برخلاف بسیاری از افراد که تصور می‌کنند مبلمان اداری درواقع با صندلی و میز تعیین می‌شود. به‌عنوان‌مثال پارتیشن‌ها از اجزای مهم و اصلی این نوع از مبلمان ها شناخته می‌شوند که شاید کمتر کسی به این موضوع توجه کرده باشد.

 برای روشن‌تر شدن موضوع به این نکته اشاره می‌کنیم که فرض کنید فضا و محیط اداری از وسعت بالایی برخوردار نیست که بتوان به دیوارکشی آجری اقدام نمود. با استفاده از پارتیشن می‌توان به این هدف دست‌یافت. هزینه مقرون به‌صرفه‌تر و فضایی مدرن و کلاسیک‌تر را می‌توان با این بخش از مبلمان محیط اداری ایجاد نمود؛ بنابراین نباید از جایگاه پارتیشن‌ها در مبلمان محیط اداری و کاری غافل شد. البته مطمئناً میز و صندلی اداری از مهم‌ترین و اساسی‌ترین موارد هستند که در این نوع مبلمان ها به آن توجه خاصی می‌شود.

مبلمان اداری

نحوه انتخاب مبلمان اداری

انتخاب و خرید مبلمان اداری و یا هر نوع مبلمانی از مواردی است که شاید ذهن بسیاری از خریداران را به خود مشغول نماید. درواقع این موضوع که چه نوع مبلمانی انتخاب شود که با در برداشتن فاکتورهای مهمی همچون کیفیت، جنس و رنگ از رضایت کلی کارکنان نیز برخوردار باشد، اهمیت بالایی در زمان خرید این نوع از مبلمان ها دارد. برای اینکه بتوانید انتخابی درست و معقول در زمان خرید مبلمان های اداری خود داشته باشید ما به شما توصیه می‌کنیم که به نظرسنجی افراد و کارمندان خود بپردازید.

با استفاده از این موضوع نه‌تنها می‌توانید خرید خود را سریع‌تر به انجام برسانید، بلکه رضایت تک‌تک افراد را نیز می‌توانید در این نوع خرید هوشمندانه کسب کنید؛ اما برای اینکه بتوانید به نظر قاطع و محکمی در این موضوع دست پیدا کنید می‌بایست به نکات مهمی در این لیست (نظرسنجی) توجه نمایید. در ادامه به ارائه این موارد در زمان مشورت با کارمندان سازمان خود خواهیم پرداخت.

نظرسنجی از کارمندان در زمان خرید مبلمان اداری

مسلماً کارمندان هر شرکتی در کنار مدیرعامل از مهم‌ترین اشخاصی هستند که بیشترین استفاده را از مبلمان اداری خواهند داشت. همان‌طور که در مبحث قبلی نیز اشاره نمودیم برای موفقیت در یک خرید مناسب و ایده آل می‌توان از نظرات مختلف کارمندان هر شرکت و سازمانی بهره‌مند شد. جمع‌آوری این نظرات و بررسی هریک از آن‌ها می‌تواند در خرید مبلمان محیط اداری به شما یاری رساند.

در مرحله اول توصیه می‌کنیم لیست بلندی را آماده کرده و با نظم مشخص در ستون‌های مختلف به جنس، کیفیت و همچنین طراحی مبلمان اداری بپردازید. کارمندان می‌توانند نظرات خود را در رابطه با هریک از این موارد در قسمت‌های مختلف عنوان کنند. این کار می‌تواند رضایت هر دو طرف را از خرید مبلمان مناسب در برداشته باشد. درواقع نه‌تنها استفاده ازنظر کارمندان در خرید مبلمان به شما در این موضوع یاری می‌رساند بلکه حس دوستانه و گرمی در فضا و محیط کاری به دلیل این نظرسنجی ایجاد خواهد شد.

مبلمان اداری

فاکتورهای مهم در زمان خرید مبلمان اداری

در مبحث قبل اشاره نمودیم که می‌بایست در زمان خرید مبلمان اداری به فاکتور و موضوعات مختلف و مهمی توجه شود. یکی از این موارد جنس مواد به‌کاررفته در مبلمان محیط اداری می‌باشد. مسلماً می‌دانید که هر مبلمان اداری با جنس و طراحی به‌کار رفته در آن شناخته می‌شود. البته رنگ‌بندی نیز می‌تواند در زمان خرید این نوع مبلمان ها موردتوجه قرار گیرد اما مهم‌ترین بخش مرغوبیت جنس است.

در واقع ارزش هر مبلمانی با کیفیت مواد به‌ کار رفته در آن تعیین می‌شود. مبلمان اداری اعم از صندلی و میزهای آن می‌بایست از موادی ساخته شود که رضایت مصرف‌کننده را در برداشته باشد. دلیل شهرت برندهای شناخته‌شده در دنیا نیز اهمیت دادن به کیفیت این دست از موارد مورد نیاز و اساسی در هر مرکز و سازمانی است؛ بنابراین فراموش نکنید که در زمان خرید عجول نبوده و با بررسی هر یک از فاکتورهایی که در این بخش به آن‌ها اشاره نمودیم خرید مناسب و عالی را تجربه نمایید. البته فروشنده منصف نیز می‌تواند خیال شما را از کیفیت و موارد به‌ کار رفته در مبلمان های محیط اداری راحت نماید.

مبلمان اداری

خرید مبلمان اداری مدرن و کلاسیک

مبلمان های اداری با توجه به طراحی که دارند شناخته می‌شوند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی انواع مختلفی از طراحی‌های مدرن و کلاسیک در این حیطه وارد شده است که بسیار مورد توجه مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد. توجه به کیفیت در کنار طراحی خاص و منحصربه‌فرد می‌تواند فضای کاری مدرن و شیکی را برای هر شرکت و ارگان خاصی فراهم نماید.

 اما اگر خوب به نمونه‌های مختلف مبلمان اداری در فضای مجازی توجه کرده باشید، متوجه خواهید شد که امروزه بیشتر سبک‌های این دست از مبلمان ها به سمت مدرن و کلاسیک سوق داده‌شده است. البته نباید از مبلمان های اداری سنتی و خاص نیز غافل شد؛ اما با توجه به افزایش شغل‌های مختلف، محیط گوناگونی نیز ایجادشده است که با تو جه به نیاز این فضاها و البته دکوراسیون به‌کاررفته در آن‌ها می‌توان به خرید مبلمان اداری مدرن و کلاسیک اقدام نمود. مطمئناً این نوع انتخاب می‌تواند با فضای موردنظر ایجاد هارمونی مناسبی نماید.

چکیده‌ای از مطالب مبلمان اداری

  • مبلمان اداری از ضروری‌ترین مواردی است که می‌بایست در هر مکان اداری و کاری به آن توجه شود.
  • مبلمان محیط اداری در نمونه‌های مختلف با طراحی‌های خاص و منحصربه‌فرد تولید می‌شود.
  • پارتیشن‌ها از نمونه‌های مهم در مبلمان محیط اداری شناخته می‌شوند که از کارایی مهم و بالایی برای جدا کردن فضاهای مختلف برخوردار هستند.
  • سه فاکتور مهم و کلیدی کیفیت، جنس و همچنین طراحی مبلمان های محیط اداری را در زمان خرید فراموش نکنید.
  • از مبلمان های محیط اداری بسیار رایج امروزی نوع مدرن آن است که امروزه نیز بسیار مورداستفاده هر مرکز و سازمانی قرار می‌گیرد.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi