انواع مبلمان اداری براساس ویژگی های مختلف

25 خرداد ، 1399
مبلمان اداری فضا گویا

مبلمان اداری ارگونومیک جهت افزایش سلامت بدن کارمندان و بهتر شدن شرایط کاری، طراحی و به بازار عرضه‌شده است. این مبلمان های اداری را می‌توانید نسبت به فضا و مکان و با توجه به شرایط‌های مختلف طراحی و اجرا کنید.

استفاده بهینه از مبلمان اداری

 امروزه با افزایش امکانات و بهره‌گیری از این امکانات در مکان‌های مختلف موجبات افزایش آرامش افراد فراهم‌شده است. یکی از این امکانات که به شکل‌های گوناگون با افزایش کیفیت مواجه شده است، مبلمان اداری می‌باشد. مبلمان اداری که در مدل‌های مختلف طراحی‌ شده است، برای استفاده نمودن در مکان‌های متنوع کارایی فراوانی دارد. هر شرکت و یا هر سازمانی با توجه به نیاز و ظرفیت خود اقدام به طراحی نمودن و تهیه کردن مبلمان های اداری شرکت خود می‌کند. در برخی از شرکت‌ها نیاز گسترده‌ای به میز کنفرانس وجود دارد.

مدیر و مسئولین این شرکت‌ها می‌توانند نسبت به فضای موجود اقدام به خرید این میز نمایند؛ و یا شرکت دیگری به علت ازدیاد زیاد کارمندان و تعداد بالای نیروی کارمند خود بایستی از میز اداری و صندلی اداری استفاده کند. مسئولین این شرکت‌ها نیز می‌توانند با رایزنی‌های خود بهترین میز و صندلی اداری را تهیه کنند. بودن میز مدیریت در بسیاری از شرکت‌ها، ادارات و سازمان‌ها و نهادهای مختلف امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر است. انواعی از این دسته میزها را می‌توانید با توجه به ظرفیت مکانی اداره یا شرکت خود انتخاب کنید. با ادامه مطلب همراه ما باشید و اطلاعات جامع و گسترده‌ای را در رابطه با مبلمان های اداری کسب نمایید.

انواع مبلمان اداری براساس ویژگی های مختلف

توضیحات کامل در رابطه با مبلمان اداری

 انواعی از مدل‌های مختلف و طراحی‌های متنوع در رابطه با مبلمان اداری صورت می‌پذیرد. در این بخش به‌صورت کلی چند نمونه از برجسته‌ترین مدل‌های این حرفه را ارائه می‌دهیم:

انواع میز کنفرانس: این میز در شکل و طرح‌های مختلف ازجمله میز کنفرانس بر اساس تعداد نفرات و یا میز کنفرانس قابل توسعه و میز کنفرانس در شکل‌های مختلف طراحی و تولید می‌شود.
میز مدیریتی: این میز بر اساس متراژ اتاق مدیر طراحی و تهیه می‌گردد. البته شکل اتاق نیز در طراحی و خرید این میز مؤثر است.
میز پذیرایی: این میز نیز یکی از ملزومات قابل‌استفاده در شرکت‌ها می‌باشد. با توجه به سلیقه هر مسئولی می‌توان این میز را طراحی نمود و در مدل‌های خاص از آن بهره‌مند شد.
میز و صندلی اداری: از مهم‌ترین موارد قابل‌استفاده در تمامی ادارات میز و صندلی اداری می‌باشد. انواع طرح‌ها با کیفیت‌های مختلف را می‌توان برای فضاهای مختلف ارائه نمود.
دیگرهای مبلمان اداری: از دیگرهای مبلمان اداری می‌توان به کتابخانه اشاره کرد که در طراحی فضاهای مختلف اداری بسیار چشمگیر و مدرن است. میز کارشناسی که وجود آن در برخی از ادارات و شرکت‌ها با توجه به نیاز می‌تواند طراحی شود.

ویژگی‌های مناسب مبلمان اداری

 مبلمان اداری ضمانت کننده تکامل است البته اگر دارای سه ویژگی مهم باشد. این سه ویژگی عبارتند از: طراحی زیبا، ارگونومیک و مدت و دوام بالا. در این بخش به تحلیل این سه ویژگی مهم و ضروری می‌پردازیم.

طراحی زیبا: در طراحی کردن فضاهای مختلف همواره باید چیدمان مبلمان و لوازم اداری را در نظر گرفت. استایل و شکل قرار گرفتن وسایل مختلف اداری یکی از شرایط مناسب برای زیبایی فضاهای مختلف اداری است. ازاین‌رو توجه به طراحی زیبا شامل رنگ و چیدمان امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر است.

 ارگونومیک: عبارت فوق عملی است که برای انسان طراحی‌شده است. آنچه در این موضوع بسیار مهم است اهمیت دادن به‌سلامت بدن است. ارگونومیک بودن مبلمان اداری این ویژگی را ایجاد می‌کند که سلامت کارمندان در محیط‌های مختلف تضمین شود.

دوام بالا: ازآنجایی‌که مبلمان اداری از وسایل مصرفی ضروری می‌باشد، این وسایل در طول زمان مستهلک می شود. توجه به جنس مبلمان باعث خریدی مناسب برای این امر خواهد شد. لازم به ذکر است که در زمان خرید مبلمان اداری می‌توانید تحقیقات و بررسی‌های گسترده را انجام دهید و بعد از تکمیل آن اقدام به خرید وسایل مبلمان موردنظر کنید. در تحقیقات به جنس مبلمان که سبب کاهش یا افزایش دوام آن می‌شود توجه داشته باشید.

انواع مبلمان اداری براساس ویژگی های مختلف

طراحی مبلمان اداری

 امروزه به طراحی مبلمان اداری، سبک گفته می‌شود. طراحی نمودن مبلمان و میزهای اداری امروز شکل دیگری به خود گرفته است. اگر بخواهید یک کار چشمگیر و تاثیرگذاری داشته باشید در ابتدا به طراحی مبلمان و فضای خود توجه کنید. موفقیت در یک فضای کاری، توجه به دکوراسیون اداری مبلمان و میز و صندلی اداری می‌باشد. همان‌طور که در بخش‌های قبلی گفته شد ویژگی‌هایی همچون دوام بالا و ارگونومیک بودن در کنار طراحی زیبا سبب افزایش بازدهی محیط کاری می‌شود.

رنگ‌بندی مبلمان اداری

 در طراحی مبلمان اداری باید به رنگ‌بندی محیط توجه کامل داشت و با یک ترکیب رنگی مناسب اقدام به تهیه این مبلمان کرد. البته عوامل دیگری همچون شکل مکان و قرار گرفتن مبلمان نیز در اجرای دکوراسیون اولویت بالایی دارند. به‌صورت کلی برای خرید و تهیه انواع مبلمان اداری و غیر اداری باید به طراحی، چگونگی قرار گرفتن و هارمونی کلی فضا توجه داشت. این امر سبب می‌شود که کارایی افراد و روحیه آن‌ها افزایش یابد. درواقع این‌طور می‌توان تشریح نمود که طراحی با در نظر گرفتن رنگ مبلمان اداری سبب افزایش راندمان کاری می‌شود. به‌صورت کلی امروزه استفاده از مبلمان مدرن یک اولویت بسیار مهم برای مدیران شرکت‌های مختلف شده است.

جنس مبلمان اداری

جنس مبلمان اداری یکی از فاکتورهای بسیار مهم در انتخاب و کار کردن این وسایل می‌باشد. همان‌طور که در بخش‌های قبلی اشاره شد دوام و کارایی مبلمان ازجمله فاکتور و ویژگی‌های بسیار مهم است. جنس کارهای چوبی مبلمان از چوب چنگل یا به‌عبارت‌دیگر چوب‌های فرآوری شده می‌باشد. بیشتر چوب‌های فرآوری شده که در ساخت مبلمان های اداری به‌کاربرده می‌شوند از جنس ام دی اف یا ملامینه هستند. البته اجناس دیگری نیز برای ساخت فراورده‌های چوبی استفاده می‌شوند؛ اما بیشترین استفاده را در تهیه مبلمان های اداری چوب‌های فرآوری شده ملامینه یا ام دی اف دارند.

 جنس ام دی اف نسبت به ملامینه یا همان نئوپان روکش‌دار، بهتر و بادوام‌تر است. البته با توجه به سفارش و یا با توجه به میزان هزینه می‌توان مبلمان های اداری را از این دو محصول فراوری‌شده تهیه نمود. به‌صورت کلی‌ ام دی اف گران‌تر و با کیفیت از ملامینه می‌باشد، چراکه میزان نفوذ آب و رطوبت به این محصول کمتر است. در صندلی‌های اداری غیر از جنس چرم از محصول فلز و چوب استفاده می‌شود. با توجه به تنوع طرح در صندلی‌های اداری افراد می‌توانند با در اختیار داشتن طرح‌های مختلف اقدام به خرید این صندلی‌ها نمایند.

دیگر اجزای مبلمان اداری

در مباحث قبلی به انواع میز و صندلی اداری اشاره نمودیم. در این بخش به چند نمونه دیگر از اجزای مبلمان اداری خواهیم پرداخت که هریک با توجه به کاربردهایی که دارند، طراحی و تولید می‌شوند. میز کانتر یکی از این موارد است که بیشترین کاربرد را در بانک‌ها دارد. این میز برای سرویس‌دهی به مراجعه‌کنندگان طراحی‌شده است.

ابعاد و شکل این دست از میزها به صورتی است که آسایش و راحتی مراجعه‌کننده در زمان نشستن فراهم شود. اغلب این کانترها به شکل کشیده و مستطیلی می‌باشند. دیوارکوب‌ها نیز یکی دیگر از اجزای مبلمان اداری مدرن هستند که برای ایجاد هم‌خوانی دیوارهای مختلف در محیط اداری با دیگر بخش‌های این محیط طراحی می‌شوند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi