با انواع مبلمان اداری آشنا شوید

01 خرداد ، 1397
مبلمان اداری فضا گویا

مبلمان واژه‌ای است که پیش از این‌ها تنها برای مبل‌ ها استفاده می‌شد، ولی امروزه کاربرد گسترده‌تری پیدا کرده است. امروزه مبلمان اداری که اصطلاحی است همیشه آن را شنیده‌ایم، تنها شامل مبلمان نمی‌شود. این اصطلاح برای تمام لوازمی که برای تجهیز یک محیط کاری استفاده می‌شود به کار می‌‌رود. مبلمان اداری شامل میز و صندلی‌ها، میز مدیریت، میز کنفرانس، میز منشی و مبلمان پذیرایی و خیلی از لوازم دیگر می‌شود. حتی پارتیشن‌های اداری، کمدها و فایل‌ها را نیز در بر می‌گیرد. 
خرید این تجهیزات به دلیل تنوعی که این بازار دارد ممکن است زمان زیادی از شما بگیرد. شما می‌توانید انواع مبلمان اداری را به صورت آماده تهیه کنید یا آنها را مختص خود سفارش دهید. اگر به دنبال طراحی دکوراسیون داخلی اصولی هستید باید این کار را به طراحان و دکوراتیوها بسپارید. 
داشتن یک محیط اداری که بر اساس اصول درست چیدمان شده است و رنگ‌ها کاملاً به جا انتخاب شده‌اند، موجب بالا رفتن کارایی کارکنان می‌شود. همچنین انتخاب میز و صندلی‌های استاندارد که بر اساس اصول ارگونومی ساخته شده باشند نیز موجبات راحتی کارکنان را فراهم می‌آورد. 
اگر برای طراحی و سفارش انواع مبلمان اداری فکر می‌کنید باید هزینه زیادی را پرداخت کنید، اما در طولانی مدت با افزایش بازدهی کارمندان و کسب درآمد بیشتر نتایج آن به سوی شما باز خواهد گشت.

مبلمان اداری و انواع آن


 
انواع مبلمان اداری
در محیط‌های کاری چند نوع میز وجود دارد که شامل موارد زیر است:
•میز کارمندی
•میز مدیریت 
•میز منشی
•میز گروهی
•میز کنفرانس
 
این میزها با توجه به کاراییشان دارای انواع مختلفی هستند. مثلاً میزهای مدیریت انواع مدرن و کلاسیک دارند و با مواد اولیه مختلفی ساخته می‌شوند. میز منشی می‌تواند یک میز معمولی مانند تمام میزهای کارمندی یا به شکل کانتر باشد. میزهای کنفرانس نیز در اندازه‌ها و طرح‌های مختلف با کارایی‌های متفاوت در بازار موجود هستند.
صندلی‌ها نیز خود به چند دسته تقسیم می‌شوند که شامل صندلی‌های کارمندی و صندلی‌های ریاست می‌شود.
قفسه‌ها، کمدها و انواع فایلینگ نیز بسته به حجم پرونده‌ها و نیاز شرکت در طرح‌ها و اندازه‌ها مختلف قابل تولید هستند. 
برای پذیرایی از مراجعه کنندگان وجود یک بخش با مبلمان مناسب محیط اداری نیز برای هر شرکتی الزامی به نظر می‌رسد. انتخاب نوع و تعداد آنها نیز بسته به اندازه محیط شما دارد. در کل انتخاب هر نوع مبلمان اداری به مساحت محیط شما بستگی دارد. 
 
پارتیشن‌ها نیز بخش مهمی از مبلمان اداری هستند که کمتر محل کاری می‌بینیم که از وجود آنها بی‌بهره باشد. پارتیشن‌های اداری کارایی زیادی دارند. آنها علاوه بر نقشی که در تقسیم محیط و جدا کردن آن دارند، ویژگی عایق صدا و انرژی بودن آنها نیز در انتخابشان مؤثر خواهد بود. برای تنظیم نور محیط هم می‌توان از پارتیشن‌ها کمک گرفت.  نوع چیدمان تمام عناصر مبلمان اداری نیز از اهمیت برخوردار است. در بین این عناصر نمی‌توان گفت که کدام یک از بقیه مهم‌تر است. البته اتاق مدیریت از اجزای اصلی یک شرکت است و به همین دلیل میز و صندلی و دیگر اجزای آن باید با دقت انتخاب شوند. شاید خرید کمدها و فایل‌ها خیلی هم ضروری به نظر نرسد و بسته به نیاز تهیه می‌شوند. 
شرکت فضاگویا با داشتن سال‌ها تجربه در زمینه دکوراسیون داخلی و مبلمان اداری تولید کننده تمام اجزای مبلمان اداری هم به شکل آماده و هم سفارشی است و شما بسته به بودجه در نظر گرفته برای این کار می‌توانید از آنها خرید نمایید. در زمان خرید از شرکت صاحب نامی مانند شرکت فضاگویا به طور قطع باید هزینه برند را نیز پرداخت کنید. خرید از یک شرکت معروف مزایایی دارد که یکی از مهم‌ترین آنها داشتن خدمات پشتیبانی پس از فروش است. مزیت دیگر آن نیز رعایت استانداردهای لازم است که بسیار برای مصرف کنندگان حائز اهمیت است.
 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi