پارتیشن‌های شیشه‌ای هوشمند و مزایای استفاده از آن

29 آبان ، 1396
مبلمان اداری فضا گویا

وقتی فضای جدیدی را به محل کار خود اختصاص می‌دهید، علاوه بر مبلمان اداری یکی از مواردی که ذهن شما را به خود مشغول می‌کند، تقسیم‌بندی فضا برای کارکنان است. پارتیشن‌ها که مدت‌ها است به سیستم دکوراسیون اضافه شده‌اند، برای تقسیم‌بندی محیط کار گزینه بسیار مناسبی هستند. با پارتیشن‌ها می‌توان در محیط کار فضایی نسبتاً مناسب برای حفظ حریم خصوصی ایجاد کرد. به‌ویژه اگر شما رئیس یک مجموعه باشید، قطعاً به این حریم برای سکوت و تمرکز و مراجعه‌کنندگان نیاز خواهید داشت. به علاوه گاهی برخی رؤسا معتقدند که باید نظارت مستقیم بر کار کارمندانشان داشته باشند که پارتیشن شیشه‌ای این امکان را برای آنها فراهم می‌کند.

این روزها پارتیشن های شیشه ای در انواع مختلفی مانند پارتیشن با شیشه سکوریت، پارتیشن شیشه و استیل، پارتیشن بلوک شیشه ای، پارتیشن تمام شیشه و پارتیشن شیشه ای فریم لس طراحی شده که با انواع شیشه های هوشمند با نام شیشه های هوشمند الکتروکرومیک ساخته می شوند. این پارتیشن های شیشه ای در مکان های مختلفی قابل استفاده هستند اما باید توجه داشت که پارتیشن شیشه ای منزل با پارتیشن اداری بسیار متفاوت است.

فروش شیشه های هوشمند  امروزه با استقبال زیادی در بین مردم و صاحبان کسب و کار روبرو شده است. قیمت شیشه هوشمند در نمایندگی شیشه های هوشمند با توجه به قیمت روز ارائه می شود برای مثال می توانید جهت اطلاع از قیمت شیشه مات شونده با نمایندگی شرکت ها تماس حاصل فرمایید.

شیشه هوشمند چیست؟

شیشه هایی که با استفاده از تکنولوژی به منظور بهینه سازی مصرف انرژی تولید شده اند که با قابلیت تغییر میزان جذب نور در آنها در مصرف انرژی به میزان قابل توجهی صرفه جویی می شود، این نوع از شیشه را شیشه هوشمند می نامند.

پارتیشن‌ها از مواد اولیه مختلفی ساخته می‌شوند امروزه با گسترش فناوری و ساخت شیشه هوشمند که در پارتیشن‌ها از آنها استفاده شده است طرفداران خاص خود را پیدا کرده اند. این پارتیشن‌ها علاوه بر اینکه بسیار زیبا هستند، مزایای زیادی دارند که در ادامه به برخی از آنها اشاره شده است.

مزایای پارتیشن‌های شیشه‌ای هوشمند

اگر از افرادی باشید که نور در محیط برایتان مهم است و دوست دارید در ساعات مختلف آن را به دقت مدیریت کنید، این پارتیشن‌ها بسیار برای شما کاربرد خواهند داشت. پارتیشن‌هایی که به شیشه‌های هوشمند مجهز هستند در حالت معمول نور را به داخل می‌تابانند، ولی در صورت لزوم می‌توانید نور را تنظیم کنید و پارتیشن شیشه‌ای شفاف را مات کنید.

مات شدن این شیشه‌های هوشمند به وسیله پرده‌هایی که دارای فناوری پیشرفته هستند صورت می‌گیرد.‌ به این ترتیب دیگر نیازی به نصب پرده معمولی روی پارتیشن ندارید. این نوع پارتیشن این امکان را به شما می‌دهد که به فضای بیرون دفتر خود اشراف داشته باشید و دید شما را کور نمی‌کند. وقتی شیشه‌ها روشن هستند دفتر شما دل‌باز و بزرگ‌تر دیده خواهد شد.

افرادی که با شنیدن این قابلیت دوست دارند از این ویژگی بهره ببرند و اتاقشان با پارتیشن‌های شیشه‌ای تقسیم شده است، می‌توانند بدون اینکه مجبور باشند دوباره هزینه کنند با نصب این پرده‌ها  از این مزیت برخوردار شوند.

پارتیشن‌های شیشه‌ای هوشمند به دلیل داشتن ظاهر مدرن و شیک دفتر شما را شکیل‌تر و به‌روزتر نشان می‌دهند و مراجعه‌کنندگان به دید دیگری به شما خواهند نگریست.

یکی دیگر از ویژگی‌های این پارتیشن‌ها این است که می‌توان فقط بخشی از پارتیشن را پرده هوشمند نصب کرد و در زمان لزوم فقط همان قسمت را مات کرد. نکته مهمی که باید مد نظر داشت این است که در نزدیکی پارتیشن شیشه‌ای یک منبع تغذیه الکتریکی باید قرار داده شود که با آن بتوان جریان الکتریکی لازم برای فرآیند مات و روشن را فراهم آورد.

مزیت دیگری که این شیشه‌ها دارند این است که این قابلیت را دارند که به پرده نمایش ویدئو پروژکتور تبدیل شوند. به این ترتیب، وقتی صفحه‌ها مات باشند، دیگر نیاز نیست برای تهیه پرده نمایش دوباره به صورت جداگانه هزینه کنید.

این پرده‌ها در واقع از جنس کریستال مایع یا همان ال سی دی چسبناک هستند که مستقیم روی شیشه نصب می‌شوند. وقتی جریان الکتریکی از میان لایه ال سی دی عبور می‌کند، شکل پرده تغییر می‌کند و مات می‌شود. این کار معمولاً توسط ریموت کنترل صورت می‌گیرد و این خود مزیت دیگری است که نیاز نیست برای این کار حتماً از جای خود بلند شوید و به نزدیک پرده بروید.

قابلیت دیگر آن این است که با نصب این پرده‌ها روی شیشه‌های اتاق کارتان از بیرون می‌توانید اشعه مادون قرمز را بلوکه کنید و تبادل و جریان هوا را کاهش دهید. با این کار در روزهای گرم تابستان هوا خنک‌تر و در زمستان هوا گرم‌تر خواهد بود. این کار خود نوعی صرفه‌جویی در مصرف انرژی محسوب می‌شود.

حال که مزایای این پارتیشن را دانستید این موضوع را نیز بدانید قیمت پارتیشن شیشه ای با توجه به نوع استفاده و متراژ متفاوت است شما می‌توانید برای سفارش انواع پارتیشن اداری با شرکت فضاگویا تماس بگیرید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi