آشنایی با استانداردهای دیوارکوب

13 دی ، 1399
مبلمان اداری فضا گویا

آشنایی با استانداردهای دیوارکوب

به پوشاننده سطوح مختلف در دیواره در اصطلاح " دیوار کوب" یا "دیوار پوش" گفته می شود که در ساختمان های مختلف و با توجه به نیازهای متنوع مشتریان، در طرح های گوناگون به بازار عرضه می شوند. دیوار کوب ها غالبا با هدف های خاص مورد استفاده قرار می گیرند، در این میان، دیوار کوب های عایقی از محبوبیت زیادی در نزد مشتریان برخوردار می باشند. 

دیوار کوب ها در کنار مبلمان اداری روند زیبایی بخشی به فضای داخلی خانه و فضاهای اداری را سرعت بخشیده اند و  بستری هموار را برای پوشش بخشیدن به دیواره ها با صرف کمترین زمان و هزینه فراهم کرده اند.

ویژگی های دیوار کوب ها

با ورود دیوار کوب ها به عرصه معماری روند کار و کسب رضایت مشتری در عرصه طراحی فضای داخلی بیش از پیش رونق گرفت. امروزه می توان  انواع مختلفی از دیوار کوب ها مانند دیوارکوب ساده، پنلی و با طراحی خاص را در فضاهای مختلفی هم چون ادارات، سازمان های دولتی، رستوران ها، سالن های ورزشی، فروشگاه ها و... مشاهده کرد. در ساخت دیوارکوب ها از استانداردهای مختلفی استفاده شده است که محبوبیت آن را دو چندان کرده است. در ادامه برخی از ویژگی های خاص آن را ذکر خواهیم کرد.

آشنایی با استانداردهای دیوارکوب

دیوار کوب ها  مجموعه ای متنوع و کامل از طرح و رنگ را شامل می شود.

مقاومت در برابر عوامل محیطی از دیگر ویژگی های دیوارکوب ها به حساب می آید.

دیوار کوب ها یک عایق خوب برای صدا به شمار می روند که با توجه به نوع محیط می توان از آن استفاده کرد.

نصب سریع از دیگر ویژگی های دیوارکوب است. این خاصیت بر محبوبیت دیوار کوب ها در نزد مشتریان به شدت افزوده است؛ زیرا می توان با تکیه بر این ویژگی در مدت زمانی اندک، ساختار درونی ساختمان را بهبود بخشید.

عمر طولانی دیوار کوب ها را می توان به عنوان یکی از مهم ترین ویژگی های آن نام برد. این ویژگی دیوارکوب ها موجب می شود تا هزینه هایی که به طور سالانه برای دیوارهای ساختمان صرف می شود، به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

آشنایی با انواع دیوار کوب ها

دیوار پوش ها در دو نوع دیوار کوب pvc  و mdfمی باشند که بسته به کاربری و نوع محیط مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال برای اماکن پر تردد که احتمال آسیب رسانی به دیوار ها افزایش می یابد، دیوار کوب های  mdf( ام دی اف) گزینه مناسب تری هستند زیرا از مقاومت بالاتری برخوردار هستند؛ اما در اماکنی هم چون سالن های استخر استفاده از دیوار کوب های  pvc )پی وی سی(مطلوب است؛ زیرا دیوارکوب های ام دی افی در برابر رطوبت مقاومتی ندارند. 

برخی از استاندارهای دیوارکوب ها

برخی از استاندارهایی که در زمان سفارش دیوارکوب ها باید وجود داشته باشد در ادامه آورده شده است:

  • سطح دیوار کوب ها باید کاملا صاف و یک دست باشد، به طوری که هیچ گونه برجستگی و برآمدگی در سطح آن دیده نشود.
  • رنگ دیوارکوب ها باید با سلیقه مشتری کاملا منطبق باشد. رنگ آمیزی سطح دیوارکوب ها باید به صورت کاملا یکنواخت انجام پذیرد و هیچ گونه نامنظمی در آن به چشم نخورد.
  • دیوار پوش ها باید به گونه ای طراحی شوند که در برابر باد، ضربه و حرارت مقاوم باشد. در صورتی که در تهیه دیوارکوب ها به این موارد توجه نشود، محصول مورد نظر از ویژگی های استاندارد برخوردار نخواهد بود.

شرکت فضا گویا با تجربه، رویکرد و طراحی نوین در عرصه تولید مبلمان و میزهای اداریفعالیت دارد و قادر است تا بهترین مبلمان ، پارتیشن های اداری و دیوارکوب ها را به مشتریان گرامی ارائه دهد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن های  +9821 – 88729717، +9821 – 88713040و+9821 – 89387تماس حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi