چگونگی تست دوام و سالم بودن مبلمان اداری قبل از خرید

29 آبان ، 1396
مبلمان اداری فضا گویا

 

مبلمان اداری

ماشینی شدن زندگی، نقش به سزایی در زندگی افراد ایفا می‌کند؛ به‌طوری‌که امروزه بسیاری از اشخاص به‌منظور کار در محیط‌های اداری ساعت‌های طولانی و متمادی را در پشت میز و رایانه طی می‌کنند. نحوه نشستن اشخاص بر روی صندلی‌های کار، تأثیر زیادی بر سلامت بدن و زیبایی‌اندام افراد بر عهده دارد؛ پس می‌توان گفت تهیه مبلمان اداری متناسب و معقول برای کارمندان، یکی از مواردی است که مدیران یک شرکت یا ارگان دولتی باید به آن توجه فرمایند. داشتن مبلمان اداری زیبا ضمن جلب رضایت کارمندان، موجب شیک و زیبا شدن محیط کار نیز خواهد شد. در ادامه سعی داریم راه‌کارهای کاربردی به‌منظور انتخاب مبلمان اداری استاندارد را ذکر نماییم؛ پس در ادامه با ما همراه باشید.

نحوه انتخاب یک صندلی اداری راحت

صندلی‌های اداری باید به‌گونه‌ای انتخاب شوند که از ستون فقرات، کمر و سرشانه‌های مصرف‌کننده به‌خوبی محافظت نمایند. یک صندلی خوب باید قابلیت تحمل اشخاص با وزن‌های مختلف را نیز داشته باشد. قاب اصلی به‌کاربرده شده در نشیمن مبلمان های اداری، ازجمله اصلی‌ترین مواردی می‌باشد که در تعیین قیمت و کیفیت صندلی‌ها نقش دارد. چوب، لمینیت، پلاستیک و فلزاتی از قبیل استیل از بارزترین موادی هستند که به‌منظور تهیه مبلمان اداری از آن استفاده می‌شود.

برای خرید یک صندلی اداری خوب در ابتدا روی آن بنشینید و میزان راحتی سطح نشیمن آن را تست نمایید. از دیگر نکاتی که باید پس از نشستن بر روی صندلی بررسی کنید، پد بالشتک صندلی است! دقت کنید که بالشتک، سطحی کاملاً صاف داشته باشد و در هیچ کجای آن فرورفتگی یا برآمدگی خاصی وجود نداشته باشد. دقت کنید در زمان فشار واردکردن به پد صندلی، قاب مبل حس نشود.

مبلمان اداری

برای رهایی از دردهای ناشی از نشستن زیاد از چه صندلی‌هایی استفاده کنیم؟

سعی کنید در زمان تهیه مبلمان و صندلی‌های اداری به اصول ارگونومیک توجه فرمایید. استفاده از صندلی‌های ارگونومیک از بدن شما در برابر عادت‌های غلط در نشستن حفاظت خواهد کرد.

صندلی‌های ارگونومیک چه ویژگی‌هایی دارند؟

یک صندلی متناسب و ارگونومیک به نحوه‌ای ساخته‌شده است که ران‌ها در راستای زمین و به‌صورت افقی قرار گیرند، به‌طوری‌که ساق‌های پا کاملاً عمود بوده و نقطه اتصال ران و پا زاویه‌ای 90 درجه بسازد. قابلیت تنظیم شدن و قفل شدن از دیگر اصولی است که در ساخت صندلی‌های ارگونومیک رعایت می‌شود. قطعاً استفاده از این‌چنین صندلی‌هایی خستگی‌های افرادی که مجبور به نشستن‌های طولانی‌مدت هستند را به میزان چشم‌گیری کاهش خواهد داد.

میز کار خود را نیز متناسب با صندلی تان انتخاب نمایید!

میز کار شما باید به‌گونه‌ای باشد که بازوها کاملاً آزاد باشند و به‌صورت عمودی در دو طرف بدن قرار گیرند. ساعدها نیز باید به هنگام کار با سیستم به‌صورت کاملاً افقی قرار گیرند. به‌طورکلی استفاده از میز و صندلی ارگونومیک در محیط کار از خستگی‌های ناشی از کار و نشستن‌های مداوم می‌کاهد. سعی کنید به هنگام تهیه میز، جنسی را انتخاب کنید که در زمان استفاده از موس نیازی به پد موس نداشته باشید.

دوام مبلمان اداری

در زمان تهیه مبلمان اداری به دوام و جنس کالاها به‌خوبی دقت کنید. آن چیزی که واضح است این است که قطعاً تا چندین سال دیگر تصمیم برای تغییر دکوراسیون محل کار نخواهید داشت. پس سعی کنید اجناس خوب و مقاوم تهیه کنید. قطعاً تهیه مبلمان اداری ارزان نه‌تنها سودی ندارد بلکه مضراتی را با خود به همراه دارد زیرا علاوه بر به خطر افتادن سلامت بدن مصرف‌کنندگان، از دوام کمی برخوردار می‌باشد و شمارا مجبور خواهد ساخت که در مدت‌زمانی کوتاه مجدداً به‌منظور تهیه مبلمان و صندلی اداری اقدام نمایید. درصورتی‌که میز و صندلی‌های ارگونومیک و باکیفیت ضمن حفظ سلامت بدن افراد از کیفیت بالایی نیز برخوردار هستند و قطعاً عمر طولانی‌تری به نسبت مبلمان اداری ارزان‌قیمت خواهند داشت. به‌منظور خرید اجناس باکیفیت سعی نمایید به کیفیت چرخ‌ها و جنس روکش صندلی توجه بیشتری نمایید. انتخاب روکشی که در فصول گرم سال موجب تعریق کارمندان نشود، از نکات مهمی است که باید به آن توجه شود.

بهتر است مدیران در زمان تهیه صندلی‌های اداری، نظر کارمندان را در مورد رنگ و مدل صندلی بپرسند. این کار علاوه بر احترام گذاشتن به کارمندان، انگیزه و احساس رضایت‌مندی مضاعفی به آنان خواهد بخشید.

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi