چند ایده جذاب برای دکوراسیون داخلی دفتر کار

30 آبان ، 1396
مبلمان اداری فضا گویا

از چندین مدیر موفق در مورد چگونگی افزایش بهره وری و راندمان کارکنان پرسیده شد و آنها در جواب بیان داشتند که برای رسیدن به این هدف باید با یک طراح داخلی مشورت کنید. از نظر روانشناسی نیز به اثبات رسیده که دکوراسیون و طراحی داخلی یکی از عوامل مهم و حیاتی در بهبود عملکرد افراد است. ایده های مختلفی برای زیبا تر کردن محیط اداره وجود دارد. به عنوان مثال در شرکت گوگل به منظور صرفه جویی در مصرف برق آسانسورها و کاهش استهلاک آنها و نیز برای اینکه سرگرمی بیشتری برای کارکنان ایجاد شود، اقدام به ساخت سرسره هایی از طبقات فوقانی به سمت طبقات پایین صورت گرفته است.

طراحی داخلی شیک

همچنین در شرکت مایکرو سافت، به منظور راحتی کارکنان و نیز ایجاد فضای صمیمی تر در برخی قسمتهای شرکت، تمامی مبلمان و تجهیزات اداری را جمع آوری کرده به جای آن از صندلی های راحتی رنگارنگ به همراه میز های پایه کوتاه استفاده نموده اند.

چیدمان اداری

شرکتInfosys ، یکی از ابر شرکت های تجاری هندوستان، منطقه ای برای سرگرمی و بازی کارکنان در نظر گرفته است. کارکنان و خانواده هایشان می توانند در انجا بولینگ بازی کرده و تفریح کنند.

دکوراسیون اداری

به صورت کلی استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون ادارات موجب شادابی بیشتر محیط می شود. گیاهان به دلیل رنگ سبز شان آرام بخش هستند. از نظر روانشناسی اثبات شده که رنگ سبز باعث آرامش افراد می شود و قدرت تصمیم گیری آنها را بالا می برد. همچنین این گمان که موجودی زنده در کنار شما حضور دارد و روزانه تغییراتی در آن حاصل می شود (در این مورد گل می دهد یا برگ های تازه می رویاند، یا حتی پژمرده می شود) برای بسیاری از افراد خوش آیند است.
همانند مثال هایی که در بالا ذکر شدند، هدف کلی دکوراسیون ایجاد محیطی راحت برای کارمندان و مراجعه کنندگان است. به عنوان مثالی دیگر شرکت فیسبوک، این امکان را برای کارکنان خود به وجود آورده که حین اوقات استراحت بتوانند به بازی های کامپیوتری بپردازند.
یکی از روش هایی که باعث بالا رفتن مسئولیت پذیری می شود، نوشتن اهداف کوتاه مدت و بلند مدت شرکت بر روی وایت برد و قرار دادن آن در جایی است که در دید همه باشد. 
در دنیای پرسرو صدای امروزی اکثر افراد به دنبال هوای تازه و کمی آرامش هستند، از این رو چه بهتر که در دکوراسیون اداره چاره ای برای حل این مشکل اندیشیده شود. می توان از تهویه های خارجی برای مکش هوا به داخل استفاده کرد و یا می توان به گونه ای پنجره ها را طراحی کرد که بدون اینکه باعث برهم خوردن نظم اداره شوند، هوای تازه را به داخل ساختمان انتقال دهند.
در تحقیقات صورت گرفته اثبات شده نوشتن شعار شرکت یا تصاویری که عامل محرکه کارمندان هستند، باعث وفاداری و مسئولیت پذیری بیشتر آنها در قبلا کارشان شده است.
پذیرش یکی از قسمت های مهم هر دفتر و شرکتی است، اما آیا در تمام شرکت ها نیاز به این قسمت می باشد؟ در طراحی هایی که امروزه صورت می گیرد معمولا این قسمت را در نظر نمی گیرند و صرفا با استفاده از تابلو های راهنما اشخاص به محل های مد نظر هدایت می شوند. ممکن است فکر کنید اینکار باعث سردرگمی و گیج شدن مشتریان می شود، اما کاملا خلاف این موضوع اثبات شده است. به گفته ایزابلا گالینکا، یکی از مدیران ارشد شرکت طراحی LUX، استفاده از خطوط رنگی نه تنها خسته کننده نیست بلکه باعث می شود شخص مراجعه کننده سریع تر به دفتری که با آن کار دارد برسد و وقت کمتری صرف پیدا کردن آن نماید. همچنین انجام اینکار بسیار مقرون به صرفه تر از خرید لوازم و تجهیزات پذیرش مانند میز منشی و کانتر پذیرش است.
برای داشتن دکوراسیونی جذاب و متفاوت از کارشناسان مبلمان اداری فضاگویا رایگان مشاوره بگیرید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi