آیا میز گروهی, بهترین راه حل دفاتر اداری مدرن است

13 دی ، 1399
مبلمان اداری فضا گویا

امروزه یکی از اصلی ترین مشکلات در فضاهای اداری کمبود جا می باشد و به همین خاطر الزام به استفاده بیشتر از محیط، بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است. کمبود جا و کمبود فضا این خلاصه شده حرف بسیاری از مدیرانی است که با ما حرف می زنند. مساله جای کم و نیازهای زیاد برای همه قابل درک است اما هنگامی که قرار باشد تا با داشتن جای کم و نا کافی و محیطی کوچک نیازهای متعددی به صورت کامل و درست پوشش داده شود کار بسیار سخت است. بیشترین نمود این موضوع در مراکز تماس یا همان( CALL CENTER )  است.علاوه بر این ها مساله کمبود فضای بایگانی و نگهداری اسناد، نیز همیشه یکی از مسائلی است که اکثر کاربران میزهای گروهی با آن ها مواجه هستند، اگر چه می توان این مساله را با گذاشتن فایلینگ های اداری در فواصل نزدیک به میز گروهی حل کرد ولی هنوز هم دسترس پذیری اسناد در کم ترین زمان مطرح است .طراحی میز اداریدر همه کشورهای صنعتی به سوی تولید محصولات مینیمال پیش می رود و در این حوزه استفاده بهینه از متریال برای حداکثر پاسخ گویی به نیازها جزو عمده ترین خصوصیات تولیدات امروزی می باشد.از جمله راهکارهای پیشنهاد شده برای استفاده بهینه از فضا های کم امروزی و رفع مشکل کمبود جا و فضا، میزهای گروهی است. مهم ترین ویژگی میزگروهی نسبت به میزهای فردی این است که این نوع از میزها درکنار پارتیشن اداری یا حتی بدون پارتیشن، در حقیقت راه حلی برای استفاده بهتر از فضا هستند.

میز اداری مدرن

جدا سازی و بخش بندی در میزهای گروهی بسیار حائز اهمیت است ولی این موضوع در اکثر اوقات با مسائلی مواجه است و حتی گاهی وقت ها به خوبی صورت نمی گیرد. جدا کننده های میزگروهیباید جای کمی بگیرند و در آنِ واحد فضای حفاظت شده و ایمنی را ایجاد کنند، این آرمانی ترین صورت ممکن است.میز گروهیدر واقع ترکیبی ساده از میزهای تکی و پارتیشن می باشد. این ترکیب تمام خصوصیات یک میز گروهی مناسب را فراهم می کند یعنی به وجود آوردن فضای مناسب و حفاظت شده به همراه عدم اشغال فضای زیاد و تاریک کردن فضای دفتر.

میز اداری گروهی

برخلاف باور عمومی درباره میزهای گروهی که فقط می توانند کاربرد کارمندی داشته باشند، برای استفاده در رده های کارشناسی و سرپرستی هم می توان از آن ها استفاده نمود.

مدل چیدمان و ترکیب استفاده از میز های گروهی به تعداد نفرات کارمندان و فضای مورد استفاده بستگی خواهد داشت. طراحی مبلمان دفاتر اداری و چیدمان این میزها در کارایی بهتر کارکنان موثر است و می توان این گونه عنوان کرد که جزو ویژگی های منحصر به فرد این محصولات نیز هستند.

میز گروهی که ترکیبی از پارتیشن های اداری کوتاه و میزهای کارمندی است، جزو پرفروش ترین و پرکاربردترین مبلمان اداریاست. این میزها معمولا در چیدمان های 2 ، 4 ، 6 ، 8 و 10نفره تولید می شوند.ابعاد میزهای گروهی به نوع کاربرد آنها بستگی دارد و معمولا در 2 گروه کارمندی با طول 140 و کارشناسی با طول 160 یا 180 تولید می شود.در اکثر موارد از فایلینگ اداری کشویی هم در میز های گروهی استفاده می شود

میز اداری

میزهای گروهی باید به گونه ای باشند که بیشترین حجم فایلینگ های اداری ممکن را با حداقل اشغال فضا برای هر مصرف کننده ارائه دهد. ساختار طراحی این میز کارهای گروهی باید به نحوی باشد که هر نفر علاوه بر اینکه دارای یک فضای کاری شخصی است ( با وجود امکان همکاری با سایر افراد و همکاران ) از بالاترین حجم فضای نگهداری اسناد در نزدیک ترین جای ممکن برخوردار باشد.

دفترهای اداری مدرن و امروزی به مبلمان اداری خلوت، ساده و کاربردی نیاز دارند و به همین دلیل در سال های اخیر تا حد بسیار زیادی از طراحی مینیمال استقبال شده است. میزهای  کار گروهی از جدیدترین مبلمان و میزهای اداری هستند و هر روز در حال بهبود و ارتقا هستند.

حفظ آرامش، نظم و یکپارچگی در دفترهای کاری شلوغ و پرتردد بسیار دشوار است و این موضوع در محیط های اداری بیشتر از سایر دفترها اهمیت می یابد. میز گروهی با سادگی و خلوتی که در ساختار طراحی خود دارد به آرام تر و یکپارچه تر شدن محیط کار شما کمک می رساند.

 کارشناسان شرکت فضاگویا، تولید کننده انواع میزکار گروهی، با سالها تجربه در نوآوری در صنعت مبلمان اداری، بعد از دیدن مکان دفاتر و موسسات، میزکارگروهی مطابق با فضا و بودجه آنان طراحی و تولید خواهند نمود . برای مشاوره رایگان با شماره 89387 تماس حاصل نمایید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi