چیدمان میز کار فنگ شویی

01 اسفند ، 1400
مبلمان اداری فضا گویا

فنگ شویی میز کار به مجموعه ای از استانداردها گفته میشود که به کمک آنها می توان سطح انرژی مثبت را در محیط کار افزیش و انرژی منفی آن را کاهش داد. با رعایت این اصول نه تنها نظم ایده آلی در محیط کار بوجود می آید، بلکه کارمندان احساس بهتری داشته و راندمان و بازدهی آنها با افزایش مواجه میشود. رنگ، محل قرار گرفتن هر یک از وسایل، نورپردازی و غیره از جمله پارامترهای مهم در چیدمان میز کار بر اساس فنگشویی به شمار می روند. در این مطلب از فضاگویا به طور جامع هر آنچه که باید در این زمینه بدانید را معرفی خواهیم کرد.

چیدمان میز کار فنگ شویی

چیدمان میز کار فنگ شویی

نقشه باگوا در فنگ شویی میز کار

فنگ شویی علم تمرکزی بر افزایش انرژی مثبت یا "چی" در محیط و کاهش "شاچی" یا انرژی منفی می باشد. به طوریکه در نهایت بتوان به تعادل مناسب برای افزایش قدرت، هیجان و انگیزه و آرامش برای موفقیت و بهره مندی از حال خوب دست پیدا کرد. یکی از مهم ترین اصول در فنگ شویی میز کار، تقسیم بندی بخش های مختلف آن و استفاده از وسایل و اشیای مناسب در هر قسمت است. اگر قصد دارید چیدمان میز کار را بر اساس اصول فنگ شویی انجام دهید، لازم است بدانید که تنها سلیقه و خواسته شخصی شما نباید در این زمینه نقش داشته باشد و اصول و استانداردها باید به خوبی رعایت شوند. تقسیم بندی بر اساس نقشه باگوآ در این علم بسیار اهمیت دارد.
بر اساس نقشه بگوا، میز کار باید به نه قسمت شامل سه ستون و سه ردیف تقسیم شود. این سه قسمت باید کاملا مساوی در نظر گرفته شود و سپس بر اساس موارد زیر اشیای مناسب در آنها قرار گیرند:

  • بالا سمت راست: این بخش نشان دهنده عشق و علاقه شخصی می باشد. به همین دلیل هر چیزی که نشان دهنده عشق و علاقه شما باشد قرار گیرد. به عنوان مثال، عکس یادگاری می تواند گزینه مناسبی به شمار رود.
  • ردیف بالا، ستون وسط: در این قسمت اشیایی که نشان دهنده شهرت و معروفیت برند شما می باشند را قرار دهید. به عنوان مثال، لوگو برندتان می تواند گزینه مناسبی باشد.
  • ردیف بالا، ستون سمت چپ: این بخش در فنگ شویی میز کار نشان دهنده موفقیت و ثروت است. سکه و گل و گیاه و سایر وسایل ارزشمند و قیمتی را در این بخش قرار دهید.
  • ردیف وسط ستون سمت راست: این بخش خلاقیت و ایده پردازی را نشان می دهد. به همین دلیل بهتر است وسایل و اشیایی که در طراحی و ساخت آنها خلاقیت منحصر به فردی به چشم میخورد را قرار دهید. استفاده از یک مجسمه یا لوازم تحریر خلاقانه همگی می توانند مناسب باشند.
  • ردیف وسط، ستون دوم: این بخش نشان دهنده سلامتی می باشد و به همین دلیل بهتر است با تمیز نگه داشتن آن بهداشت و سالم بودن را بازگو کنید.
  • ردیف دوم، ستون چپ: این بخش نماد خانواده می باشد و بهترین چیز برای آن قاب عکس خواهد بود. یکی از عکس های یادگاری از افراد خانواده را در این قسمت قرار دهید.
  • ردیف پایین، ستون راست: برای نشان دادن افراد مهم و مسافرت می توانید از راهنمای سفر و دفترچه تلفن استفاده کنید.
  • ردیف پایین، ستون وسط: این بخش اهمیت زیادی دارد و جایگاه شغل و اهدافتان می باشد. با توجه به نوع شغلی که دارید می توانید در این بخش از دفتر و کامیپوتر و سایر وسایل مورد نیاز برای انجام کار استفاده کنید.
  • ردیف پایین، ستون چپ: این بخش متعلق به دانش و خود آگاهی می باشد و بهترین چیز برای آن کتاب است.

توجه داشته باشید که این موارد شاید به ظاهر مهم نباشند، اما چیدمان صحیح آنها می تواند تاثیر بسیار زیادی بر کسب انرژی مثبت و رسیدن به اهدافتان ایجاد کند.

نقشه باگوا در فنگ شویی میز کار

نقشه باگوا در فنگ شویی میز کار

محل قرار گرفتن میز کار

بر اساس علم فنگ شویی هر یک از وسایل بر اساس نوع کاربرد باید در منطقه خاصی از ساختمان قرار گیرند. بر همین اساس در چیدمان میز کار از نظر فنگشویی نمی توان به این موضوع مهم بی اهمیت بود. در حالت کلی، بهترین قسمت برای قرار گرفتن میز کار، ضلع شمال شرقی اتاق است. 
نکته بسیار مهم اینکه، میز کار باید به گونه ای در اتاق قرار گیرد که احساس امنیت و کنترل را در افراد ایجاد کند. به همین دلیل به هیچ عنوان نباید میز کار پشت به در ورودی و رو به دیوار و پنجره قرار گیرد. در مقابل، بهتر است میز رو به در باشد تا فرد بتواند ورود و خروج سایر افراد را به اتاق کار کنترل نموده و حس امنیت داشته باشد.

محل قرار گرفتن میز کار

محل قرار گرفتن میز کار

تاثیر نور در فنگ شویی میز کار

نور منبع انرژی می باشد و باید حضور آن در فضای کار و زندگی را جدی گرفت. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم اتاقی را برای کار انتخاب کنید که تا حد امکان دارای پنجره و منبع نور طبیعی باشد. علاوه براین، اگر قصد دارید از نور مصنوعی و لامپ برای نور پردازی اتاق استفاده کنید، منبع آن در سمت چپ میز قرار گیرد. به عنوان مثال، می توان از چراغ مطالعه در قسمت بالا و سمت چپ میز کار استفاده کرد تا نمادی از ثروت نیز به شمار رود.

رنگ میز کار در فنگ شویی

از دیگر اصول بسیار مهم در چیدمان میز کار بر اساس فنگ شویی می توان به انتخاب رنگ اشاره کرد. رنگ به دلیل تاثیراتی که بر احساسات و میزان انرژی و هیجان افراد ایجاد می کند، در دکوراسیون اهمیت زیادی دارد. با توجه به اینکه در محیط های کاری هدف افزایش تمرکز و قدرت خلاقیت و نوآوری می باشد، لذا باید رنگ هایی را انتخاب کنید که با این ویژگی ها تناسب داشته باشند. 
از بهترین رنگ ها برای میز کار در علم فنگشویی می توان به میز چوبی قهوه ای، سفید و خاکستری اشاره نمود. قهوه ای حس آرامش ایجاد نموده و استرس را کاهش می دهد. سفید می تواند منبع انرژی به شمار رود و خاکستری نیز تاثیر شگفت انگیزی بر افزایش قدرت خلاقیت و نوآوری و تمرکز دارد. دقت داشته باشید که رنگ هایی که هیجان بالایی دارند، مانند قرمز و نارنجی به مرور می توانند نتیجه عکس ایجاد نموده و تمرکز را کاهش دهند.

پربازدیدترین مطالب ما را از دست ندهید!

نظم میز کار در فنگشویی

مساله بسیار مهم دیگری که باید در چیدمان میز کار به آن توجه داشت، نظم و رهایی پیچیدگی ها و شلوغی می باشد. در حالت کلی فضای روی میز باید چیدمان استانداردی داشته باشد تا انرژی به خوبی در آن در حرکت قرار گیرد. اگر چیدمان را بر اساس نقشه بگوا انجام دهید، بدون شک نظم نیز همزمان در آن رعایت خواهد شد.

نقش میز کار مستطیلی بر انرژی چیست

در فنگ شویی شکل هندسی هر یک از اشیای موجود در محیط دارای اثر متفاوتی بوده و به همین دلیل باید به آن توجه شود. به عنوان مثال، برای محیط های کاری بهتر است تا حد امکان میزهای مستطیلی و L مانند را انتخاب کنید. علاوه براین، میزهای منحنی نیز تاثیر خوبی بر تمرکز و خلاقیت ذهن فرد دارند، به شرط آنکه فرد درون بخش انحنا قرار گیرد.

جنس میز کار

هر یک از عناصر به کار رفته در بدنه اشیا دارای تاثیر متفاوتی بر میزان جذب انرژی و به حرکت در آوردن آن در محیط دارد. لذا نمی توان از این فاکتور مهم در فنگ شویی در مرحله انتخاب میز کار غافل شد. یکی از بهترین متریال ها و عناصر در علم فنگ شویی چوب می باشد که احساس آرامش را ایجاد می کند. به همین دلیل استفاده از میزهای چوبی در محیط های کاری با استرس و انرژی منفی بالا می تواند عنصر خوبی برای افزایش انرژی مثبت به شمار رود. 
میزهای فلزی و سنگی نیز از دیگر انتخاب های ایده آل برای محیط کار می باشند. میزهای سنگی می توانند قدرت انرژی یانگ را در محیط افزایش داده و فلزات نیز عنصر شفافیت و دقت می باشند. توجه داشته باشید که میزهای شیشه ای از نظر علم فنگ شویی گزینه مناسبی نمی باشند، چون انرژی را خیلی زود حرکت می دهند. لذا تا حد امکان بهتر است این نوع میز را در محیط کار استفاده نکنید. 
بر اساس سبک دکوراسیون و نحوه چیدمان می توانید میزهایی با جنس های ترکیبی را نیز انتخاب کنید. به عنوان مثال، میزهای ترکیبی چوب و فلز در محیط های کاری کاربرد زیادی دارند. علاوه براین، اگر میز چوب و شیشه ای را انتخاب می کنید، استفاده از یک گلدان گل طبیعی می تواند اثر منفی شیشه را کاهش دهد.

فضاگویا؛ طراحی و ساخت تجهیزات اداری

برای خرید بهترین میز اداری چوبی با کیفیت و تنوع رنگی بالا بر اساس شرایط محیط و اصول فنگ شویی که در طول متن به آن اشاره شد، می توانید از محصولات فضاگویا استفاده کنید. این محصولات به صورت عمده و جزئی به سراسر ایران ارسال شده و دارای قیمت مناسب می باشند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi