ویژگی صندلی های اداری مناسب برای افراد چاق

05 اسفند ، 1401
مبلمان اداری فضا گویا

ویژگی صندلی های اداری مناسب برای افراد چاق اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که افراد چاق معمولا با مشکلات زیادی در هنگام استفاده از تجهیزات اداری روبرو هستند. دلیل آن هم تولید مبلمان اداری به صورت استاندارد و سایز معمولی است که باعث می شود تا این افراد به خوبی قادر به استفاده از این مبلمان نباشند. ویژگی صندلی های اداری مناسب برای افراد چاق را در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم.

استاندارد در مبلمان اداری برای افراد چاق

یکی از مهمترین نکاتی که باعث می شود تا مبلمان اداری برای کارمندان قابل مصرف شود رعایت استانداردهای تولید در اینگونه تجهیزات است. این استانداردها، مبلمان را به صورتی می نماید که مصرف آن برای افرادی که تقریبا اندامی ایده آل دارند مناسب بوده و باعث خستگی و درد در مفاصل  آنان نشود. اما افرادی که دچار چاقی یا اضافه وزن هستند یا قد آنها از حد متعادل کوتاهتر و یا بلندتر است در هنگام مصرف این مبلمان دچار ناراحتی و خستگی می شوند. اینگونه افراد نیاز به استفاده از تجهیزات کاملا متناسب با ویژگی های فردی خود دارند. تا بعد از سپری کردن ساعات طولانی روز بر روی آن دچار خستگی بیش از اندازه و درد و ناراحتی نشوند. بیشترین افرادی که در این موارد دچار آسیب می شوند افراد چاق هستند. سنگینی وزن و بیشتر بودن سایز اندام تحتانی در این افراد مانع از نشستن و برخاستن راحت از روی صندلی ها می شود. ویژگی صندلی های اداری مناسب برای افراد چاق به گونه ای است که این افراد در زمان مصرف دچار خستگی و مشکل نشوند.

استاندارد مبلمان اداری برای افراد چاقاستاندارد مبلمان اداری برای افراد چاق

ویژگی صندلی های اداری مناسب برای افراد چاق

ساخت و خرید صندلی اداری برای این افراد با ضوابط مخصوصی انجام می شود. این نکات باعث می شود تا این افراد نیز مانند دیگر کارمندان بتوانند از عهده امور تعیین شده خود برآیند. ویژگی صندلی های اداری مناسب برای افراد چاق باید دارای چند مورد مهم باشد که به ذکر آنها می پردازیم.

آخرین مطالب تکمیلی شرکت مبلمان اداری فضا گویا را در این بخش دنبال نمایید

ویژگی های صندلی اداری شرکت فضا گویا

ویژگی های صندلی اداری مناسب برای کارمندان

صندلی مدیریتی و کارشناسی چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند

سایز عریض تر

افراد چاق معمولا دارای وزن زیادی هستند و سایز اندام ها در این افراد بیشتر است. به همین علت صندلی های ارگونومیک استاندارد مناسب برای استفاده این افراد نیست. از ویژگی صندلی های اداری مناسب برای افراد چاق دارا بودن سایز عریض تر است تا با قرار گرفتن درست کامل اندام ها در آن این افراد دچار خستگی و درد نشوند.

صندلی اداری با توجه به گودی کمر افراد چاق

بیشتر افراد چاق به علت داشتن شکم های بزرگ از گودی کمر بیشتری برخوردار هستند. این حالت بدنی باعث می شود تا با استفاده از صندلی های معمولی درد در ناحیه کمر، بیشتر این افراد را آزار دهد. به همین دلیل یکی از ویژگی صندلی های اداری مناسب برای افراد چاق دارا بودن پشتی بزرگ است تا گودی کمر را در آنها تا حد ممکن کاهش دهد.

قابلیت تنظیم صندلی های اداری مناسب برای افراد چاق

مبلمان اداری ارگونومیک بیشتر طوری تولید می شوند تا قابلیت تنظیم برای کارمندان با ویژگی های بدنی مختلف را داشته باشد. صندلی هایی که برای افراد چاق مورد استفاده قرار می گیرند نیز باید این قابلیت را داشته باشند. این قابلیت کمک می کند تا در صورت داشتن هرگونه ویژگی افراد بتوانند به سادگی با دسته های نصب شد بر روی صندلی آن را برای قد و قامت خود متناسب نموده و در اثر استفاده از آن دچار درد و ناراحتی نشوند.

مبلمان اداری مناسب برای افراد چاقمبلمان اداری مناسب برای افراد چاق

مزیت استفاده از صندلی های استاندارد

یکی از بزرگ ترین مزیت هایی که مبلمان استاندارد به ویژه صندلی های استاندارد دارند، دارا بودن امکانات بیشتر است. این امکانات کمک زیادی در بهبود وضعیت جسمانی افراد در حین استفاده از این تجهیزات می نماید. علاوه بر آن با کمک گرفتن از این امکان راندمان کاری و بازده شغلی افراد افزایش چشمگیری می یابد. همچنین با برداشته شدن فشار از روی مفاصل می توان از دردهای ناشی از ساعت ها نشستن کم نمود. این تجهیزات کمک زیادی در نحوه درست نشستن به افراد می کند.

چند مدل صندلی اداری برای افراد با وزن زیاد

به دلیل تمام نکاتی که درباره ویژگی صندلی های اداری مناسب برای افراد چاق گفته شد تولیدکنندگان اقدام به تولید صندلی هایی با کیفیت بالا و رعایت این ویژگی ها می نمایند. از مهمترین نکاتی که در این صندلی ها رعایت می شود می توان به این موارد اشاره نمود.

 • استفاده از متریال مقاوم و با دوام
 • در نظر گرفتن اهرم های تعیین ارتفاع و تعیین زاویه دسته
 • پایه های مقاوم
 • تکیه گاه بلندتر از حد استاندارد جهت راحتی بیشتر افراد چاق
 • نشیمنگاه عریض
 • حرکت گهواره ای به دو طرف
 • تکیه گاه با طراحی ویژه
 • استفاده از بالشتک های استاندارد در قسمت تکیه گاه
 • کیفیت بالا در تولید

ویژگی های مبلمان اداری برای افراد چاقویژگی های مبلمان اداری برای افراد چاق

چگونگی استفاده از مبلمان اداری

با تمام مطالبی که عنوان شد و ویژگی صندلی های اداری مناسب برای افراد چاق را به تفصیل اشاره نمودیم باز هم در هنگام استفاده از این مبلمان اگر به درست نشستن و رعایت قوانین مخصوص استفاده از این لوازم درست عمل نشود باز هم امکان بروز مشکلات بدنی و جسمانی بسیار زیاد خواهد بود. به همین دلیل رعایت چند نکته در زمان مصرف این تجهیزات بسیار مهم است.

 • در هنگام نشستن بر روی صندلی باید کف پاها بر روی زمین قرار بگیرد.
 • زاویه بین زانو و پا باید قائمه باشد.
 • در صورت نیاز استفاده از زیرپایی های متحرک توصیه می شود.
 • زیرپایی انتخابی باید حتما دارای شیب 25 درجه باشد.
 • در صورت متحرک بودن زیرپایی زاویه شیب آن را طوری تنظیم کنید که بر روی آن احساس راحتی بیشتری کنید.
 • دست ها خود را در زمان کار با زاویه مناسب از بدن بر روی میز قرار دهید.
 • در صورت نیاز از تکیه گاه های استاندارد جهت پر کردن گودی کمر خود استفاده نمایید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi