نکاتی در مورد بروز کردن دفتر استودیو و ارتقا عملکرد آن

1398/08/27 | تعداد نظرات :0

نکات مهمی در مورد به روز رسانی دفتر استودیو

بروز کردن دفتر استودیو شامل یکسری اصول اساسی در ساختار و دکوراسیون استودیو می شود. شما می توانید با رعایت نکاتی هرچند ریز، در بهبود مانیتورینگ، تجزیه و تحلیل صدا و بدست آوردن نتیجه ی مطلوب موثرتر عمل کنید. در این مقاله با معرفی دفتر استودیو، به راه های بروز کردن و بهبود دفتر استودیو می پردازیم. 

دفتر استودیو

استودیو در واقع یک اتاق کاری است که هنرمندان و یا استادکاران به همراه شاگردان خود در آنجا فعالیت و کار می کنند. معمولا کارهایی که در استودیو ها انجام می شود، شامل فعالیت هایی مانند معماری، نقاشی، تندیس گری، فیلم سازی، پویانمایی، ساخت برنامه برای تلویزیون، رادیو، خراطی، موسیقی، گرافیک، عکاسی، سفالگری و ... می باشد. 

همینطور در مورد آشنایی با دفتر استودیو می توان گفت استودیو از یک کلمه ایتالیایی و کلمه ای لاتین گرفته شده است که به معنی شوق و ذوق می باشد و دارای انواع مختلفی است که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

به روز رسانی استودیو

انواع استودیو

استودیو ها را می توان به بخش های مختلفی تقسیم بندی کرد که از انواع آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • استودیو های تولید: در این نوع از استودیوها، انواع مختلفی از هنر تولید می شود که بیشتر این تولیدات، در راستای اهداف مالی و تجاری انجام می شوند. از جمله این نوع از استودیو ها می توان به استودیو های رادیویی و تلویزیونی اشاره نمود که در این استودیوها، برنامه ها، تبلیغات و ... ضبط و پردازش می شوند.
  • استودیو پویانمایی: این نوع از استودیو ها در قالب یک استودیو تولیدی یا نهاد مالی می باشند. در این نوع استودیو ها معمولا اساتید برجسته بر کار افراد تازه کار نظارت می کنند. از انواع این نوع از استودیو ها می توان به استودیو های انیمه سازی، استودیو های فیلم، استودیو های والت دیزنی، پیکسار اشاره نمود.
  • استودیو کامیکس: استودیو هایی هستند که معمولا فضای نه چندان بزرگی را در بر می گیرند و در آن به تولید داستان های مصور، کامیک ها و ... توسط هنرمندان پرداخته می شود.
  • استودیو ضبط: این استودیو محلی برای ضبط صدا، موسیقی و فیلم می باشد. از تجهیزات این استودیو می توان به میکروفون، صافی صدا، دستگاه دیجی و ... اشاره نمود. این استودیو ها می توانند در اندازه های کوچک (برای یک خواننده) یا در محیط های بزرگ (برای یک ارکستر) باشند.

در ادامه به یکسری مراحل آسان بروز کردن دفتر استودیو در قالب نکاتی اشاره می کنیم تا علاوه بر اینکه بتوانید به بروز کردن دفتر استودیو بپردازید، بتوانید یک دفتر استودیو بهینه تر داشته باشید.

به روز کردن دفتر استودیو

از نکاتی که باید در بروز کردن و بهبود دفتر استودیو می توان به آنها اشاره کرد عبارتند از:

  • یکی دیگر از راه های بروز کردن استودیو، استفاده از فیبر برای پوشش دیوارهای استودیو و محصولات آکوستیک می باشد. با این کار شما می توانید از پیچیدن صدا در محیط جلوگیری کرده و کیفیت صدا را افزایش دهید.
  • با کشیدن پرده های ضخیم بر روی پنجره هایی که در قسمت های روبرو و پشت مانیتور قرار دارند، از بازتاب ها جلوگیری کنید.
  • با کمک وسایلی مانند مبلمان اداری، لامپ های کف، مجسمه ها و ... گوشه های اتاق را پر کنید. در واقع در این نواحی، فرکانس های باس سبب ایجاد گره های طنین انداز در اتاق شما می شوند.
  • یکی دیگر از نکاتی که لازم است در به روز کردن دفتر استودیو  بدانید، این است که برای مانیتورینگ خوب و بهبود آکوستیک، بهتر است تقارن را در استودیو خود حفظ کنید. حفظ تقارن در بین وسایل مانیتورینگ بسیار مهم است.

به روز کردن دفتر استودیو

به روز کردن دفتر استودیو

در به روز کردن استودیو، می توانید از رنگ آمیزی های خلاقانه استفاده کنید. ایجاد فضایی سفید و شسته رفته می تواند در نتیجه ای معکوس در تشویق خلاقیت شما داشته باشد.
شما می توانید با استفاده از نورگیر های سقفی یا پنجره ها در اطراف اتاق، از نور طبیعی به جای چراغ های فلورسنت استفاده کنید. این کار سبب می شود تا انرژی و اشتیاق کاری شما افزایش یابد. همچنین در مواقع عصر و بعد از آن، استفاده از led های رنگارنگ پیشنهاد مناسب تری است.

همچنین شما می توانید جهت زیباسازی محیط استودیو از دیوارکوب و پوشش های بسیار زیبا برای دیوارها استفاده نمایید.

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
آخرین پست ها
تگ ها
میز اداری میز مدیریتی میز کنفرانس پارتیشن اداری مبلمان اداری قیمت مبلمان اداری میز مدیریت قیمت میز مدیریت پارتیشن‌ اداری پارتیشن‌ تک جداره پارتیشن‌ دوجداره مبلمان اداری مدرن قیمت میز اداری میز کارمندی تولید مبلمان مدرن مبلمان اداری فضا گویا صندلی اداری استاندارد صندلی اداری صندلی اداری مدرن اهمیت نورپردازی پارتیشن‌ شیشه‌ای شرکت فضاگویا پارتیشن‌اداری متحرک مبلمان اداری کلاسیک خرید میز اداری قیمت میزاداری خریدمبلمان اداری انواع پارتیشن اداری میزمدیریت طراحی مبلمان اداری چیدمان مبلمان اداری خرید میز مدیریت پارتیشن اداری تک جداره پارتیشن اداری شیشه ای پارتیشن شیشه ای مبلمان کلاسیک مبلمان مدرن میزاداری پارتیشن تک جداره دکوراسیون داخلی پارتیشن دو جداره پارتیشن MDF زمان خرید مبلمان اداری مبلمان لوکس مبلمان اداری لوکس پارتیشن اداری دوجداره مزایای استفاده از پارتیشن اداری پارتیشن اداری ارزان ساخت پارتیشن اداری مدل های مبلمان اداری خرید مبلمان اداری جنس پارتیشن های اداری پارتیشن اداری آلومینیومی انواع مختلف پارتیشن اداری مزیت پارتیشن اداری انواع پارتیشن های اداری لوکس ترین پارتیشن های اداری قیمت میزهای کنفرانس خرید میز کنفرانس انواع میزهای کنفرانس بهترین نوع میز کنفرانس قیمت میز کنفرانس طراحی میزهای کنفرانس صندلی صندلی آرایشگاهی صندلی انتظار میزهای اداری میز کار گروهی میز اداری گروهی تزئینات مبلمان اداری استودیو وسایل آکوستیک محصولات استودیو محیط کار تجهیزات مبلمان اداری سرگرمی در دفتر کار طراحی اتاق کار دفتر کار دفتر کار اجاره ای جداکننده فضا استفاده از پارتیشن نصب دیوار موسیقی در کار پخش موزیک در کار اتاق استراحت مبلمان اتاق استراحت طراحی محل کار چیدمان دفتر کار میز کار مرتب کردن میز کار میان وعده در محیط کار پارتیشن چیدمان و طراحی تزئین محل کار پارتیشن اداری هوشمند میز انواع میز اداری اتاق کار کلاسیک مبلمان جنس مبلمان اداری ارتفاع اداری کمد ویترین دکوراسیون داخلی محیط اداری اتاق کنفرانس فضاگویا