بهترین محل قرار گیری کانترهای اطلاعاتی

1398/06/05 | تعداد نظرات :0

کانترهای اطلاعاتی در چه فضاهایی قابل استفاده است و مدل آنها چگونه باشد بهتر است؟

کانترهای اطلاعاتی در ابعاد و رنگ های مختلف طراحی و پیاده سازی می شوند. این کانترها به سبب داشتن ابعاد بزرگ در لابی شرکت ها و سازمان های بزرگ قرار می گیرند. عمده مزایایی که کانترها دارند، جلب توجه افراد تازه وارد به بخش پذیرش و اطلاعات است. افراد تازه واردی که برای مصاحبه یا کارهای متفرقه به سازمان های بزرگ و شرکت ها وارد می شوند به جهت اینکه محیط را نمی شناسند دچار سردرگمی می شوند که وجود کانترهای اطلاعاتی سبب می شود که آنها از سردرگمی خارج شده و برای پرسیدن سوالات خود به آن قسمت مراجعه کنند.

کانترهای اطلاعاتی در چه فضاهایی قابل استفاده است؟ 

امروزه با مدرن سازی معماری شرکت ها و سازمان ها فضاهای بزرگ نظیر لابی و همکف و پاگردها فضای بسیار مناسبی جهت قرار دادن کانتر است. البته در کل این فضاها به کانتر نیاز دارند. کانترها به اهداف مختلفی استفاده می شوند. کانتر اطلاعاتی جایی است که تازه واردها به آن قسمت رفته تا سوال خود را بپرسند. کانترهای اطلاعاتی در نمایشگاه ها به صورت موقت استفاده می شود. همچنین در مطب های پزشکی و کافی نت ها و رستوران ها کانترهایی خاص با سایز کوچکتر استفاده می شود. کانترها تقریبا با توجه به ابعاد و فضای محل کار سفارش داده می شوند و مناسب ویژگی های کار ساخته می شوند.

کانتر اطلاعات

مدل کانترهای اطلاعاتی چگونه باشد بهتر است؟ 

اغلب کانترها دارای دو قسمت برای قرار دادن مانیتور و سیستم ارتباطات از قبیل چاپگر یا فکس و تلفن هستند. در کانترها اغلب دو نفر حضور دارند و فضایی مناسب جهت پاسخگویی مراجعین را به وجود می آورد. کانترها با توجه به اهداف پاسخگویی بدنه های متفاوت دارند. بدنه آنها گاهی شیشه ای و چوبی و گاهی صرفا چوبی همراه یک شیشه روی سطح آن است. کانترهای اطلاعاتی مبلمان اداری با ارتفاع 75 سانتی متر برای کارمند و 120 سانتی متر برای ارباب رجوع ساخته می شود. کانترهایی که برای شرکت ها در نظر گرفته می شود در مدل طراحی آنها دقت زیادی می شود چرا که با نوع معماری شرکت متناسب باشد و دارای رنگ و ارتفاع متناسب با آن کار باشد.

بعضی از کانترهای اطلاعاتی که مخصوص مکان های خاص ساخته می شوند قابل استفاده در موقعیت های دیگر هستند اما برخی از آنها این قابلیت را ندارد. کانترهایی که برای شرکت های بزرگ در نظر گرفته می شود بهتر است با رنگ هایی روشن و در ارتفاع کمتر ساخته شود چرا که ارباب رجوع و کارمندان اغلب به صورت نشسته کارهای خود را انجام می دهند. کانترهایی که در فرودگاه و ترمینال ها استفاده می شوند اغلب دارای ارتفاع 120 سانتی متر برای ارباب رجوع و ارتفاع 75 سانتی متر برای کارمند است چرا که ارباب رجوع اغلب به حالت ایستاده کارهای خود انجام می دهد و در نهایت اگر ساختار آن اغلب به حالت گرد باشد کارایی بیشتری دارد چرا که از همه سو مراجعین بتوانند کارهای خود را انجام دهند و اتلاف فضا کمتر خواهد بود.

تفاوت کانترهای اطلاعاتی

در مکان هایی از قبیل کتابخانه ها، مطب ها و سازمان های بزرگ به سبب ریاست بهتر مدیریت، حفاظت از کارمندان، جلوگیری از شلوغی و ازدحام، ایجاد نظم و دسترسی ایستاده ارباب رجوع از کانترهای مستطیلی با ارتفاع 120 سانتی متر با حفاظ شیشه ای استفاده می شود. ساختار این نوع کانترها به گونه ای است که امکان رد و بدل کردن کاغذها و اسناد و مدارک وجود دارد و امکان انجام کارها به صورت نوبتی میسر است. این کانترها قابلیت پاسخگویی صفی هنگام ازدحام و شلوغی را به بهترین نحو ارائه می دهد. اما کانترهای اطلاعاتی گرد قابلیت پاسخگویی با ازدحام زیاد را ندارد و اغلب برای کارهای اجتماعی تر و کارمندان بیشتر استفاده می شود.

کانتر اطلاعات

انواع کانترهای اطلاعاتی

کانترهای اطلاعاتی در ابعاد و شکل های گوناگونی نظیر کانتر سالنی، کانتر ال شکل ساخته می شود. این کانترها دارای ساختارهای متفاوت با توجه به مکان مورد استفاده نظیر بانک ها، مطب ها، نمایشگاه ها، شرکت ها هستند. 

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
آخرین پست ها
تگ ها
میز اداری میز مدیریتی میز کنفرانس پارتیشن اداری مبلمان اداری قیمت مبلمان اداری میز مدیریت قیمت میز مدیریت پارتیشن‌ اداری پارتیشن‌ تک جداره پارتیشن‌ دوجداره مبلمان اداری مدرن قیمت میز اداری میز کارمندی تولید مبلمان مدرن مبلمان اداری فضا گویا صندلی اداری استاندارد صندلی اداری صندلی اداری مدرن اهمیت نورپردازی پارتیشن‌ شیشه‌ای شرکت فضاگویا پارتیشن‌اداری متحرک مبلمان اداری کلاسیک خرید میز اداری قیمت میزاداری خریدمبلمان اداری انواع پارتیشن اداری میزمدیریت طراحی مبلمان اداری چیدمان مبلمان اداری خرید میز مدیریت پارتیشن اداری تک جداره پارتیشن اداری شیشه ای پارتیشن شیشه ای مبلمان کلاسیک مبلمان مدرن میزاداری پارتیشن تک جداره دکوراسیون داخلی پارتیشن دو جداره پارتیشن MDF زمان خرید مبلمان اداری مبلمان لوکس مبلمان اداری لوکس پارتیشن اداری دوجداره مزایای استفاده از پارتیشن اداری پارتیشن اداری ارزان ساخت پارتیشن اداری مدل های مبلمان اداری خرید مبلمان اداری جنس پارتیشن های اداری پارتیشن اداری آلومینیومی انواع مختلف پارتیشن اداری مزیت پارتیشن اداری انواع پارتیشن های اداری لوکس ترین پارتیشن های اداری قیمت میزهای کنفرانس خرید میز کنفرانس انواع میزهای کنفرانس بهترین نوع میز کنفرانس قیمت میز کنفرانس طراحی میزهای کنفرانس صندلی صندلی آرایشگاهی صندلی انتظار میزهای اداری میز کار گروهی میز اداری گروهی تزئینات مبلمان اداری استودیو وسایل آکوستیک محصولات استودیو محیط کار تجهیزات مبلمان اداری سرگرمی در دفتر کار طراحی اتاق کار دفتر کار دفتر کار اجاره ای جداکننده فضا استفاده از پارتیشن نصب دیوار موسیقی در کار پخش موزیک در کار اتاق استراحت مبلمان اتاق استراحت طراحی محل کار چیدمان دفتر کار میز کار مرتب کردن میز کار میان وعده در محیط کار پارتیشن چیدمان و طراحی تزئین محل کار پارتیشن اداری هوشمند میز انواع میز اداری اتاق کار کلاسیک مبلمان جنس مبلمان اداری ارتفاع اداری کمد ویترین دکوراسیون داخلی محیط اداری اتاق کنفرانس فضاگویا