میز کار گروهی چگونه باعث افزایش بازدهی کارمندان می گردد

1398/05/01 | تعداد نظرات :0

میز کار گروهی چگونه باعث افزایش بازدهی کارمندان می گردد

 

از جمله تحولاتی که در زمینه کمک به رشد بازده کاری در اداره ها و شرکت ها شده است استفاده از میز کار گروهی است. گذشته از مباحث روانشناسی جدید در زمینه ارتقا بازده کاری، چیدمان لوازم و نوع آنها نیز در این بازده اثر چشمگیری دارد به طوری که قرار گرفتن افرادی که تخصص مشابه و مرتبطی دارند در کنار یکدیگر راندمان و خلاقیت را بالا برده و حتی در زمان نیز صرفه جویی می شود. برای اینکه ببینیم آیا استفاده از میز کار گروهی واقعا در نتیجه و عملکرد کارمندان تاثیر مثبت دارد این مطلب را تا به انتها بخوانید.

یک محیط کار آرامش دهنده با رنگ آمیزی آبی و کرم
میز کار گروهی چه نوع میزی است؟

همان طور که از نام میز کار گروهی مشخص است به طور کلی می توان گفت میزی است که برای انجام کارهای گروهی ساخته شده است و چندین نفر می‌توانند همزمان از آن استفاده کنند. این قبیل میزها اصولا برای آن دسته از گروه هایی مورد استفاده قرار می گیرد که هدف و برنامه ای مشابه دارند و برای ادامه کار نیازمند به اشتراک گذاشتن نظرات و بحث و گفتگو در مورد موضوع مورد نظر هستند. این قبیل میزها بر اساس نوع کاربری که دارند می توانند به صورت یکپارچه و بدون هیچ پارتیشن و مانعی باشد و در صورت لزوم می توان با پارتیشن های کوچکی محدوده کار افراد را از هم جدا کرد. از طرفی این میزها می توانند متناسب با نوع محل اندازه و شکل های مختلفی نیز داشته باشند که با توجه به شرایط می توان هر کدام را انتخاب کرد.

میز کارمندی گروهی و تقسیم شده مدرن قهوای

استفاده از میز کار گروهی و افزایش بازدهی کارمندان

شاید در نگاه اول برای شما هم سوال باشد که چگونه یک میز می تواند در بالا بردن راندمان کار افراد و شرکت موثر باشد. در درجه اول باید گفت که از نظر روانشناسی، محیط بسیار بر روی خلق و خوی افراد اثر می گذارد. اگر محیط کار افراد، مرتب و منظم و دارای چیدمانی درست باشد و از عناصری در طراحی دکوراسیون داخلی آن به کار گرفته شده باشد که فرد را ترغیب به کار کند و روحیه او را در مدت زمانی که در آنجا است تقویت کند، باعث بالا رفتن بازده می شود. یکی از راه های بالا بردن بازده کار افزایش روحیه کار تیمی و همکاری برای انجام کار به صورت گروه بندی است؛ به نحوی که وظایف به خوبی تقسیم می شود و سریعتر به نتیجه می رسد.

بررسی چارت های کاری توسط کارمندها
تمامی موارد گفته شده در بالا در نگاه اول به نظر می رسد که نیازمند محیطی بسیار بزرگ و با امکانات ویژه ای است، اما امروزه یکی از راه های کنترل هزینه های اضافی در کار استفاده حداکثری و بهینه از محیط کار است. بنابراین نیازی به مکان های بزرگ نیست. تنها با داشتن میز کار گروهی می توان افراد یک تیم را گرد هم جمع کرد و تمامی ابزار و لوازمی که نیاز است را در اختیار آنها قرار داد. از طرفی وجود افراد در کنار هم باعث می شود که با دیدن تلاش هم گروهی خود، فرد نیز ترغیب به کار بیشتر شود و در صورت بروز مشکل و سوال تمامی اعضای تیم در کنار هم هستند و می توانند به راحتی با همفکری به نتیجه برسند و نیازی به صرف وقت برای پرس و جو و گشتن به دنبال افراد دخیل در پروژه نیست و در وقت و انرژی صرفه جویی می شود.

میز کار گروهی برای چه مکان هایی مناسب نیست؟ 

تا به اینجا دیدیم که استفاده از میزهای کار گروهی برای مکان های کوچک بسیار مناسب است و به دلیل اینکه افراد در کنار هم می توانند به راحتی به اجماع نظر برسند بدون اینکه نیازی به برگزاری جلسات در ساعات و مکان های مختلفی باشد مفید است. اما استفاده از این قبیل میزهای تیمی برای همه جا مناسب نیست. برای مثال در اداره ها و مکان هایی که مراجعه کننده بسیار وجود دارد و هر فردی موظف به پاسخگویی به ارباب رجوع است، مسلما استفاده از میز تیمی مناسب نیست زیرا نه تنها باعث شلوغ شدن می شود و فضای کافی برای رسیدگی به همه نیست، بلکه باعث اخلال در کار دیگر همکاران نیز می شود و این خود موجب کاهش کارایی و بازدهی می شود. بنابراین اگر مجموعه شما به گونه ای است که با ارباب رجوع تماس مستقیم ندارد و صرفا وابسته به تیم و نظر آنها است، استفاده از میز کار گروهی برای صرفه جویی در هزینه و وقت و بالا بردن کارایی گزینه بسیار مناسبی است.

کارمند مرد در حال انجام وظیفه و تلفن حرف زدن

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
آخرین پست ها
تگ ها
میز اداری میز مدیریتی میز کنفرانس پارتیشن اداری مبلمان اداری قیمت مبلمان اداری میز مدیریت قیمت میز مدیریت پارتیشن‌ اداری پارتیشن‌ تک جداره پارتیشن‌ دوجداره مبلمان اداری مدرن قیمت میز اداری میز کارمندی تولید مبلمان مدرن مبلمان اداری فضا گویا صندلی اداری استاندارد صندلی اداری صندلی اداری مدرن اهمیت نورپردازی پارتیشن‌ شیشه‌ای شرکت فضاگویا پارتیشن‌اداری متحرک مبلمان اداری کلاسیک خرید میز اداری قیمت میزاداری خریدمبلمان اداری انواع پارتیشن اداری میزمدیریت طراحی مبلمان اداری چیدمان مبلمان اداری خرید میز مدیریت پارتیشن اداری تک جداره پارتیشن اداری شیشه ای پارتیشن شیشه ای مبلمان کلاسیک مبلمان مدرن میزاداری پارتیشن تک جداره دکوراسیون داخلی پارتیشن دو جداره پارتیشن MDF زمان خرید مبلمان اداری مبلمان لوکس مبلمان اداری لوکس پارتیشن اداری دوجداره مزایای استفاده از پارتیشن اداری پارتیشن اداری ارزان ساخت پارتیشن اداری مدل های مبلمان اداری خرید مبلمان اداری جنس پارتیشن های اداری پارتیشن اداری آلومینیومی انواع مختلف پارتیشن اداری مزیت پارتیشن اداری انواع پارتیشن های اداری لوکس ترین پارتیشن های اداری قیمت میزهای کنفرانس خرید میز کنفرانس انواع میزهای کنفرانس بهترین نوع میز کنفرانس قیمت میز کنفرانس طراحی میزهای کنفرانس صندلی صندلی آرایشگاهی صندلی انتظار میزهای اداری میز کار گروهی میز اداری گروهی تزئینات مبلمان اداری استودیو وسایل آکوستیک محصولات استودیو محیط کار تجهیزات مبلمان اداری سرگرمی در دفتر کار طراحی اتاق کار دفتر کار دفتر کار اجاره ای جداکننده فضا استفاده از پارتیشن نصب دیوار موسیقی در کار پخش موزیک در کار اتاق استراحت مبلمان اتاق استراحت طراحی محل کار چیدمان دفتر کار میز کار مرتب کردن میز کار میان وعده در محیط کار پارتیشن چیدمان و طراحی تزئین محل کار پارتیشن اداری هوشمند میز انواع میز اداری اتاق کار کلاسیک مبلمان جنس مبلمان اداری ارتفاع اداری کمد ویترین دکوراسیون داخلی محیط اداری اتاق کنفرانس فضاگویا