در خرید پارتیشن اداری چه نکاتی را باید مد نظر داشته باشیم

1398/03/04 | تعداد نظرات :0

اگر شما هم می خواهید که فضای محیط کار چه اداری و یا .. را تغییر دهید و به فضاهای مختلفی تقسیم کنید، یکی از بهترین  راه ها استفاده از پارتیشن است. نکات مهم در خرید پارتیشن اداری وجود دارد که بهتر است با این نکات آشنایی داشته باشید. استفاده از پارتیشن باعث می شود که بدون نیاز به  کثیف کاری و بهم ریختگی و خرابی و ساختن دیوار که هم هزینه بسیار بالایی دارد و هم زمان زیادی می برد، به راحتی و در کمترین زمان ممکن محیط اداری را به بخش های مختلفی تقسیم کرده و محیط اداری زیبایی را ایجاد کنید. در ادامه بیشتر در مورد نکات مهم در خرید پارتیشن اداری صحبت میکنیم.

قبل از خرید پارتیشن اداری باید به این نکات توجه کنید

نکات مهم در خرید پارتیشن اداری متغیر است و بستگی به نوع جدید و طرح جدید است که وارد بازار می شود ولی تعدادی قوانین هستند که ثابت می باشند. اول این که در نصب پارتیشن ها نباید ارتفاع آن ها کمتر از 2 متر باشند و حداقل 2 متر ارتفاع داشته باشند.

دوم به وضعیت نورگیری – سرما و گرمای محیط باید توجه ویژه ای داشته باشید تا بعده ها دچار مشکل نشوید. همچنین متراژ محیط نیز باید مورد توجه قرار گیرد و نوع پارتیشن اداری چه از نظر چند جداره بودن و چه از نظر جنس ساختار مانند شیشه – چوب و یا PVC باید بنابر نیاز محیطی انتخاب شود و انتخاب نوع دکوراسیون هم در مرحله دوم قرار خواهد داشت. بنابراین باید به دقت به این نکات دقت کنید سپس پارتیشن مورد نیاز را انتخاب نمایید.

پارتیشن اداری دو جداره

انواع پارتیشن ها

در ابتدا بهتر است بدانید که پارتیشن های اداری دارای چه نوع هایی هستند و کدام یک برای محیط مد نظر شما مورد نیاز است.

پارتیشن تک جداره

پارتیشن تک جداره یکی از انواع  پارتیشن اداری است و برای جدا سازی داخل محیط های مسکونی و اداری مورد استفاده قرار میگیرد و از دسته پارتیشن های سبک میباشد. برای جدا کردن یک محیط اداری کوچک تا متوسط باید از پارتیشن های شیک تک جداره استفاده کنید و این مورد از نکات مهم در خرید پارتیشن اداری است.

پارتیشن دوجداره

نوع دیگری از پارتیشن وجود دارد که پارتیشن دو جداره نامیده میشود. نکات مهم در خرید پارتیشن اداری از نوع دوجداره این است که اگر شما میخواهید که علاوه بر پارتیشن بندی عایق سروصدایی هم ایجاد کنید، بهتر است از پارتیشن نوع دو جداره استفاده نمایید، علاوه بر این که از نظر هدر رفت هوا چه سرما و یا گرما نیز عایق مناسب تر است نسبت به پارتیشن تک جداره. برای مثال اگر می خواهید اتاق هایی که جدا می کنید گرم بوده باشند و در طول فصل های سرد و گرما خیلی هدر نرود و برعکس در زمان گرما بتواند سرمای خنک کننده ها را حفظ کرد بهتر است از پارتیشن دو جداره استفاده کنید. حالت ایستایی و تعادل پارتیشن اداری دوجداره به مراتب بیشتر از نوع تک جداره می باشد. التبه نکته مهم در مورد این پارتیشن ها این است که مناسب محیط های کوچک  نمی باشند و به این نکات مهم در خرید پارتیشن اداری باید توجه داشته باشید. ولی اگر محیط مدنظر شما بزرگ است به راحتی میتوانید از  پارتیشن های دو جداره استفاده کنید.

پارتشن اداری شیشه ای

جنس پارتیشن ها

پارتیشن ها می توانند بنابر نوع محیط و طراحی از جنس شیشه باشند. اگر از نوع شیشه ای پارتیشن ها میخواهید استفاده کنید باید به اندازه و ضخامت شیشه توجه کنید که باز هم بستگی به محیط دارد. مثال این که پارتیشن شیشه ای چند میل باشد، شیشه مورد استفاده چند میلی متر است. و یا این که نوع شیشه مات بوده باشد و یا شفاف و همه این انتخاب ها به محیط بستگی دارد و برای همین باید طبق اصول، نوع پارتیشن را انتخاب کرد و این مسائل از نکات مهم در خرید پارتیشن اداری محسوب می شود. در مورد پارتیشنهای تک جداره و دوجداره نیز باید بدانید که هر کدام دارای جنس های مختلفی هستند که میتوان به شیشه ای – ترکیبی (شیشه و MDF) و یا تمام MDF اشاره کرد.

پارتیشن اداری

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
آخرین پست ها
تگ ها
میز اداری میز مدیریتی میز کنفرانس پارتیشن اداری مبلمان اداری قیمت مبلمان اداری میز مدیریت قیمت میز مدیریت پارتیشن‌ اداری پارتیشن‌ تک جداره پارتیشن‌ دوجداره مبلمان اداری مدرن قیمت میز اداری میز کارمندی تولید مبلمان مدرن مبلمان اداری فضا گویا صندلی اداری استاندارد صندلی اداری صندلی اداری مدرن اهمیت نورپردازی پارتیشن‌ شیشه‌ای شرکت فضاگویا پارتیشن‌اداری متحرک مبلمان اداری کلاسیک خرید میز اداری قیمت میزاداری خریدمبلمان اداری انواع پارتیشن اداری میزمدیریت طراحی مبلمان اداری چیدمان مبلمان اداری خرید میز مدیریت پارتیشن اداری تک جداره پارتیشن اداری شیشه ای پارتیشن شیشه ای مبلمان کلاسیک مبلمان مدرن میزاداری پارتیشن تک جداره دکوراسیون داخلی پارتیشن دو جداره پارتیشن MDF زمان خرید مبلمان اداری مبلمان لوکس مبلمان اداری لوکس پارتیشن اداری دوجداره مزایای استفاده از پارتیشن اداری پارتیشن اداری ارزان ساخت پارتیشن اداری مدل های مبلمان اداری خرید مبلمان اداری جنس پارتیشن های اداری پارتیشن اداری آلومینیومی انواع مختلف پارتیشن اداری مزیت پارتیشن اداری انواع پارتیشن های اداری لوکس ترین پارتیشن های اداری قیمت میزهای کنفرانس خرید میز کنفرانس انواع میزهای کنفرانس بهترین نوع میز کنفرانس قیمت میز کنفرانس طراحی میزهای کنفرانس صندلی صندلی آرایشگاهی صندلی انتظار میزهای اداری میز کار گروهی میز اداری گروهی تزئینات مبلمان اداری استودیو وسایل آکوستیک محصولات استودیو محیط کار تجهیزات مبلمان اداری سرگرمی در دفتر کار طراحی اتاق کار دفتر کار دفتر کار اجاره ای جداکننده فضا استفاده از پارتیشن نصب دیوار موسیقی در کار پخش موزیک در کار اتاق استراحت مبلمان اتاق استراحت طراحی محل کار چیدمان دفتر کار میز کار مرتب کردن میز کار میان وعده در محیط کار پارتیشن چیدمان و طراحی تزئین محل کار پارتیشن اداری هوشمند میز انواع میز اداری اتاق کار کلاسیک مبلمان جنس مبلمان اداری ارتفاع اداری کمد ویترین دکوراسیون داخلی محیط اداری اتاق کنفرانس فضاگویا