نظافت و تمیز کردن درست انواع مبلمان اداری

1398/03/04 | تعداد نظرات :0

تمیز کردن مبلمان اداری از مهمترین کارهای یک اداره است. نظافت امری بسیار مهم است چرا که تمیز بودن یک اداره به نشانه احترام گذاشتن به ارباب رجوع است. نظافت تاثیر زیادی در جلب مشتری دارد و حتی باعث بالا رفتن درآمد هم می شود. برای تمیز کردن انواع مبلمان باید به نکاتی توجه کرد و به روش های درست نظافت کردن دقت داشت چرا که عدم آگاهی از انجام درست تمیز کردن مبلمان اداری باعث خرابی مبلمان خواهد شد و برای خرید مجدد نیاز به پرداخت هزینه بیشتر دارید.

روش تمیز کردن مبلمان اداری

مبلمان اداری انواعی دارد و معمولا از چوب ام دی اف، چرم و پارچه استفاده می شود که برای تمیز کردن هر کدام از این اجناس باید به روش هایی عمل کرد که منجر به آسیب دیدن مبلمان نشو. برای تمیز کردن مبلمان اداری ابتدا باید به نوع مبل توجه کرد و بر اساس آن اقدام به تمیز کردن و نظافت مبل کرد. در ادامه به انواع مبلمان اداری می پردازیم و راه های تمیز کردن آنها را بیان خواهیم کرد.

تمیز کردن چوب ام دی اف

از چوب ام دی اف معمولا برای میز و صندلی هایی در راهرو ادارات استفاده می کنند که برای تمیز کردن این نوع باید به نوع آلودگی آن دقت کرد. اگر گرد و غبار روی آن را فرا گرفته است بهتر است از یک دستمال نرم استفاده کنید و از تمیز کننده های بدون روغن هم استفاده کنید. البته تمیز کننده های چوب و ام دی اف وجود دارند که می توانید از آنان استفاده کنید.

اگر کثیفی زیاد است می توانید از آب و صابون استفاده کنید. از صابون های معمولی و ساده استفاده شود. دستمال نرم و خشک را در آب و صابون زده و میز یا صندلی را تمیز کنید سپس به وسیله یک دستمال نرم و خشک اقدام به خشک کردن کنید و اثری از آب یا خیسی را بر روی مبلمان ام دی افی نگذارید.

اگر لکه ای بر روی مبلمان ام دی افی وجود دارد و به روش های بالا رفع نشد می توانید از نوشابه استفاده کنید. نوشابه را بر روی لکه ریخته و سپس با آب گرم نوشابه را بشویید.

مبلمان اداری کلاسیک

مبلمان چرم و پارچه ای

برای تمیز کردن مبلمان اداری از جنس چرم باید دقت زیادی داشت و از وسایل درست استفاده کرد. از این نوع مبل معمولا در دفترها استفاده خواهد شد و تمیزی آنان بسیار مهم است. ابتدا آشغال های کوچک را به وسیله جارو برقی تمیز کنید و تمامی قسمت ها را به خوبی جارو بکشید سپس از سر مویی جارو برقی استفاده کنید و بر روی چرم مبل به آرامی تکان دهید از قلم موی نرم استفاده کنید. و بعد با استفاده از یک دستمال نرم  مبلمان را تمیز کرده و گرد غبار آن را تمیز کنید.

اگر کثیفی مبل چرم زیاد است شما می توانید یک کاسه سرکه سفید و یک لیتر آب مقطر را ترکیب کنید و بجوشانید و سپس در دمای اتاق خنک کنید و با یک دستمال تمیز اقدام به تمیزکردن مبل نمایید و از بالا به پایین کشیده بعد از آن با یک دستمال تمیز خشک کنید.

نظافت مبلمان اداری که از جنس پارچه هستند هم روش های خاص خود را دارد. ابتدا از جاروبرقی برای تمیز کردن آشغال ها استفاده کنید. تمامی سطح مبل و بالشتک ها را به خوبی تمیز کنید. از برس سفت برای تمیز کردن لکه ها استفاده کنید و محکم بر روی سطح لکه بکشید و سپس از شوینده های شیمیایی می توانید استفاده کنید. همچنین دستگاه بخار شور هم  به خوبی می تواند مبلمان پارچه ای را تمیز کند. استفاده از شامپو فرش هم بسیار مفید است.

تمیز کردن مبلمان اداری

تمیز کردن مبلمان اداری یک امر بسیار مهم است و نظافت صحیح مبلمان امری مهمتر است. شما می توانید برای نظافت بهتر از مراکزی که عمل تمیز کردن مبلمان اداری را انجام می دهند کمک بگیرید تا مبلمان شما آسیب نبیند و همواره تمیز و مرتب باشد.

مبلمان اداری لوکس

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
آخرین پست ها
تگ ها
میز اداری میز مدیریتی میز کنفرانس پارتیشن اداری مبلمان اداری قیمت مبلمان اداری میز مدیریت قیمت میز مدیریت پارتیشن‌ اداری پارتیشن‌ تک جداره پارتیشن‌ دوجداره مبلمان اداری مدرن قیمت میز اداری میز کارمندی تولید مبلمان مدرن مبلمان اداری فضا گویا صندلی اداری استاندارد صندلی اداری صندلی اداری مدرن اهمیت نورپردازی پارتیشن‌ شیشه‌ای شرکت فضاگویا پارتیشن‌اداری متحرک مبلمان اداری کلاسیک خرید میز اداری قیمت میزاداری خریدمبلمان اداری انواع پارتیشن اداری میزمدیریت طراحی مبلمان اداری چیدمان مبلمان اداری خرید میز مدیریت پارتیشن اداری تک جداره پارتیشن اداری شیشه ای پارتیشن شیشه ای مبلمان کلاسیک مبلمان مدرن میزاداری پارتیشن تک جداره دکوراسیون داخلی پارتیشن دو جداره پارتیشن MDF زمان خرید مبلمان اداری مبلمان لوکس مبلمان اداری لوکس پارتیشن اداری دوجداره مزایای استفاده از پارتیشن اداری پارتیشن اداری ارزان ساخت پارتیشن اداری مدل های مبلمان اداری خرید مبلمان اداری جنس پارتیشن های اداری پارتیشن اداری آلومینیومی انواع مختلف پارتیشن اداری مزیت پارتیشن اداری انواع پارتیشن های اداری لوکس ترین پارتیشن های اداری قیمت میزهای کنفرانس خرید میز کنفرانس انواع میزهای کنفرانس بهترین نوع میز کنفرانس قیمت میز کنفرانس طراحی میزهای کنفرانس صندلی صندلی آرایشگاهی صندلی انتظار میزهای اداری میز کار گروهی میز اداری گروهی تزئینات مبلمان اداری استودیو وسایل آکوستیک محصولات استودیو محیط کار تجهیزات مبلمان اداری سرگرمی در دفتر کار طراحی اتاق کار دفتر کار دفتر کار اجاره ای جداکننده فضا استفاده از پارتیشن نصب دیوار موسیقی در کار پخش موزیک در کار اتاق استراحت مبلمان اتاق استراحت طراحی محل کار چیدمان دفتر کار میز کار مرتب کردن میز کار میان وعده در محیط کار پارتیشن چیدمان و طراحی تزئین محل کار پارتیشن اداری هوشمند میز انواع میز اداری اتاق کار کلاسیک مبلمان جنس مبلمان اداری ارتفاع اداری کمد ویترین دکوراسیون داخلی محیط اداری اتاق کنفرانس فضاگویا