تاثیر میز مدیریت در طراحی و دکوراسیون اداری

1397/11/23 | تعداد نظرات :0

یکی از مهمترین بخش های فضاهای اداری، اتاق ریاست است. بنابراین طراحی و دکوراسیون اداری این محیط ها دارای اهمیت فراوانی است. اولین چیزی که در اتاق ریاست به چشم می خورد، میز مدیریت است. از این رو انتخاب میزهای مدیریتی مناسب می تواند اثر قابل توجهی بر روی مراجعه کننده بگذارد. طراحان دکوراسیون بر این باورند که انتخاب یک میز مدیریتی بزرگ و چوبی بهترین گزینه برای اتاق ریاست است چرا که نشانه شان والای مدیریت است و از طرفی موجب القای احساس آرامش به مدیر و مهمانان است.

میز مدیریتی انواع آن

میزهای مدیریتی بر اساس نوع شغل و حرفه افراد و همینطور سلیقه آنها انتخاب و طراحی می شوند. انواع میز مدیریتی را بر اساس نوع طراحی به دو دسته میزهای مدیریت مدرن و میزهای مدیریت کلاسیک تقسیم بندی می کنند. میز مدیریت کلاسیک را بیشتر افراد مسن تر انتخاب می کنند. این نوع از میزها بیشتر در فضاهای بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. میز مدیریت مدرن غالبا برای محیط های شیک و مجلل مانند شرکت های تجاری بزرگ استفاده می شوند. این میزهای مدرن را می توان به شکل یو (U) طراحی کرد در این صورت فضای بیشتری به منظور برگزاری جلسات فراهم می شود. یکی از راه های دوری از یکنواختی فضای اتاق، استفاده از دکوراسیون تلفیقی است. به این صورت که در اتاق های با طراحی مدرن از میز مدیریت کلاسیک استفاده کنید. در این نوع طراحی توجه به رنگ بندی و میزان تلفیق از اهمیت بسزایی برخوردار است. 

میز مدیریت

جنس میز مدیریت

برای ساخت یک میز مدیریتی مناسب که از انواع مبلمان اداری است از متریال هایی مثل چوب، شیشه، فلز و ام دی اف استفاده می کنند. به منظور داشتن یک میز مدیریت خاص معمولا ترکیبی از همه این مواد مورد استفاده قرار می گیرد. موادی که جهت ساخت این میزها به کار می روند باید علاوه بر استحکام و دوام بالا، ظاهری زیبا داشته باشند و کار کردن با آنها راحت باشد. همچنین شستشو و تمیز کردن آن نیز به سهولت انجام شود. جنس این نوع از میزها طوری انتخاب شود که سازگاری مناسبی با محیط اتاق داشته باشد و بتوان آن را جزیی از دکوراسیون کلی اداره و اتاق ریاست برشمرد.

میز مدیریت

رنگ میز مدیریتی

از آنجا که جلسات و ملاقات ها در اتاق ریاست معمولا چندین ساعت طول می کشد، بهتر است از رنگ هایی استفاده کرد که خسته کننده نباشد و یک محیط آرام بخش و مطمئن را ایجاد کند. نوع رنگ را باید با توجه به نوع کسب و کار انتخاب نمود اما باید توجه داشت که نباید از رنگ های سرزنده و شاد استفاده کنید چرا که این رنگ ها متناسب فضای اتاق مدیریت نیست و تصویر بدی در ذهن میهمان ها ایجاد می کند. به طور کلی میزهای مدیریت تیره رنگ دارای جذابیت بیشتری هستند و کلاس کاری مدیریت را ارتقا می دهند. باید توجه داشت که رنگ میزهای مدیریتی باید با دکوراسیون اتاق هارمونی داشته باشد.

میز مدیریت

ابعاد میز مدیریتی

میزهای مدیریتی را معمولا از سایر میزهای اداری بزرگ تر می سازند. چرا که این میزها باید اونقدر فضا داشته باشند که علاوه بر قرار دادن کامپیوتر و لوازم اداری بتوان وسایل پذیرایی مختصر از مهمانان را نیز روی آن قرار داد. ابعاد میز مدیریتی را باید با توجه به ابعاد اتاق انتخاب کرد. قرار دادن میزهای مدیریتی بزرگ در یک اتاق کوچک باعث بر هم خوردن توازن اتاق ریاست می شود و سایر وسایل اداری مانند فایل ها و کمدها دچار کمبود جا می شوند. یکی دیگر از مسائل مهم در انتخاب میزهای مدیریت، توجه به ارتفاع میز است. ارتفاع میز مدیریت باید نه خیلی کوتاه باشد و نه خیلی بلند بلکه باید طوری باشد که دسترسی مدیر به لوازم روی میز را با سختی مواجه نکند و مدیر بتواند به راحتی و بدون مشکل به کارهای روزمره رسیدگی کند. علاوه بر آن استفاده از میزهای مدیریت با ارتفاع کم باعث خم شدن مدیر و بروز مشکلات ستون فقرات می شود.

میز مدیریت

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
آخرین پست ها
تگ ها
میز اداری میز مدیریتی میز کنفرانس پارتیشن اداری مبلمان اداری قیمت مبلمان اداری میز مدیریت قیمت میز مدیریت پارتیشن‌ اداری پارتیشن‌ تک جداره پارتیشن‌ دوجداره مبلمان اداری مدرن قیمت میز اداری میز کارمندی تولید مبلمان مدرن مبلمان اداری فضا گویا صندلی اداری استاندارد صندلی اداری صندلی اداری مدرن اهمیت نورپردازی پارتیشن‌ شیشه‌ای شرکت فضاگویا پارتیشن‌اداری متحرک مبلمان اداری کلاسیک خرید میز اداری قیمت میزاداری خریدمبلمان اداری انواع پارتیشن اداری میزمدیریت طراحی مبلمان اداری چیدمان مبلمان اداری خرید میز مدیریت پارتیشن اداری تک جداره پارتیشن اداری شیشه ای پارتیشن شیشه ای مبلمان کلاسیک مبلمان مدرن میزاداری پارتیشن تک جداره دکوراسیون داخلی پارتیشن دو جداره پارتیشن MDF زمان خرید مبلمان اداری مبلمان لوکس مبلمان اداری لوکس پارتیشن اداری دوجداره مزایای استفاده از پارتیشن اداری پارتیشن اداری ارزان ساخت پارتیشن اداری مدل های مبلمان اداری خرید مبلمان اداری جنس پارتیشن های اداری پارتیشن اداری آلومینیومی انواع مختلف پارتیشن اداری مزیت پارتیشن اداری انواع پارتیشن های اداری لوکس ترین پارتیشن های اداری قیمت میزهای کنفرانس خرید میز کنفرانس انواع میزهای کنفرانس بهترین نوع میز کنفرانس قیمت میز کنفرانس طراحی میزهای کنفرانس صندلی صندلی آرایشگاهی صندلی انتظار میزهای اداری میز کار گروهی میز اداری گروهی تزئینات مبلمان اداری استودیو وسایل آکوستیک محصولات استودیو محیط کار تجهیزات مبلمان اداری سرگرمی در دفتر کار طراحی اتاق کار دفتر کار دفتر کار اجاره ای جداکننده فضا استفاده از پارتیشن نصب دیوار موسیقی در کار پخش موزیک در کار اتاق استراحت مبلمان اتاق استراحت طراحی محل کار چیدمان دفتر کار میز کار مرتب کردن میز کار میان وعده در محیط کار پارتیشن چیدمان و طراحی تزئین محل کار پارتیشن اداری هوشمند میز انواع میز اداری اتاق کار کلاسیک مبلمان جنس مبلمان اداری ارتفاع اداری کمد ویترین دکوراسیون داخلی محیط اداری اتاق کنفرانس فضاگویا