معرفی انواع مبلمان های اداری مدرن

06 مرداد ، 1397
مبلمان اداری فضا گویا

امروزه مبلمان اداری به یکی از ملزومات کار اداری بدل شده است. در این میان مبلمان اداری مدرن توانسته است از محبوبیت ویژه ای برخوردار شود. مبلمان اداری به طور کلی شامل صندلی ها، میزها، پارتیشن بندی ها و مجموعه عناصری است که در ترکیب دکوراسیون داخلی یک مکان اداری به کار می روند. کسب شناخت کافی نسبت به این وسایل می تواند به انتخابی صحیح تر منجر شود. با ادامه این مطلب همراه باشید تا مختصری به معرفی و بررسی انواع مبلمان اداری مدرن بپردازیم.

صندلی های اداری

صندلی ها در محیط های اداری نقشی ویژه ایفا می کنند. باید دانست که هر بخش از اداره بنابر کارکرد خود نوع خاصی از صندلی را طلب می کند. بدون شک صندلی مدیریت با صندلی منشی و سایر کارکنان یا صندلی های سالن انتظار متفاوت است. در یک مجموعه مبلمان اداری مدرن بیش از هر چیز به راحتی و سهولت استفاده از صندلی اداری توجه می شود. شاید صندلی یک مدیر بیش از هر چیز باید جایگاه و شان یک مدیر را به خوبی نشان دهد. در مقابل مهم است که صندلی یک منشی بتواند حرکات او را آسان تر کند و در عین حال مانع خستگی او پس از ساعت های طولانی کار شود. اگر شما موظف به تهیه صندلی برای یک مجموعه اداری شده اید باید توجه داشته باشید که سلامتی کارکنان را نباید با هیچ چیز معاوضه کرد. پس اولویت انتخاب در مبلمان اداری مدرن با آن صندلی است که مطابق با اصول و استانداردهای ارگونومیک ساخته شده باشد و سلامت افراد را به خطر نیاندازد.

 معرفی انواع مبلمان های اداری مدرن

میزهای اداری

میزهای اداری نیز عنصری جدایی ناپذیر از مبلمان اداری مدرن هستند. این میزها هم در طرح ها و شکل های مختلف و با اهداف و کارکردهای گوناگونی عرضه می شوند. میزهای مدیران معمولاً اندازه ای متوسط دارند و در صدر اتاق مدیریت قرار می گیرند. میزهای سایر کارکنان قدری بزرگ تر هستند تا بتوانند ابزار کار کارکنان مانند وسایل نوشتن، ویراست، ارسال و مانند آن را روی خود جا دهند. در این میان اما بزرگ ترین میزها در یک مجموعه مبلمان اداری مدرن متعلق به منشی هاست. آن ها باید فضای کافی برای نگهداری از پوشه ها و اسناد مربوط به اداره داشته باشند. مورد دیگری که اخیراً در تهیه و عرضه مبلمان اداری مدرن بسیار بیش از پیش مورد توجه قرار می گیرد میز کنفرانس است. میزهای کنفرانس در شکل های متنوعی یافت می شوند که در انتخاب آن ها باید به مقصود خود از تهیه آن توجه ویژه ای داشت. برای مثال برای محافل دوستانه تر با اعضای شرکت بهتر است از میزهایی کوچک تر استفاده کنید تا اعضا به یکدیگر نزدیک تر باشند. در مقابل اگر به دنبال میزی برای جلسات رسمی و مهم هستید باید به فکر اتاقی بزرگ و میزی عریض و طویل باشید.

 معرفی انواع مبلمان های اداری مدرن

پارتیشن بندی اداری

پارتیشن اداری به عنوان جزئی مهم از مبلمان اداری مدرن همان طور که از نامش پیداست وظیفه ی تفکیک فضاهای اداری از یکدیگر را به عهده دارد. مهم ترین مزیت از پارتیشن ها موقتی بودن آن است که موجب شده بتوان به راحتی آن را جا به جا یا در آن تغییر و اصلاح ایجاد کرد. پارتیشن های اداری در انواع مختلف تک جداره، دو جداره، تمام شیشه و دو جداره آلومینیومی تهیه و عرضه می شوند. اگر قصد تهیه پارتیشن بندی برای محیط اداری خود دارید باید ابتدا تصوری کلی و جامع از فضای خود به دست آورید سپس اقدام به انتخاب و خرید نمایید. برای مثال برخی از پارتیشن بندی ها امکان مشاهده بخش تفکیک شده را دارا هستند در حالی که برخی از آنها فضای پارتیشن بندی شده را از دید سایرین پنهان نگاه می دارند. این بستگی به مواد و متریالی دارد که شما در مبلمان اداری مدرن خود انتخاب می کنید.

کتابخانه

کتابخانه های گاهی فضایی برای نگهداری کتاب ها و سهولت دسترسی به آن ها هستند. اما امروزه در فضاهای اداری ممکن است صرفاً برای کامل کردن ترکیب بندی فضا از آن ها استفاده شود. کتابخانه به مبلمان اداری مدرن هم راه پیدا کرده است. در اداره جات دولتی کتابخانه ها بسیار بزرگ طراحی می شوند. این کتابخانه ها عموماً بدون درب ساخته می شوند. اما در فضاهای خصوصی و کوچک تر سعی می شود از قفسه های جمع و جور و درب های شیشه ای استفاده شود تا علاوه بر دسترسی آسان به چشم نواز کردن فضا هم کمک کند.

 معرفی انواع مبلمان های اداری مدرن

طراحی دکوراسیون داخلی

در نهایت نباید فراموش نکنید که همه اجزای مبلمان اداری لوکس و مدرن که از آنها نام برده شد در کنار یکدیگر و ترکیب با هم دیده می شوند. پس باید در طراحی دکوراسیون داخلی یک مجموعه مبلمان اداری مدرن به رنگ بندی ها، نورپردازی ها و تناسب شکل و حجم  وسایل توجه داشت. توجه کنید که مبلمان اداری مدرن چیزی نیست که بتوان به سرعت آن را تعویض نمود پس باید در انتخاب آن دقت و مشورت کافی را اعمال کرد. به خاطر داشته باشید که ظاهر فضای اداری شما می تواند تاثیر شگرفی در موفقیت کاری شما داشته باشد. هر قدر در طراحی داخلی و تهیه مبلمان اداری مدرن برای یک مجموعه دقت و وسواس بیش تری به خرج دهید نزد مراجعه کنندگان جایگاه بالاتری کسب خواهید کرد. آن ها متوجه خواهند شد که می توانند در کار خود روی شما حساب کنند و در نهایت از نتیجه کار راضی باشند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi