با مزیت پارتیشن اداری و انواع آن آشنا شوید

27 خرداد ، 1397
مبلمان اداری فضا گویا
0 کامنت

در اداره جات و موسسات برای اینکه بتوانند فضاهای موجود را تقسیم بندی کنند از پارتیشن اداری استفاده می کنند که دارای پر کننده های سلولزی و فریم هایی از جنس آلومینیوم است که به همراه شیشه استفاده خواهد شد. در واقع پارتیشن اداری دیواره هایی مدولار هستند که متناسب با فضا ایجاد خواهند شد. در این مقاله به بررسی پارتیشن اداری خواهیم پرداخت تا مناسب ترین نوع آن را برای اداره خود انتخاب نمایید و استفاده بهینه ای از آن داشته باشید.

پارتیشن اداری

پارتیشن اداری برای تقسیم بندی در فضاهای مختلف چه کوچک و چه بزرگ انعطاف دارد. با توجه به اینکه اکثر اداره جات و موسسات به دنبال دکوراسیونی مدرن هستند استفاده از پارتیشن اداری با افزایش رو به رو شده است که نتیجه استفاده از آن تمرکز بیشتر کارکنان در یک مجموعه خواهد بود و یکپارچگی محیط حفظ خواهد شد.

ویژگی پارتیشن اداری خوب

ویژگی یک پارتیشن اداری خوب این است که اتصالات و یراق آلات مخفی باشند و جا به جایی آن ها راحت باشد. با نصب یک پارتیشن اداری مناسب می توان فضای داخلی اداره را تغییر داد و هزینه مناسبی برای آن مصرف نمود. پارتیشن های اداری قابلیت انعطاف دارند یعنی این امکان وجود دارد فضای محیط را با توجه به تنوع سازمانی تغییر دهید. استفاده از پارتیشن اداری به نسبت دیوارهایی که ثابت و اداری هستند مناسب تر خواهد بود.

مزیت های پارتیشن اداری نسبت به دیوارهای ثابت

•           پارتیشن اداری از نظر هزینه، زیبایی و انعطاف نسبت به دیوارهای ثابت مناسب تر است.

•           پارتیشن های اداری به راحتی قابلیت جابه جابی دارند.

•           پارتیشن موجب آسیب رساندن به ساختمان نخواهد شد

•           دارای تنوع در رنگ و جنس هستند

•           پارتیشن در ارتفاع های متفاوت امکان اجرا شدن را دارند.

•           پارتیشن از کل فضایی که موجود است استفاده بهینه می کند.

•           طول عمر و دوام بالاتری دارد

•           از نظر هزینه مقرون به صرفه تر است

•           امکان ایجاد فضاهایی کوچک در یک سالن بزرگ را می دهد.

•           اگر پارتیشن ضد صدا باشد، صدا و بازتاب آن را به حداقل می رساند

•           موجب ایجاد حریم خصوصی در فضای کاری کارمندان خواهد شد که بسیار مهم است

پارتیشن اداری فضا گویا

انواع پارتیشن اداری

پارتیشن اداری انواع مختلفی دارد که به شرح آن ها خواهیم پرداخت. پارتیشن شامل تک جداره، فریملس، دو جداره، کلاسیک و ... خواهد بود. پنل ها در پارتیشن دو جداره به حالت افقی هستند و دارای عمق و وسعت می باشند. روش های مدرن را در نوع پارتیشن کلاسیک به کار می گیرند و زیبایی زیادی نیز دارد. فریملس نیز مزیتی دارد که قابلیت تنظیم آن خواهد بود و باعث شده است بسیاری از مشکلات نصب پارتیشن از بین برود. اگر محیط ناصاف دارید این نوع پارتیشن کاربرد خواهد داشت. انواع تک جداره و دو جداره آن به شرح ذیل است:

•     نوع آلفا: این نوع پارتیشن به صورت دو جداره و جنس چوب و شیشه می باشد. ضخامت پانل چوبی 16 میلیمتر، ضخامت شیشه 4 میلیمتر و ضخامت درهای چوبی 32 میلیمتر است که دارای چهارچوب چوبی می باشد.

•           نوع بتا: این نوع پارتیشن دارای آلومینیوم و شیشه دو جداره، پانل چوبی و آلومینیوم و شیشه با استفاده از فریم های آلومینیومی، ضاخمت شیشه 6 میلیمتر با قابلیت سکوریت شدن، پانل های چوبی با ضخامت 8 و 16 میلیمتر، درهای شیشه ای سکوریت که 10 میلیمتر ضخامت دارند، درهای چوبی با چهارچوب آلومینیومی و ضخامت 32 میلیمتر می باشد.

•       پارتیشن به صورت تک جداره از جنس آلومینیوم و شیشه است و از فریم های آلومینیومی استفاده می شود. صخامت شیشه ها 8 میلیمتر به صورت سکوریت است و درهای شیشه ای سکوریت اند و 10 میلیمتر ضخامت دارند و نوع چوبی آن با چهارچوب آلومینیومی دارای ضخامتی به اندازه 32 میلیمتر است.

علت استفاده از پارتیشن اداری

پارتیشن تاثیر فراوانی در دکوراسیون داخلی شرکت خواهد داشت و سبب ایجاد نظم و آرامش بیشتری خواهد شد. با پارتیشن می توان کنترل بهتری بر کارمندان داشت و با صرف هزینه ای پایین می توان از آن که قابلیت جابه جایی دارد استفاده نمود. جنس قابل استفاده در پارتیشن بستگی به کاربرد آن در فضا خواهد داشت و با استفاده از آن می توان محیطی بدون تنش ایجاد کرد که دارای دسترسی بالایی برای کارمندان است. با پارتیشن می توان مزاحمت های ناشی از رفت و آمد را برطرف کرد و با توجه به نوع محیط ابعاد و اندازه آن را مشخص نمود.

پارتیشن | فضا گویا

مبلمان اداری

مبلمان اداری برای هر فضای کاری یک نیاز محسوب می شود و با توجه به نوع دکوراسیون داخلی محیط اداره، انتخاب آن صورت می گیرد. مبلمان اداری را با توجه به هزینه ای که برای آن کنار گذاشته اید و نوع فعالیتی که به آن مشغول هستید باید انتخاب کنید. در تهیه مبلمان اداری به ارگونومیک بودن آن باید توجه کنید زیرا بیشتر وقت کارمندان پشت این مبلمان می گذرد پس باید استاندارد باشد تا سلامت آن ها به خطر نیفتد. مبلمان اداری شامل میز کنفرانس، میز کارمندی، میز منشی، میز اداری، صندلی مدیریت و... است. در انتخاب مبلمان اداری باید دقت کرد زیرا نشان دهنده هویت اداره شما خواهد بود. انواع مدل های سنتی و مدرن در مبلمان اداری وجود دارد که برای اداره تان مناسب خواهند بود و آن را هماهنگ با رنگ و سایر ادوات اداره می توان انتخاب کرد.

مبلمان اداری | پارتیشن فضاگویا

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید