انتخاب مبلمان اداری مناسب برای منزل و محل کار

14 دی ، 1399
مبلمان اداری فضا گویا

برای طراحی یک فضای اداری باید تلاش کنید با خلاقیت و نوآوری این محیط را رسمی و شیک طراحی کنید. انتخاب مبلمان اداری مناسب در این زمینه بسیار مهم است. اندازه مکان و کوچک یا بزرگ بودن آن اهمیتی ندارد بلکه باید تلاش کنید با نهایت سلیقه فضا را طوری طراحی کنید که به همه امکانات مجهز شده و در همه کسانی که به آن وارد می شوند انرژی مثبت ایجاد شود. هنگام ورود به محیط کاری، در دید اول دکوراسیون و مبلمان اداری خودنمایی می کنند. بنابراین باید به اندازه ای که به دکور منزل خود اهمیت می دهید به زیبا شدن فضای محل کار نیز توجه کنید.

انتخاب انواع مبلمان اداری برای محیط 

در همه محیط ها از منزل و ادارات گرفته تا یک بنگاه کوچک املاک یا یک مغازه کوچک فروش تنقلات، از میز و صندلی اداری استفاده می کنند. مبلمان اداری به صورت میزهای پاسخگویی به مشتریان در بانک ها، صندلی های انتظار، میز مدیریتی، کمد چوبی، نیمکت و صندلی در مدارس و آموزشگاه ها و سالن های کنفرانس مشاهده می شود. افراد مختلف در زمینه های کاری گوناگون نیاز دارند در جایی بنشینند و با آرامش به انجام کار بپردازند. بنابراین وسایلی که آسایش آنها را فراهم کند و بتوانند ساعات طولانی بر روی آن نشسته و به کار بپردازند باید مناسب باشد. یکی از مهمترین اصول اشتغال در هر شرکت داشتن میز و صندلی استاندارد است که کارکنان ضمن حفظ سلامتی، آسایش کافی را نیز داشته باشد. انواع مختلف مبلمان اداری از جمله میز مدیریت، پارتیشن اداری، میز تحریر، میز مطالعه، صندلی های اداری، قفسه کتابخانه، قفسه بایگانی اسناد، صندلی و میز کامپیوتر، کمد و انواع پارتیشن در مدل ها و طرح های مختلف تولید می شوند. 

خرید و قیمت میز و صندلی مدیریتی خرید و قیمت میز و صندلی مدیریتی  

تاثیر مبلمان اداری در ذهن بیننده

استفاده از مبلمان اداری مانند گذشته نیست و رواج بسیاری پیدا کرده است. امروزه بهره گیری از مبلمان اداری شیک و لوکس به جای صندلی های انتظار ساده در هتل ها، رستوران ها، ادارات، دانشگاه ها، بانک ها و دیگر مکان ها مشاهده می شود. به این شیوه محیط های مختلف زیباتر شده و گامی مفید در جهت راحتی استفاده کنندگان است. شرکت یا اداره یا منزلی را نمی ‌توانید پیدا کنید که در آن از مبلمان اداری استفاده نشده باشد. بدون به کارگیری وسایل اداری در دکوراسیون محیط های مختلف، نقص بزرگی در چیدمان وسایل دیده می شود. مبلمان انتخاب شده باید به گونه ای متناسب با سایر اجزای دکور محیط باشد و مشتری با مشاهده وضعیت ظاهری محیط کسب و کار جذب آن شود. استفاده از مبلمان اداری مناسب عملکرد کارکنان، مدیران و حتی واکنش مشتریان را نیز بهبود بخشیده و تمایل به حضور در آن محیط برای آنها بیشتر است. استفاده از رنگ های مختلف در انتخاب مبلمان های اداری، کلیدی برای جذب هرچه بیشتر مشتری و موفقیت در کسب و کار است، زیرا در لحظه اول مراجعه‌ کنندگان به محل کار شما چشم می دوزند.

مبلمان اداری و کاربردها

کاربرد مبلمان اداری و استفاده مفید از آن در مکان های مختلف بر هیچ کس پوشیده نیست. کارکنان شرکت ها، دانشجویان دانشگاه ها، دانش آموزان در مدرسه، فروشندگان در فروشگاه ها، مراجعین بانک ها و سایر افراد مختلف در جایگاه های متفاوت به مبلمان اداری نیازمند است. امروزه مبلمان های اداری تولید شده دارای جنس های مختلف و تنوع طرح بسیار زیادی هستند. این وسایل به گونه ای طراحی می شوند که همه سلیقه ها را پوشش داده و در مکان های مختلف با کاربردهای گوناگون قابل استفاده باشند. کاربرد مبلمان اداری بسیار گسترده است و در مکان هایی که تعدادی افراد برای اهداف مختلف حضور دارند به میزان بالایی استفاده می شود. هنگام تهیه مبلمان اداری باید نیازهای خود را در نظر گرفت و سپس اقدام به خرید آن نمود زیرا  با بررسی و تحلیل مکان و انتظاراتتان می ‌توانید کاربرد این وسایل را بهینه تر نمایید.

طراحی داخلی دفتر کارطراحی داخلی دفتر املاک، میز مشاور املاک 

نکات مهم در انتخاب مبلمان اداری مناسب

قبل از خرید مبلمان اداری باید به دقت موارد استفاده از آن را بررسی کنید. با بهره گیری از مبلمان اداری باکیفیت به گونه ای که انتظارات و نیازهای استفاده کنندگان را پاسخگو باشد می توانید راندمان و بازدهی انجام کارها را بالا ببرید. نکات مهم در انتخاب مبلمان اداری مناسب عبارتند از:

  • فضای موجود برای قرار دادن مبلمان را در دفتر کار، اداره یا منزل در نظر بگیرید و مطمئن شوید که فضای لازم برای حضور و حرکت کارکنان، مشتریان و سایر افراد در آن محیط وجود دارد.
  •  از میان مبلمان های اداری متنوعی که در بازار هست مدلی را انتخاب کنید که نشان دهنده حرفه و تخصص شماست. برای مثال مبلمان مورد استفاده در بانک ها برای به کارگیری در رستوران ها مناسب نیست.
  • به دلیل اینکه ممکن است افرادی مانند کارکنان شرکت زمان زیادی را در صندلی و میز خود بگذرانند، باید نوعی از میز و صندلی اداری استاندارد را انتخاب کنید که موجب حفظ سلامتی و همچنین کاهش خستگی به هنگام استفاده طولانی مدت از آن شود.
  • هماهنگی مبلمان انتخابی با سایر اجزاء دفتر کار یا دکوراسیون بسیار مهم است. البته در کنار شکل ظاهری و زیبایی باید به دوام آن نیز دقت فراوانی شود.

انتخاب صندلی و میز اداری

میز اداری مناسب برای انجام کارهای روزمره کارکنان اهمیت فراوانی دارد. برخلاف گذشته، امروزه در تمامی مکان های کسب و کار و همچنین خانه ها از میز اداری استفاده فراوان می شود. میز اداری که جزء مهمی از مبلمان اداری است باید دارای ویژگی های یک میز مناسب باشد. گذشته از ویژگی های ظاهری، از نظر راحتی کار باید مورد قبول کارکنان باشد. ارتفاع میز اداری باید به گونه ای باشد که بتوانید با صندلی های استاندارد در پشت آن نشسته و ساعت ها مشغول به کار شوید. صندلی مورد استفاده نیز باید استاندارد بوده و ارتفاع و پشتی آن قابل تنظیم باشد. پشتی صندلی اداری باید به گونه ای ساخته شده باشد که ستون فقرات را کاملا پوشش داده و از لحاظ ارگونومی آسیبی به بدن انسان وارد نکند. طراحی صندلی باید طوری باشد که با نشستن صحیح بر روی آن گردش خون در بدن با مشکل روبرو نشود و در نهایت خستگی کارکنان را به همراه نداشته باشد. 

میز مدیریت

میز مدیریت علاوه بر مدیران برای کارکنان ادارات نیز می تواند به کار برده شود. در مقایسه با میزهای اداری، میزهای مدیریتی قیمت بالاتری دارند و همچنین دارای طرح ها و رنگ های متنوع تری هستند. میزهای مدیریتی معمولا از میان رنگ های تیره انتخاب می شوند که بیننده را بیشتر جذب کنند. در میان اجزای مبلمان اداری میزهای مدیریتی اهمیت زیادی دارند. این میزها باید به گونه ای طراحی شده باشند که در فضای اتاق مدیر به راحتی جا داده شده و در کنار اجزاء دیگر اتاق به خوبی قرار گیرد. ساختار میز مدیریتی باید قابلیت آن را داشته باشد که وسایل مختلف مورد نیاز مدیر و همچنین رایانه او، به راحتی در دسترس قرار بگیرد. صندلی های مدیریتی مختلفی نیز برای این میزها طراحی شده که متناسب با میزان انتخابی می ‌توان آنها را نیز خریداری نمود. صندلی مدیریت هم باید دارای استانداردهای لازم باشد. 

قیمت و کیفیت مبلمان اداری

هنگام تصمیم برای خرید مبلمان اداری باید بودجه خود را برای این کار تعیین کنید و سپس برای دیدن نمونه های مختلف این وسایل به فروشگاه بروید. در فروشگاه های مختلف مبلمان های اداری، با تنوع بسیار زیادی از این محصولات رو به‌ رو خواهید شد که هر کدام از آنها قیمت خاص خود را دارند. در نظر داشته باشید خریداری کردن محصول با کیفیت مستلزم هزینه بالاتر است. قیمت بالای محصولات با کیفیت ارزش دوام محصول و زیبایی ظاهری آنها را دارد. بنابراین علاوه بر قیمت مبلمان های اداری، کیفیت آن را نیز در نظر داشته باشید. بسیاری از تولید کنندگان بعضی اجناس خود را با طراحی معمولی و اجناس متوسط روانه بازار کرده با قیمت پایین ‌تر به فروش می رسانند. خریداران باید در انتخاب مناسب دقت کرده با انتخاب محصول با کیفیت، آسایش و دوام بیشتری را برای خود فراهم کنند.

میز و صندلی دفتر کارمیز و صندلی دفتر کار 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi