طراحی داخلی اداره و مبلمان اداری مدرن

20 اسفند ، 1396
مبلمان اداری فضا گویا

یکی از اصلی ترین لوازم در زیباسازی فضای اداری استفاده از مبلمان اداری است. نوع طراحی مبلمان اداری، رنگ به کار رفته شده در آن ها و هماهنگی چیدمانش با توجه به فضای مورد نظر از جمله موارد مهم در طراحی داخلی محیط های اداری به حساب می آیند. مبلمان اداری مدرن یکی از پرطرفدارترین انواع مبلمان اداری است که تنوع بسیاری دارد و در اغلب محیط های اداری قابل استفاده است.

انتخاب مبلمان اداری متناسب با کاربرد آن در فضای اداری

معمولاً با توجه به نوع کاربردی که در هر محیط اداری وجود دارد، باید به دنبال مبلمان و تجهیزات اداری در آن زمینه بود. انتخاب مبلمان اداری متناسب با کاربرد آن علاوه بر راحتی و آسودگی در پیشبرد راندمان کاری کارکنان می تواند در زیباسازی محیط اداری نیز تأثیر مستقیمی داشته باشد. خوشبختانه امروز انواع بسیاری از مبلمان اداری با طرح ها و کاربردهای گوناگون طراحی، تولید و روانه بازار شده اند که انتخاب و خرید را برای افراد بسیار آسان نموده اند. به طور مثال در مکان هایی که نیاز به بخش پذیرش و نوبت دهی دارند، بهتر است از میز کانتر اداری استفاده شود که البته این نوع میز اداری در دو نوع ساده و پیشخوان می تواند انتخاب و خریداری شود و برای منشی ها بسیار کاربردی و قابل استفاده است. استفاده از این نوع میز اداری علاوه بر کاربرد آسان تر در نظر ارباب رجوع جلوه زیباتری نیز دارد.

مبلمان اداری

استفاده بهینه از فضای اداری

یکی دیگر از مواردی که باید با توجه به نوع کاربرد مبلمان اداری، تجهیزات لازم را انتخاب و تعبیه کرد، نوع میز اداری کار گروهی است. در برخی از موارد با توجه به نبود فضای کافی در محیط اداری می توان از میز کار گروهی استفاده کرد، از جمله مزایای خرید و استفاده از این نوع مبلمان اداری استفاده بهینه از محیط های کوچک و همچنین کاهش هزینه برای تهیه مبلمان اداری است. هر چند که این نوع میز و صندلی اداری با طراحی های ویژه ای وارد بازار شده اند و با وجود دیواره های حایل بر روی میز، حریم شخصی کارکنان حفظ شده و ممانعتی برای کار آنها وجود نخواهد داشت. طراحی این نوع میز کار در میان انواع مبلمان اداری به صورت تاشو می باشد که پس از اتمام کار می توان با جمع کردن میز در اشغال فضا صرفه جویی کرد.

استفاده بهینه از فضای اداری

مبلمان اداری مدرن کاربردی‌ترین تجهیزات اداری

طراحی و ساخت انواع مبلمان اداری به سبک مدرن یکی از پیشرفت های تولیدی در این صنعت است. تنوع مدل، طرح، رنگ و کاربرد در این نوع مبلمان اداری توانسته نظر افراد بسیاری را به خود جلب نماید. از جمله ویژگی های بارز مبلمان اداری مدرن توجه به فضاهای کوچک و استفاده بهینه از محیط اداری است. نظم دهی به دیگر تجهیزات اداری از دیگر ویژگی های این نوع مبلمان است. به طور مثال میزهای تاشو که در کنار آن ها کشوهایی مرتب و منظم تعبیه شده است می تواند از کاربردی‌ترین مبلمان اداری در فضاهای کوچک باشد. در برخی از انواع میز اداری سوراخ و منافذ برای عبور سیم های متصل به کامپیوتر و مانیتور تعبیه شده است که از پخش شدن سیم ها جلوگیری کرده و نظم و ترتیب بسیاری به فضای کاری می دهد.

طراحی منحصر به فرد میز اداری به سبک مدرن

یکی دیگر از طراحی های مدرن و منحصر به فرد برای مبلمان اداری به ویژه میز اداری، ایجاد قفسه های جادار و مناسب در قسمت داخلی و زیرین میز است که می توان به عنوان قفسه برای جاسازی انواع فایل های اداری از آن ها استفاده کرد. در این مورد علاوه بر سهولت کارکنان برای دسترسی هر چه آسان تر به فایل های مورد نیاز روزانه خود، امکان ایجاد نظم و ترتیب در محیط کار نیز به وجود آمده است. علاوه بر این، در برخی از انواع میزهای اداری مکان های مشخصی برای جاسازی لوازم جانبی الکترونیکی از جمله پرینتر، اسکنر و همچنین فایل های صوتی و تصویری وجود دارد که از به هم ریختگی و آشفتگی وسایل بر روی میز کار جلوگیری می کند.

استفاده از میز مدیریتی مدرن

طراحان مبلمان اداری به سبک مدرن، در زمینه طراحی میز مدیریتی نیز توانسته اند با قدرت خوبی عمل کنند و انواع میز مدیریتی را در طرح، رنگ، جنس و کاربردهای گوناگون به مرحله تولید برسانند. در طراحی این نوع مبلمان اداری از جنس چوب ام دی اف، نئوپان ملامینه، ترکیب فلز و شیشه استفاده شده است تا بتواند در زیباسازی هر چه بیشتر محیط تأثیر داشته باشد. ترکیب رنگ در میز مدیریت مدرن نیز بیشتر تم سفید مشکی و یا قهوه ای روشن و تیره با رنگ سفید است. هر چند که استفاده از رنگ های دیگر از جمله آجری، فندقی، خاکستری و... در این نوع مبلمان اداری ممانعتی ندارد و هر فردی می تواند با توجه به سلیقه شخصی خود رنگ مورد نظر را برای این نوع مبلمان اداری انتخاب کند.

میز مدیریتی مدرن

ایجاد طراحی مینیمال با استفاده از مبلمان اداری مدرن

باتوجه به هیاهوی زندگی های امروز افراد بسیاری به دنبال ایجاد فضایی خلوت تر با آرامش بیشتر هستند تا بتوانند در این محیط از انرژی بیشتری برخوردار شده و با آرامش خاطر بیشتری به انجام امور روزانه خود بپردازند. طراحی مینیمال با ایجاد محیطی کم ازدحام تر و فضای بیشتر و ساده تر سبب ایجاد آرامش در افراد می شود. از طرفی دیگر می توان مبلمان اداری مدرن را بسیار مناسب برای طراحی مینیمال و ایجاد آرامش در فضای اداری دانست که البته این امر می تواند در سلامت روانی کارکنان نیز تأثیرات شگرفی داشته باشد.

انتخاب مناسب دیگر انواع مبلمان اداری

از آنجایی که در انواع مبلمان اداری تنوع بسیاری وجود دارد؛ لذا بر آن شدیم تا برخی دیگر از انواع این نوع تجهیزات اداری را نیز معرفی کرده تا بتوانید در انتخاب آن ها نهایت دقت را به کار ببرید و بهترین نوع مبلمان را خریداری نمایید. میز جلو مبلی و میز کنفرانس از جمله انواع مبلمان اداری هستند که چون برای میزبانی تعبیه شده اند از اهمیت بالایی برخوردار هستند. در این صورت باید علاوه بر در نظر گرفتن زیبایی ظاهری این نوع میزهای اداری باید به کاربرد آن ها نیز توجه ویژه ای داشت. به طور مثال اندازه و سایز این نوع میزها باید متناسب با محیط اداری و پذیرش افراد در اداره باشد. صندلی اداری که برای این نوع میزها در نظر گرفته می شود از جنس مرغوب است تا علاوه بر طول عمر بالا بتواند به راحتی مورد شستشو و نظافت قرار بگیرد. در انتخاب صندلی اداری بهتر است به راحتی آن و استاندارد بودنش نیز توجه شود تا در حین جلسه و یا در زمان انتظار برای افراد مراجعه کننده به دفتر کاری شما خسته کننده و آزاردهنده نباشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi