تاثیر رنگ در دکوراسیون اداری

07 اسفند ، 1401
مبلمان اداری فضا گویا

تاثیر رنگ بر دکوراسیون اداری بسیار زیاد است. رنگ‌ها پدیده‌ای هستند که علاوه بر تاثیری که به روحیه افراد دارند، تاثیر بسیاری هم بر محیط و دکوراسیون می‌گذارند. شاید قدیمی‌ها که فقط رنگ دیوارها را کرمی می‌زدند و وسایل را قهوه‌ای انتخاب می‌کردند و جرأت انتخاب رنگ‌های دیگر را نداشتند. اما امروزه همه چیز فرق می‌کند و رنگ‌ها جایگاه ویژه‌ای در طراحی دکوراسیون دارند. در ادامه این مقاله در مورد تاثیر رنگ بر دکوراسیون اداری بیشتر توضیح خواهیم داد.

ویژگی رنگ‌ها

رنگ‌ها براساس عوامل مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند. سه رنگ اصلی آبی، زرد و قرمز هستند و بقیه رنگ‌ها از ترکیب همین سه رنگ ایجاد می‌شوند. البته تقسیم‌بندی رنگ‌ها به عوامل دیگری مانند میزان انرژی که تولید می‌کنند نیز مربوط است. بر این اساس، رنگ‌ها را به دو گروه سرد و گرم تقسیم می‌کنند. زرد، قرمز و نارنجی رنگ‌های گرم و آبی، سبز و بنفش رنگ‌های سرد محسوب می‌شوند.

تاثیر رنگ های گرم بر دکوراسیون اداری

همان‌طور که گفتیم رنگ های مانند زرد، قرمز و نارنجی رنگ های گرم هستند و رنگ‌های گرم به چشم ما نزدیک‌تر به نظر می‌رسند تا رنگ‌های سرد. یعنی اگر چند جسم را در یک فاصله مساوی قرار دهید، اشیای با رنگ گرم نزدیک‌تر به چشم شما می‌آیند. طراحان از همین ویژگی برای بزرگ‌تر و کوچک‌تر کردن نشان دادن فضا استفاده می‌کنند.

تاثیر رنگ های سرد بر دکوراسیون اداری

پیش‌تر گفتیم که رنگ های آبی، سبز و بنفش در دسته رنگ های سرد قرار می‌گیرند این رنگ ها ویژگی خاصی دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توان کارهای جالبی انجام داد. معمولا طراحان دکوراسیون داخلی با استفاده از رنگ های سرد کاری می‌کنند که محیط های کار کوچک، بزرگتر نشان داده شوند. 

تأثیر طراحی اداری سبز رنگ بر راندمان کاری کارمندان

انتخاب رنگ مناسب دکوراسیون اداری

انتخاب رنگ مناسب دکوراسیون اداری کار آسانی نیست و بهتر است این کار را به دست حرفه‌ای ها بسپارید. برای این‌که یک دکوراسیون جذاب با رنگ‌های خاص و مناسب داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم از تیم مبلمان اداری فضاگویا کمک بگیرید. تیم مبلمان اداری فضاگویا با چند سال سابقه و در دست داشتن بهترین طراحی دکوراسیون، محیط کاری شما را به بهترین شکل ممکن و با بهترین متریال طراحی می‌کند

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi