انواع میز اداری و راهنمای انتخاب میز اداری مناسب

میز اداری یکی از قسمت های مهم و کاربردی در هر شرکت و اداره می باشد. برای انتخاب یک میز اداری خوب باید نکات زیادی را مد نظر قرار داد. از آنجایی که کیفیت میزهای اداری بر روی کارایی افراد و سلامت آنها تاثیر زیادی دارد همچنین باعث جلوه دفتر کار شما می شود. در این مطلب به معرفی انواع میز اداری و همچنین میزهای اداری مختلف می پردازیم.

میز مدیریتی

اتاق مدیریت یکی از مهمترین اتاق ها در هر اداره و شرکت است که دکوراسیون آن از اهمیت زیادی برخوردار است. میز مدیریت یکی از اجزای مهم اتاق مدیریت است که باید از طراحی و سایز خاصی برخوردار باشد. مدیرها معمولا ساعات زیادی را پشت میز خود سپری می کنند به همین دلیل استاندارد بودن میز اهمیت زیادی دارد. رنگ میز، سایز و طراحی آن باید کاملا در سازگاری با سایر اجزای اتاق باشد. یکی از نکات مهم در انتخاب یک میز با کیفیت رعایت نکات و استانداردهای بدن است به گونه ای که شخص پس از ساعت های طولانی احساس خستگی و نارضایتی نداشته باشد. برای خرید یک میز اداری با کیفیت علاوه بر زیبایی ظاهر و کیفیت بالا حتما به نکاتی مانند سازگاری با ارگونومی بدن توجه کنید. 

میزهای مدیریتی در انواع مختلفی ساخته می شوند که نوع طراحی آنها متناسب با کاربرد، فضای اتاق، نوع اداره و ... است. میزهای مدیریتی معمولا در رنگ های تیره انتخاب می شوند دلیل آن هم جذابیت بیشتر رنگ های تیره است اما رنگ این میزها را می توانید متناسب با دکوراسیون و رنگ اتاق انتخاب کنید. میزهای مدیریت در مقایسه با سایر میزهای اداری ابعاد بزرگتری دارد و این به دلیل کاربرد بیشتر این میزها است. 

میز اداری

میز کارشناسی

میز کارمندی یا همان میز کارشناسی نوع دیگری از میز اداری است که تنوع بسیار بالایی دارد. شما می توانید میزهای اداری مختلف را در طرح ها و رنگ های مختلف و متناسب با نیاز خود تهیه کنید. قیمت میزهای کارمندی متناسب با سایز، کیفیت و طرحی که دارند متفاوت است. از مهمترین فاکتورها در انتخاب یک میز اداری خوب کارایی و داشتن استانداردهای کافی متناسب با بدن انسان است. برای خرید میز کارشناسی بهتر است ابتدا فضای اتاق را در نظر بگیرید سپس متناسب با میزان فضای خالی میز مورد نظرتان را انتخاب کنید. از آنجایی که کارمندان ساعت های زیادی را پشت میز خود سپری می کنند بهتر است این میزها دارای ارتفاع استانداردی باشند تا افراد پس از ساعت های طولانی کار دچار خستگی نشوند.


میز کارشناسی

میز کنفرانس

یکی از مهمترین قسمت های مبلمان اداری در هر شرکت و یا سازمان میز کنفرانس است که معمولا در اتاق جلسات و کنفرانس ها مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجایی که این میز کاربرد زیادی در هر اداره دارد باید در طراحی و انتخاب آن بسیار توجه کرد. این میزها در طرح ها و مدل های مختلف و متناسب با تعداد افرادی که قرار است از آن استفاده کنند ساخته می شوند. همانطور که می دانید این میزها فضای زیادی اشغال می کنند بنابراین حتما باید اتاق های کنفرانس فضای کافی داشته باشند. در میز کنفرانس صندلی ها به گونه ای در اطراف میز قرار می گیرند که افراد مقابل یکدیگر باشند و بتوانند به راحتی در مورد موضوعات مختلف با یکدیگر مشورت کنند. ارگونومی میز کنفرانس نیز مانند سایر میزهای اداری اهمیت زیادی دارد زیرا افراد ممکن است مجبور باشند چند ساعت متوالی پشت این میز وقت بگذرانند. معمولا برای ساخت این میزها از جدیدترین متدها و مواد اولیه استفاده می شود. 

قیمت میزهای کنفرانس نیز متناسب با جنس، طراحی و ابعاد این میزها می باشد. میزهای کنفرانس با متریال های مختلفی مانند چوب، چرم، فلز و ... تهیه می شوند که هرکدام از آنها متناسب با نیاز شما خواهد بود. همانطور که دیدید میزهای اداری از جایگاه بسیار مهمی در هر اداره و یا سازمان برخوردار هستند به همین دلیل برای انتخاب میز اداری مناسب باید نکات مختلفی مانند استاندارد و با کیفیت بودن این میزها را مد نظر قرار داد. 

میز کنفرانس

سایر مقالات
دكوراسیون داخلی
دكوراسیون داخلی
دنیای امروز به گونه ای است که بیشتر ساعات زندگی در فضاهای بسته اداری سپری می شود و از آنجا که هر روز شاهد ورود طرح های جدید برای دکوراسیون اداری هستیم
ادامه مطلب
ویژگی های یک مبلمان اداری خوب و مناسب
ویژگی های یک مبلمان اداری خوب و مناسب
 مبلمان اداری در حقیقت مجموعۀ لوازمی است که شما در هر مکان اداری و حتی در اتاق کار خود میتوانید پیدا کنید. مبلمان اداری شامل میز مطالعه، میز اداری، صندلی اداری، میز تحریر، کتابخانه، کمد، صندلی و مبلمان سالن انتظار، میز و صندلی کامپیوتر و ... از جمله مواردی است 
ادامه مطلب
مبلمان اداری باز open office
مبلمان اداری باز open office
زمانی که شرکت به صورت یک فضای غیرمحصور طراحی شده و تمامی پرسنل به صورت باز، هر یک به کار خود مشغول شده اند، فضای باز اداری ایجاد شده است. در این فضا تعداد کارکنان شرکت
ادامه مطلب
مزایای دکوراسیون اداری در ادارات و شرکت ها
مزایای دکوراسیون اداری در ادارات و شرکت ها
زمانی که تمام روز خود را در دفتر سپری می کنید، فراموش می کنید که دیگران چگونه فضای شما را می بینند. برای اینکه ببینید مزایای دکوراسیون در ادارات چیست باید خود را به جای ارباب رجوعی که به شرکت یا اداره شما وارد می شود قرار دهید، تنها در این صورت می توانید ببینید که دفتر شما چگونه ویژگی های شرکتی که در آن کار می کنید را بیان می دارد؟ آیا همه چیز سازماندهی شده است؟ آیا اخلاق حرفه ای در دفتر شما رعایت شده است؟ و ... بنابراین نتیجه میگیریم اولین مزیتی که دکوراسیون دارد تاثیر گذاری بر افرادی است که وارد شرکت می شوند.
ادامه مطلب