تفاوت های مبلمان اداری لوکس و مدرن

مبلمان اداری به دو دسته مدرن و لوکس دسته بندی می شود، در این مقاله به تفاوت های مبلمان اداری لوکس و مدرن اشاره شده است. هر مدل به مشتریان و محیط و نوع کار مرتبط است. اگر مشتریان افراد میانسال هستند بهترین انتخاب مبلمان لوکس است و اگر افراد جوان مشتریان یک شرکت هستند مبلمان مدرن انتخاب فوق العاده خواهد بود. این نوع انتخاب از دید روانشناسی افراد است.  

مبلمان اداری

یکی از مواردی که به اداره زیبایی می بخشد، مبلمان است. مبلمان علاوه بر زیبایی باید به گونه ای طراحی شده باشند که افراد احساس راحتی داشته باشند که در این زمینه باید به جنس مبل و ویژگی های آن توجه کرد. اصولا جهت خرید مبلمان اداری افراد به رنگ دیوارها توجه می کنند و متناسب با آن مبلمان را انتخاب می کنند. در هر اداره ای مبلمان اولین وسیله ای است که سبب می شود مشتری احساس رضایت داشته باشد و بتواند ارتباط موثری با کارفرما برقرار نماید و همچنین در زمانی که مشتری منتظر است اوقات خوش و راحتی را داشته باشد.

مبلمان اداری لوکس

تفاوت های مبلمان اداری لوکس و مدرن

بارزترین تفاوت های مبلمان اداری لوکس و مدرن در رنگ این دو نوع مبل می باشد مبلمان مدرن در تنوع رنگی و شاد دیده می شود ولی اکثر مبلمان اداری لوکس در رنگ های تیره یا به اصطلاح رنگ های سنگین به چشم می خورند، و اغلب افرادی که برای شرکت خود مبلمان لوکس را انتخاب می کنند جزو افرادی هستند که قرارهای خاص و حساسی با مشتریان خود دارند و در مقابل افرادی که مبلمان مدرن را انتخاب می کنند خواهان ایجاد محیط با آرامش و امن و یا صمیمیتی هستند تا بتوانند با مشتریان خود ارتباط گرمی را ایجاد کنند.

یکی دیگر از تفاوت های مبلمان اداری لوکس و مدرن شکل ظاهری مبلمان است در مبلمان لوکس از شیشه های رنگی و زیبا  در پایه ها و قسمت های دیگر بسیار استفاده می شود در حالی که در مبلمان مدرن بیشتر سبک راحتی به کار گرفته شده است. از مهمترین تفاوت های مبلمان اداری لوکس و مدرن فضایی است که برای آن در نظر گرفته شده است، مبلمان اداری مدرن به فضای زیادی نیاز ندارند و به گونه ای طراحی شده اند که برای محیط های اداری که فضای چندان بزرگی ندارند مناسب است و برعکس مبلمان اداری لوکس برای محیط های بزرگ طراحی شده اند.

یکی از تفاوت های مبلمان اداری لوکس و مدرن، نحوه نگهداری و نظافت مبلمان اداری است. اصولا مبلمان مدرن در مقایسه با لوکس نگهداری کمتری نیاز دارد چرا که در مبلمان لوکس از شیشه و طراحی های چوبی استفاده می شود که در هنگام جابجایی و غیره به حفاظت بیشتری نیازی دارد و اما در خصوص نظافت مبلمان اداری به جنس پارچه بستگی دارد که هر نوع پارچه ای شرایط خود را دارد.

مبلمان اداری مدرن

قیمت مبل اداری لوکس و مدرن

از نظر قیمتی برای یک اداره، طراحی دکوراسیون به صورت لوکس در مقایسه با طرح های مدرن هزینه بیشتری در بر دارد چرا که مبلمان لوکس از چوب ساخته می شوند و نیز گاهی دارای طراحی های است که با دست انجام می شود. مبلمان مدرن به صورت مینیمال طراحی می شوند و امکان تغییر نحوه چیدمان را به راحتی دارد. اصولا اگر مبلمان لوکس را انتخاب می نمایید نیاز است یک سری لوازم هم برای زیبایی بیشتر خریداری شود در حالی که در مبلمان مدرن نیازی به وسایل دیگری نیست و بیشتر فضاهای کناری خالی باقی می ماند.

آخرین نکته: به صورت صد در صد نمی توان گفت که دکوراسیونی عالی و دیگری بد است چرا که دکوراسیون به سلیقه افراد بر می گردد، پس بهتر است در اینگونه طراحی ها ملاک قرار گیرد و البته متخصصان باید با توجه به محیط مشاوره های لازم را بدهند و تلفیقی از دانش خود و نظر کارفرما مد نظر قرار گیرد. 

مبلمان اداری مدرن

سایر مقالات
روند تغییر طراحی مبلمان اداری در سال 2016
روند تغییر طراحی مبلمان اداری در سال 2016
محیط کار باید طراحی انعطاف پذیری داشته باشد تا فضا و اهداف کاری مناسبی برای کارکنانی که در آن کار می کنند را به همراه داشته باشد.
ادامه مطلب
معماری پایدار و به‌کارگیری آن در طراحی داخلی فضای اداری
معماری پایدار و به‌کارگیری آن در طراحی داخلی فضای اداری
معماری پایدار یا سبز سبکی از معماری است که لازمه دنیای مدرن امروز است. این معماری مانند سایر مقولات این صنعت اصول و قواعد مربوط به خود را دارد
ادامه مطلب
مزایای دکوراسیون اداری در ادارات و شرکت ها
مزایای دکوراسیون اداری در ادارات و شرکت ها
زمانی که تمام روز خود را در دفتر سپری می کنید، فراموش می کنید که دیگران چگونه فضای شما را می بینند. برای اینکه ببینید مزایای دکوراسیون در ادارات چیست باید خود را به جای ارباب رجوعی که به شرکت یا اداره شما وارد می شود قرار دهید، تنها در این صورت می توانید ببینید که دفتر شما چگونه ویژگی های شرکتی که در آن کار می کنید را بیان می دارد؟ آیا همه چیز سازماندهی شده است؟ آیا اخلاق حرفه ای در دفتر شما رعایت شده است؟ و ... بنابراین نتیجه میگیریم اولین مزیتی که دکوراسیون دارد تاثیر گذاری بر افرادی است که وارد شرکت می شوند.
ادامه مطلب
طراحی داخلی با استفاده از بهترین چیدمان مبلمان اداری
طراحی داخلی با استفاده از بهترین چیدمان مبلمان اداری
مبلمان اداری امروزه متناسب با پیشرفت صنعت ساخت صنایع چوبی، پیشرفت چشم گیری کرده است. مجموعه مبلمان اداری  محصولات موجود در این مراکز که شامل میز، کمد، صندلی و مبل های راحتی می شود، می باشند
ادامه مطلب