نکات انتخاب میز و صندلی مناسب فضای اداری

برای طراحی یک محیط اداری باید با خلاقیت و نوآوری محیط را رسمی و شیک کرد به گونه ای که در همه کسانی که به آن وارد می شوند انرژی مثبت ایجاد کند. میز و صندلی مناسب اداری برای انجام کارهای روزمره کارکنان اهمیت بسیار زیادی دارد. میز و صندلی اداری که جزء مهمی از مبلمان و دکوراسیون ادارای می باشد باید دارای ویژگی های مناسب و استاندارد باشند. خصوصیات ظاهری مبلمان اداری بسیار مهم است علاوه بر آن راحتی کارمندان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. ارتفاع میزهای اداری باید به صورتی باشند که بتوان با صندلی های مناسب در پشت آنها نشسته و ساعت های زیادی مشغول به کار در اداره ها شد. 

صندلی استاندارد هم باید ارتفاع و پشتی قابل تنظیم داشته باشد. به طور کلی به علت اینکه کارمندان مجبورند ساعت های زیادی را روی صندلی بنشینند، انتخاب میز و صندلی مناسب اداری بسیار مهم است تا باعث خستگی کارمندان نشوند و کارایی آنها را بالا ببرند. بارها برای ما پیش آمده است که در قسمت های شانه، دست، گردن خود بعد از چند ساعت نشستن پشت میز درد را حس کرده ایم که با انتخاب میز و صندلی مناسب اداری می توانیم این درد ها و خستگی ها را از خود دور کنیم.

میز و صندلی اداری

نکات انتخاب میز و صندلی مناسب اداری

از آنجا که انتخاب میز و صندلی اداری تاثیر زیادی بر دکوراسیون و راحتی کارمندان دارند انتخاب آنها بسیار مهم می باشد. در ادامه 

پشتی صندلی ها باید انحنا داشته باشند تا گودی کمر را به خوبی حفظ کنند. 
کفی و پشتی صندلی ها باید جنس مناسبی داشته باشند به طوری که کارمندان عرق نکنند.
پشتی صندلی هایی که برای نوشتن استفاده می شوند بهتر است کمی مایل به جلو باشند و زاویه ی حدود 80 درجه برای آنها مناسب است. 
صندلی هایی که برای کار با کامپیوتر استفاده می شود بهتر است کمی مایل به عقب باشد و زاویه ی در حدود 110 برای آنها مناسب است.
صندلی هایی خوب هستند پشت سری مناسبی داشته باشند.
صندلی های اداری مناسب لبه نشیمنگاه آنها گرد و پر درست شده اند.
صندلی های اداری باید قابل تنظیم باشند تا کارمندان طبق قد خود آنها را تنظیم کنند.
صندلی اداری بهتر است خیلی نرم نباشند. به این معنا که کف صندلی ها نرم و راحت باشد ولی نه به اندازه ای که شخص در آن فرو برود.
صندلی های مناسب باید امکان حرکت و چرخش داشته باشند تا از خستگی کارمندان جلوگیری کنند.
مبلمان انتخاب شده باید به گونه ای باشد که با سایر اجزای محیط متناسب باشد تا افراد با مشاهده محیط جذب آن شوند.
از میان مبلمان های متنوع موجود در بازار مدلی را انتخاب کنید که نشان دهنده حرفه و تخصص شما باشد.
طراحی صندلی باید طوری باشد که با نشستن صحیح روی آن گردش خون در بدن مشکلی نداشته باشد و باعث خستگی کارکنان نشود.

میز مدیریت

تاثیر میز و صندلی مناسب بر کارمندان 

 میز و صندلی های مناسب اداری به محیط نظم می بخشند و باعث می شوند کارمندان به سرعت خسته نشوند. همچنین در دکوراسیون محیط کار نقش بسیار مهمی دارند. در طراحی میز اداری و صندلی اداری توجه کردن به نکات پزشکی برای سلامتی کارمندان ضروری می باشد و از ناراحتی هایی مانند دیسک کمر جلوگیری می کنند. استفاده از میز و صندلی مناسب اداری باعث افزایش بازده مغزی و روحی کارمندان می شوند. میز و صندلی های امروزی و مدرن فضای کمتری را در بر می گیرند و باعث افزایش بهره وری از فضاهای اداری می شوند. 

میز کنفرانس

خرید میز و صندلی مناسب اداری

امروزه انواع متنوعی از میز و صندلی های اداری با طرح ها و رنگ های متفاوت وجود دارد. برای راحتی شما عزیزان عکس انواع این میز ها و صندلی ها در سایت قرار گرفته شده و شما می توانید از آنها دیدن کنید و با خیال راحت میز و صندلی های با کیفیت را انتخاب و خریداری کنید. همواره رضایت مشتریان اولویت کار ما می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت ها با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید. ممنون از انتخاب خوب شما.

سایر مقالات
با واژه مبلمان اداری بیشتر آشنا شویم
با واژه مبلمان اداری بیشتر آشنا شویم
با واژه مبلمان اداری بیشتر آشنا شویم، همانطور که میدانیم و از نام آن پیداست مبلمان اداری به مجموعه ای از میز و صندلی هایی گفته می شود که در بخش های مختلف
ادامه مطلب
تاثیر دیوایدر ها در دکوراسیون دفاتر اداری چیست؟
تاثیر دیوایدر ها در دکوراسیون دفاتر اداری چیست؟
به منظور کاهش سروصدا و نیز زیبایی بیشتر دفاتر، استفاده از دیوایدر ها توسط متخصصین خبره توصیه می شود. دیوایدر ها نه تنها دیواره های جدا شدنی و قابل حمل و نقل هستند ، بلکه باعث افزایش نظم و شیک شدن دفتر نیز می شوند.
ادامه مطلب
پارتیشن اداری آکوستیک
پارتیشن اداری آکوستیک
پارتیشن های اداری به جداره ها یا پنل های جدا شدنی می گویند که برای تقسیم فضای اداری یا دفتر استفاده می شوند. پارتیشن های اداری می توانند دارای درب یا بدون درب باشند. معمولا برای دسته بندی فضاهای کوچک و شخصی سازی محیط برای هر کارمند از پارتیشن استفاده می شود.
ادامه مطلب
نکات قابل توجه یک سازمان قبل از انتخاب مبلمان اداری
نکات قابل توجه یک سازمان قبل از انتخاب مبلمان اداری
پیشرفت علم و تکنولوژی موجب شده است تا اغلب اشخاص یک جامعه ساعت‌های زیادی در طول روز را پشت میزها سپری نمایند. قطعاً استفاده از میز و صندلی‌های ارگونومیک و زیبا در بهبود روند کار کارکنان تأثیر به سزایی خواهد داشت.
ادامه مطلب