تاثیر صندلی مدیریتی ارگونومیک در سلامت فیزیکی مدیران

یکی از مناسب ترین مبلمان اداری که می تواند تاثیر فوق العاده ای در سلامت فیزیکی مدیران داشته باشد صندلی مدیریتی ارگونومیک است که در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

صندلی مدیریتی ارگونومیک

افرادی که ساعات زیادی از روز را در پشت میز و بر روی صندلی می گذرانند به طور حتم باید در انتخاب صندلی خود دقت زیادی بکنند. در حال حاضر تحقیقات نشان داده که صندلی مدیریتی ارگونومیک یکی از مناسب ترین و در عین حال مرغوب ترین انواع صندلی و مبلمان اداری است که می تواند در سلامت فیزیکی مدیران تاثیرگذار باشد، زیرا به طور کلی این صندلی با هدف حفظ سلامت فیزیکی بدن انسان طراحی شده اند.

مدیران که ساعات زیادی بر روی صندلی مینشینند احساس ناراحتی در نقاط مختلف بدن حس می‌کنند که این عوامل ناشی از انتخاب صندلی نامناسب می باشد که در این بین استفاده از صندلی مدیریتی ارگونومیک می‌تواند به کاربر در جلوگیری از احساس خستگی و ناراحتی کمک کند، زیرا تمامی استانداردهای لازم در این صندلی به کار رفته است. مهمترین مواردی که در هنگام انتخاب صندلی مدیریتی ارگونومیک باید به آن توجه شود ارتفاع و شیب قابل تنظیم در آنها، کنترل آسان و کاربردی آن، عدم وارد شدن فشار به پشت ران یا زانوها، لیز نبودن پارچه استفاده شده در آن و داشتن قابلیت عبور جریان هوا دز آنها است، باید دارای ۵ نقطه محکم استقرار باشد مجهز به چرخ یا غلطک های مناسب با نوع کف زمین باشد و تکیه گاه های بازوی آن مزاحم حرکات آزاد داخل محیط کاری نشود.

صندلی مدیریتی ارگونومیک

ویژگی های صندلی مدیریتی ارگونومیک

به طور کلی صندلی اداری باید قابلیت های خوبی برای راحتی استفاده کننده داشته باشد تا کاربر بتواند مدت طولانی بر روی این صندلی بنشیند. توجه داشته باشید در ادارات و سازمان ها افراد بیش از ۸ ساعت از روز خود را بر روی صندلی اداری می‌گذراند که چنانچه این صندلی مناسب نباشد طبیعتا آسیب هایی به ناحیه کمر و حتی گردن شخص وارد خواهد شد. در این بین همانطور که گفته شد صندلی مدیریتی ارگونومیک یکی از شاخص ترین محصولاتی بود که با توجه به ویژگی های بدن انسان ساخته شده است. صندلی مدیریتی ارگونومیک قادر است که وزن فرد را به درستی در هنگام نشستن تقسیم کند که این امر به طور احسن موجب راحتی استفاده کننده خواهد شد.

صندلی مدیریتی ارگونومیک

ارتفاع صندلی مدیریتی ارگونومیک

یکی از مهمترین شاخصه‌های صندلی مدیریتی ارگونومیک که می‌تواند موجب سلامت فیزیکی مدیران شود ارتفاع آن می باشد. ارتفاع صندلی مدیریتی ارگونومیک باید به راحتی قابل تنظیم باشد که در حال حاضر این صندلی ها مجهز به اهرم تنظیم بادی هستند که کاربر می‌تواند با آسان ترین روش ممکن در حال نشسته ارتفاع آن را کم یا زیاد کند. توجه داشته باشید که مناسب ترین ارتفاع یک صندلی اداری برای بیشتر مردم حدود ۴۰ تا ۵۰ سانتی متر بالاتر از کف اتاق می باشد، البته این ارتفاع می‌توانند نسبت به قد  کاربر تنظیم شده باشد و در نهایت باشد. به طور کلی می توان گفت ارتفاع صندلی مدیریتی ارگونومیک نباید آنقدر بلند باشد که به نواحی درونی زانو فشار وارد شود و نه بیش از حد کوتاه باشد که سنگینی را روی استخوان های نشیمنگاه افزایش دهد، بلکه ارتفاع مناسب این صندلی می تواند در سلامتی شما به طور جدی تاثیرگذار باشد.

صندلی مدیریتی ارگونومیک

پشتی مناسب برای صندلی ارگونومیک مدیریتی

از دیگر مواردی که در هنگام انتخاب صندلی اداری باید به آن توجه شود تشک و پشتی مناسب می باشد. صندلی ارگونومیک مدیریتی باید یک تشک مناسب برای نشیمنگاه داشته باشد و تکیه گاه آن نیز قابل تغییر باشد که این عوامل به کاربر اجازه می دهد مدت طولانی بر روی آن بنشیند در حالی که احساس راحتی می کند. بهترین تشک بر روی صندلی باید قابلیت نفس کشیدن داشته باشد و از سطح سخت و سفت تشکیل نشده باشد و تکیه گاه و یا پشتی صندلی مدیریتی ارگونومیک نیز باید ۳۰ تا ۴۸ سانتی متر پهنا داشته باشد و دارای منحنی S شکل باشد که منحنی طبیعی و ستون فقرات را پوشش دهد.

سایر مقالات
کاربردهای میز پذیرش
کاربردهای میز پذیرش
در محل میز پذیرش شرکت شما اتفاقات مهمی رخ می‌دهد. مشتری ممکن است با کارمندی لبخند به لب یا عبوس مواجه شود.
ادامه مطلب
تحولات ضروری در طراحی محیط اداری در سال 2016
تحولات ضروری در طراحی محیط اداری در سال 2016
سازمان ها بخوبی می دانند که هدف اصلی آن ها افزایش عملکرد و کاربری کارمندان است تا با همان زمان کاری راندمان بالاتری بدست آید.
ادامه مطلب
تاثیر طراحی محیط کار بر عملکرد بازاریابی
تاثیر طراحی محیط کار بر عملکرد بازاریابی
یکی از عوامل مهم در بهبود عملکرد بازاریابی طبق نظر متخصصین طراحی محیط کار می‌باشد. برای طراحی محیط کار اصولی می‌توان از فعالان در این حوزه کمک گرفت.
ادامه مطلب
سفارش انواع مبلمان اداری و ست های مدیریتی
سفارش انواع مبلمان اداری و ست های مدیریتی
در انتخاب مبلمان اداری و ست های مدیریتی برای ادارات می بایست یک سری ویژگی ها به دقت بررسی شود. جدیدترین مبلمان اداری در طرح و رنگ خارق العاده عرضه می شود.
ادامه مطلب