چیدمان دفتر کار ومحیط اداری

شايد چيدمان فضای کاری و مبلمان اداری در ابتدا کاری بسيار ساده به نظر آيد، اما شما بايد نکاتی را برای داشتن محيطی پويا و سرزنده در نظر داشته باشيد.

محيط کاری نيز مانند فضای مسکونی بايد دارای دکوراسيون داخلی مناسب باشد. کارمندان زمان زيادی را در طول روز در فضای کاری خود سپری میکنند و چيدمان حرفهای در روحيه آنها تأثیر بسزايی دارد. به همين دليل تهيه مبلمان اداری مناسب با فضای شرکت و چيدن آنها با خلاقيت و نوآوری امری مهم است.تعريف کلی مبلمان اداری: به مجموعهای از میزها و صندلیها، پارتيشنها و مبلمان که در قسمتهای مختلف سازمان و یا شرکتها از جمله اتاق کارکنان، اتاق کنفرانس، سالن انتظار، اتاق مدیریت و ... استفاده میشود مبلمان اداری میگويند.

بهترين چيدمان مبلمان اداری

برای داشتن بهترين چيدمان در فضاهای کاري، بايد عملکرد مورد نياز را مورد توجه قرار دهيد؛ يعني همه شرايط و ويژگیهای محيط را به خوبی شناسايی کرده و بر مبنای آنها بهترين مکان را برای مبلمان اداری خود انتخاب کنيد. از عواملی که در انتخاب مکان مناسب برای مبلمان اداری تأثیرگذار هستند، میتوان به روشنايی، ارتباط و حريم شخصی اشاره کرد. بهتر است تجهيزاتی که انتخاب میکنيد با فضايی که در اختيار داريد تناسب داشته باشند، اين کار باعث میشود علاوه بر بهترين استفاده از فضا، محيطی جالب و مناسب داشته باشيد.

مبلمان ادرای فضا گویا

مبلمان اداری شرکت خود را کاربردی کنيد

براي ايجاد محيطی پويا و کارآمد در محل کار خود بهتر است قبل از هرچيز فهرستی از تمام وسايل و مبلمان اداری خود تهيه کنيد. بعد از مشخص شدن مبلمان اداری مورد نياز میتوان به نحوه چيدمان آنها فکر کرد. سعی کنيد مبلمان اداری که انتخاب میکنيد با فضای کاريتان متناسب باشد، در اين صورت فضای کار شما دلچسبتر و زيباتر خواهد شد. لوازم را به گونهای قرار دهيد که همه چيز به راحتی در دسترس باشد. میتوانيد به وسيله مبلمان اداری و چيدمان، فضاها را اختصاصی کنيد.

بايد به اين نکته توجه داشته باشيد که مبلمان اداری با توجه به اسم آن، تنها برای ادارات و شرکتها مورد استفاده قرار نمیگيرند. اين مبلمان در مکان های عمومی زيادی استفاده میشوند، مانند: بيمارستانها، رستورانها، آموزشگاهها، فرودگاهها و ... . مبلمان اداری شامل تجهيزات مختلفی میشود، مانند: ميز اداری، پارتيشن اداری، ديوارکوب، فايل اداری و کتابخانه، کانتر و ويترين، صندلی اداری و ... . شما روزانه در حال استفاده از مبلمان اداری هستيد؛ در هنگام مطالعه يا در مطب پزشک وقتي که روي صندلی انتظار نشستهايد، زمان صرف غذا در رستوارن، زمان انتظار در بانک و ساير زمانهايی که شما در حال استفاده از انواع مختلف مبلمان اداری هستيد.

در خريد مبلمان اداری آينده نگر باشيد

قبل از خريد مبلمان اداری به اين فکر کنيد که در صورت توسعه کارتان و پر شدن قفسهها و فضای کاريتان، چه نوع مبلمان اداری مناسب شما است. اگر قبل از خريد مبلمان اداری خود اين نکته را در نظر بگيريد در آينده دچار مشکل نخواهيد شد و نيازی به تهيه دوباره مبلمان يا تغيير چيدمان نخواهيد داشت. شما میتوانيد تجهيزاتی با هزينه پايين انتخاب کنيد. قیمت مبلمان اداری با توجه به نوع و جنس آن متفاوت خواهد بود، پس بايد اين را هم در نظر بگيريد که اين تجهيزات چه مدت دوام خواهند داشت. با صرف هزينه بيشتر، میتوانيد تجهيزاتی با کيفيت تر و با طول عمر بيشتر تهيه کنيد.

مبلمان اداری | فضاگویا

به محيط کاری خود تازگی ببخشيد

اگر میخواهيد کارمندانتان در طول روز کمتر خسته شوند و شاداب و با انرژی به کار خود ادامه دهند، بهتر است مبلمان اداری کلاسیک خود را با مبلمان اداری جديد با رنگ و طرحی جالب و سرزنده تغيير دهيد. اين امر سبب میشود محيط کاری خستهکننده نباشد و کارمندان احساس آرامش بيشتری داشتهباشند. شايد تصور کنید که محيط کاری بايد خشک و رسمی باشد، ولي با ايجاد محيطی جذاب باعث بهبود عملکرد کارمندان و بازدهی بيشتر آنها خواهيد شد.

چگونگی استفاده بهينه از فضاهاي کوچک

اگر فضای شرکت شما کوچک است، قطعاً با اين مشکل مواجه میشويد که چگونه حداکثر بهرهوری را از محيط داشته باشيد. در فضاهای کوچک شما گزينههای مختلفی براي چيدمان در اختيار نداريد. در اين مواقع شما بايد مبلمان اداری متناسب با فضا و جمعوجوری را انتخاب کنيد. بايد تا حد امکان از همه فضای موجود استفاده کنيد. میتوانيد از کشوها و قفسههای مختلف براي قرار دادن لوازم کاری استفاده کنيد. با تهيه ميزهايی با کشوهای متعدد میتوانيد از فضا بهتر استفاده کنيد. اگر دفتر کاری شما دارای پلانهايی به صورت آزاد باشد، دست شما در چيدمان بازتر خواهد بود.

عوامل تعيين کننده در نحوه چيدمان مبلمان اداری

فضاي در دسترس، حريم خصوصی و همچنين نور و چشم انداز محيط کار از عوامل تعيينکننده در چيدمان فضای کاری است. اگر در محيط کاري خود چشمانداز زيبايی داريد، اين موضوع را ناديده نگيريد و میتوانيد چيدمان جالبتری داشته باشيد. میتوانيد ميزها و مبلمان خود را به نحوی قرار دهيد که چشمانداز به خوبی قابل رؤیت باشد. با اين کار میتوانيد فضايی جذاب و سرزنده داشته باشيد. نور نيز يکي ديگر از عوامل تأثیرگذار در چيدمان مبلمان اداری محسوب میشود. اگر فضا دارای نور طبيعی باشد، بايد از اين نور حداکثر استفاده را کرد و چيدمان را طوری طراحی کرد که به بهترین شکل از این نور استفاده شود. اگر نورپردازي قبل از چيدمان صورت گرفته باشد، بايد طراحی را با نورپردازی موجود تطبيق داد و محل قرارگيری لوازم را طوری در نظر گرفت که همه ميزها و مبلمان از نور کافی برخوردار باشند.

سایر مقالات
با انواع مبلمان اداری آشنا شوید
با انواع مبلمان اداری آشنا شوید
پارتیشن‌ها نیز بخش مهمی از مبلمان اداری هستند که کمتر محل کاری می‌بینیم که از وجود آنها بی‌بهره باشد. پارتیشن‌های اداری کارایی زیادی دارند.
ادامه مطلب
روند تغییر طراحی مبلمان اداری در سال 2016
روند تغییر طراحی مبلمان اداری در سال 2016
محیط کار باید طراحی انعطاف پذیری داشته باشد تا فضا و اهداف کاری مناسبی برای کارکنانی که در آن کار می کنند را به همراه داشته باشد.
ادامه مطلب
راهنمای انتخاب مبلمان اداری لوکس
راهنمای انتخاب مبلمان اداری لوکس
انتخاب مبلمان اداری لوکس از اهمیت بسیاری برخور دار است چرا که انتخاب مبلمان اداری لوکس سبب هرچه دلنشین تر و زیباتر شدن فصای اداره خواهد شد.
ادامه مطلب
توضیحاتی در مورد پارتیشن اداری
توضیحاتی در مورد پارتیشن اداری

قیمت پارتیشن اداری در مقایسه با دیگر جداکننده های کاذب بسیار مناسب می باشد. براساس طراحی های خاص پارتیشن ها در قیمت های بسیار متفاوتی به فروش می رسد. پارتیشن یکی از جداکننده های پرطرفدار می باشد که مورد استفاده قرار می گیرد.

ادامه مطلب