اهمیت کاربرد انواع مبلمان اداری

در هر اداره یا شرکتی مجموعه ای از میزها، صندلی ها، پارتیشن ها، فایل ها و مبل های موجود در اتاق انتظار، اتاق کارمندان و همچنین اتاق مدیر به چشم می خورد که همگی جزء مبلمان اداری محسوب می شوند.

تنوع کاربرد مبلمان اداری

درست است که با شنیدن کلمه  مبلمان اداری گمان می کنید، مبلمان اداری مجموعه ای از میز و مبل هایی هستند که فقط مختص به اداره می باشند. اما کاربرد مبلمان اداری فقط به محیط اداره و شرکت ها محدود نمی شود. شاید در گذشته استفاده از مبلمان اداری بیشتر در ادارات مرسوم بوده باشد ولی امروزه در مکان های عمومی مانند بانک ها و مکان های تجاری خصوصی نیز به شکل های بسیار زیبایی استفاده از مبلمان اداری رایج شده است. زمانی که حتی شما یک میز کامپیوتر را به همراه صندلی اش برای منزل خود خریداری می کنید در واقع نمونه ای از مبلمان اداری را تهیه کرده اید.

  مبلمان اداری

نقش مؤثر مبلمان اداری در دکوراسیون ادارات

اگر مایل باشید دکوراسیون اداره و یا شرکت شما از طرح خاصی برخوردار باشد بهتر است مبلمان اداری را انتخاب کنید که مناسب با کار و ماهیت اداره شماست. برخی از ادارات فضای یک دست و یک نواختی دارند که می توان با کمک مبلمان اداری هر بخشی را از بخش دیگر جدا نمود و فضایی بی نظیر را به آن بخشید. به عنوان مثال زمانی که وارد بانک می شوید به خوبی مشاهده می کنید که میزها و صندلی ها چگونه هر بخش را از بخش دیگر جدا کرده اند و دکوراسیون زیبا و مناسبی را به وجود آورده اند. در واقع می توان گفت مبلمان اداری در این زمینه نقش دیوار جداکننده را دارد که علاوه بر آن، زیبایی خاصی را نیز به دکوراسیون اداره می دهد.

استفاده از بهترین متریال در ساخت مبلمان اداری

یکی از اصلی ترین اجزای مبلمان اداری در ادارات صندلی اداری می باشد که هر چه قدر جنس آن مرغوب تر باشد، می تواند آرامش و در نتیجه کارایی کارمندان را بالا ببرد و تأثیر خوبی در روحیه  آنان بگذارد. در نظر داشته باشید که کارمند یک اداره ای هستید و می خواهید بیشتر ساعات روز را بر روی یک صندلی سخت و بد شکل بنشینید و مشغول کار باشید، حتی تصور آن هم آزار دهنده می باشد. از قدیم تا به حال جنس اکثر مبلمان اداری از چرم بوده است. انتخاب بهترین متریال برای ساخت مبلمان های اداری می تواند به به روز بودن و دوام آن ها نیز بستگی داشته باشد. استفاده زیاد از چرم در مبلمان اداری بیشتر به دلیل دوام و زیبایی خاص آن است. استفاده از این نوع متریال به اندازه  زیادی مورد استقبال قرار گرفته است، زیرا به راحتی می توان این متریال را در ساخت میز و مبل های اداری با فلز و چوب ترکیب کرد و طراحی شیک و منحصر به فردی را به وجود آورد.

استفاده از مبلمان اداری مدرن و تأثیر بر محیط اداره

استفاده از مبلمان اداری در ادارات آنقدر اهمیت دارد که می تواند باعث ایجاد روحیه در کارکنان اداره و جلب توجه مشتریان و ارباب رجوع شود. فرض کنید ارباب رجوعی برای همکاری با شما به اداره تان آمده است و با مبلمان قدیمی و رنگ و رو رفته مواجه شود، مسلماً این صحنه حس بدی در فرد ایجاد می کند. امروزه استفاده از مبلمان اداری مدرن در تمامی محیط های اداری حتی در فضاهای کوچک ایده ای خوب می باشد تا توجه مشتریان را به خود جلب کرده و سبب ایجاد روحیه  کاری بالا در کارکنان شود. در مبلمان های اداری مدرن بیشتر از رنگ های شاد و روشنی استفاده می شود که باعث سر زنده کردن روحیه افراد خواهد شد. این مبل ها به قدری از طراحی خاص برخوردارند که افراد را مجذوب شکل و فرم خاص خود می کنند. اکثر مبلمان های اداری مدرن حس خوب مدرنیته بودن را به فضا القا می کنند و به نحوی ساخته شده اند که سبک اند و قابلیت جابه جایی آسان را دارند. مبلمان های اداری مدرن از سادگی ظاهری برخوردار هستند که همین مسئله باعث زیبایی آن ها شده است و محیط اداری را منحصر به فرد می کند.

  مبلمان اداری

انواعی از میزهای اداری

یکی دیگر از اجزاء تشکیل دهنده مبلمان اداری، میز اداری است که در تمام مواقع از آن استفاده می کنیم. میزهای اداری انواع و طرح های مختلفی دارند مانند میز مدیریت، میز کارمندی، میز جلو مبلی، میز کارشناسی، میز سایت، میز کانتر، میز گروهی، میز بغل مبلی، میز تحریر، میز کامپیوتر و لپ تاپ، میز کنفرانس، میز منشی و غیره. استفاده از انواع دیگر میزهای اداری را می توان در مدارس، دانشگاه ها و حتی کتابخانه ها نیز مشاهده کرد.

اندازه استاندارد برای میز کنفرانس

وجود اتاق کنفرانس در هر اداره ای الزامی است. پس با در نظر گرفتن این موضوع، لازم است که میز کنفرانس را با توجه به ظرفیت افراد و ظرفیت فضای اتاق کنفرانس انتخاب کنید. معمولاً ظرفیت میزهای کنفرانس از چهار نفر به بالا هستند. برای هر کدام از این ظرفیت ها اندازه های استاندارد و معقولی در نظر گرفته شده است که اکثر مدیران با همان اندازه آن ها را خریداری می کنند. اما در برخی موارد این اندازه ها می تواند قابل تغییر باشد. به عنوان مثال برای میزهای کنفرانس 4 نفره میز مربعی شکلی به اندازه یک متر در نظر گرفته می شود و برای میزهای کنفرانس 6 نفره یک میز مستطیل شکل به اندازه یک در دو متر در نظر گرفته خواهد شد. درست است که این ابعاد میزهای کنفرانس اندازه های معقول و استانداردی برای ساخت هستند اما فراموش نکنید که ساخت آن ها فقط با توجه به ظرفیت فضای اتاق کنفرانس صورت می گیرد تا دکوراسیون زیبایی را برای اتاق کنفرانس به همراه داشته باشد و کارمندان به راحتی بتوانند به کار خود بپردازند.

رنگ و اندازه میز مدیریت

یکی از اصلی ترین آیتم های مبلمان اداری میز مدیریت است. رنگ و اندازه  میزهای مدیریت می تواند ویژگی اساسی آن باشد که در جلب توجه و زیبایی دکوراسیون اتاق مدیر تأثیر می گذارد. اندازه میزهای مدیریت چیزی متفاوت تر از میزهای کارمندی و سایر میزهاست. در واقع اندازه  این نوع میز بزرگتر است زیرا حجم وسایل کاری مدیر زیاد است، پس باید فضای میز آن نیز بزرگ تر باشد تا مدیر احساس راحتی را در استفاده از آن داشته باشد. در بسیاری از مواقع رنگ میز مدیریت از رنگ های تیره تشکیل شده است، به دلیل این که این رنگ ها جذابیت بیشتری دارند. هر چند که استفاده از رنگ تیره نظریه ای حتمی نیست و می توان با توجه به رنگ اتاق مدیریت و طبق دکوراسیون و سلیقه مدیر، اندازه و رنگ میز مدیریت را تغییر داد.

  مبلمان اداری

سایر مقالات
نقش دکوراسیون در افزایش انرژی و شادی در محیط کار
نقش دکوراسیون در افزایش انرژی و شادی در محیط کار
از عوامل تاثیرگذار بر افزایش نشاط و شادی درمحیط کار، می توان به تاثیر رنگ ها در فضای اداری اشاره کرد. شرکت فضاگویا تولید کننده مبلمان اداری به افزایش انرژی و شادی در محیط کار می کوشد.
ادامه مطلب
میز اداری یکی از مهمترین عناصر مبلمان اداری
میز اداری یکی از مهمترین عناصر مبلمان اداری
وجود میز کار اداری استاندارد برای کارکنان بسیار حائز اهمیت است زیرا کارمندان ساعات زیادی از روز را پشت این میزها مشغول به کارند که اگر مناسب نباشد موجب خستگی، فرسودگی و به مرور زمان بیماری می شود
ادامه مطلب
سفارش انواع مبلمان اداری و ست های مدیریتی
سفارش انواع مبلمان اداری و ست های مدیریتی
در انتخاب مبلمان اداری و ست های مدیریتی برای ادارات می بایست یک سری ویژگی ها به دقت بررسی شود. جدیدترین مبلمان اداری در طرح و رنگ خارق العاده عرضه می شود.
ادامه مطلب
ساخت پارتیشن اداری با قیمت مناسب
ساخت پارتیشن اداری با قیمت مناسب
قیمت پارتیشن اداری در انتخاب نوع پارتیشن اهمیت ویژه ای دارد. عوامل موثر بر قیمت پارتیشن اداری متعدد هستند. در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.
ادامه مطلب