مبلمان اداری و تاثیر آن بر فضای کار

در این متن قصد داریم مبلمان اداری را مورد بررسی قرار دهیم. امروزه افراد زیادی در بیرون از منزل به کار مشغول می باشند. بنابراین محل کار مانند خانه دوم افراد محسوب می شود. راحتی و زیبا بودن محل کار تاثیر زیادی در روحیه و بازده کارمندان دارد. از طرفی بسیاری از مدیران و طراحان دکوراسیون داخلی در نظر دارند تا محیط کار را به گونه ای طراحی نمایند که استاندارد، راحت و در نظر کاربران و افراد مراجعه کننده به شرکت و ادارات زیبا جلوه نماید. یکی از اجزای مهم دکوراسیون داخلی منازل و اداره ها، مبلمان اداری می باشد که تاثیر زیادی بر زیبایی و استاندارد شدن دکوراسیون داخلی دارد. در ادامه متن قصد داریم به بررسی مبلمان اداری و تاثیر مبلمان اداری در دکوراسیون ادارات بپردازیم. لطفا تا انتهای متن با ما همراه باشید.

مبلمان اداری

مبلمان اداری از عوامل مهم و تاثیر گذار هم در دکوراسیون داخلی ادارات و هم در روحیه و بازده کارمندان می باشد. اگر مبلمان اداری با سایر اجزای دکوراسیون اداره متناسب و هماهنگ باشد، نور اتاقی که مبلمان در آن استفاده شده مناسب باشد و چیدمان مبلمان در محل مناسب باشد، تاثیر زیادی در روحیه کارمندان دارد و می تواند فضای اداره را برای کارمندان دل نشین و آرام بخش نماید.

مبلمان اداری

اجزای  مبلمان اداری چه چیز های می باشد؟

مبلمان اداری از اجزای مختلفی تشکیل شده اند که شامل میز مدیریت، میز اداری، میز کنفرانس، صندلی اداری می باشد. در انتخاب اجزا مبلمان اداری عوامل زیادی موثر می باشند. مثلا اینکه فضای اداره بزرگ باشد یا کوچک، یا اینکه مبلمان اداری مدرن با سایر وسایل و اجزا دکوراسیون اداره هماهنگ و متناسب است یا نه و ... . انتخاب اجزا مبلمان اداری باید مطابق با فعالیتی باشد که در اداره انجام می دهید. اگر در اداره و محل کارتان جلسه برگزارمی کنید، بهتر است بدانید که به یک میز کنفرانس با تعدادی صندلی نیاز دارید.

اگر در اداره کارهای نقشه کشی و طراحی انجام می دهید، به یک میز بزرگ و مخصوص نقشه کشی نیاز دارید، تا بتوانید همه وسایل و تجهیزات مورد نیازتان را در روی میز قرار دهید. در اداره هایی که کارمندان کارهای متفاوتی انجام می دهند، باید میز هر کارمند متناسب با فعالیتش تهیه شود. هم چنین اگر کارمندان ساعت زیادی روی صندلی می نشینند برای جلوگیری از آسیب های جسمی کارمندان باید صندلی هایی راحت و متناسب با آناتومی و ارگونومیک بدن استفاده شود. هم چنین بهتر است صندلی ها قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشند.

در انتخاب مبلمان اداری باید به چه نکاتی توجه نمود؟

برای انتخاب و خرید مبلمان اداری باید به نکاتی از قبیل ابعاد میزها و صندلی ها مانند طول، عرض و ارتفاع آن ها توجه نماییم. توجه به ابعاد میز و صندلی اداری به این منظور مهم است که ما برای خرید این اجزا باید به ابعاد محیط و فضایی که قرار است مبلمان اداری چیده شود دقت نماییم و مبلمان اداری را طوری انتخاب کنیم که به راحتی در اداره و سازمان مورد نظر چیده شوند. یعنی در واقع فضای کافی برای چیدمان مبلمان باشد. علاوه بر توجه به ابعاد مبلمان اداری، فضای قرارگیری مبلمان و نور پرداری اتاق، باید به سبک مبلمان که به صورت مدرن یا کلاسیک و همین طور رنگ و نقش مبلمان که با سایر اجزای دکوراسیون داخلی هماهنگ و متناسب باشد نیز توجه شود. توجه به همگی این نکات سبب زیباتر شدن  هرچه بیشتر دکوراسین اداره شما می شود و فضا را برای کارمندان دل نشین و جذاب نموده در نتیجه راندمان کاری بالا می رود.

مبلمان اداری

تاثیر مبلمان اداری بر اداره

این مبلمان می تواند تاثیرات بسیار زیادی بر محیط و افرادی که از این مبلمان ها استفاده می کنند داشته باشد. تاثیراتی که مبلمان اداری بر محیط کار و اداری دارد از زیبایی تا حفظ سلامت کارکنان گسترده می باشد. به طور مثال زیبایی که می تواند داشته باشد این است که فضای اداری را بسیار شکیل به نظر برساند و در نگاه کسانی که ارباب رجوع آن اداره می باشند به صورت خوبی جلوه نماید. تاثیراتی که می توان بر سلامتی افراد داشته باشد این است که با انتخاب درست مبلمان های اداری به درست نشستن افراد بر روی جایگاه خود و کم کردن فشارهای ناشی از بد نشستن بر روی صندلی و قرار گرفتن پشت میز اداری را کم می کند و افراد بر روی این صندلی ها احساس آرامش بیشتری دارند. در کل می توان گفت که این مبلمان های اداری تاثیرات مطلوب بر فضای اداره خواهند داشت.

انواع مبلمان اداری کلاسیک و مدرن

افراد با توجه به سلیقه خود انتخاب می کنند که دکوراسیون داخلی اداره به صورت کلاسیک باشد یا مدرن. البته بعضی اوقات با مشاهده بعضی از دکوراسیون ها نمی توان تشخیص داد که طراحان برای این دکوراسیون پیرو سبک کلاسیک بوده اند یا سبک مدرن. در واقع بعضی از افراد ترکیب سبک مدرن و کلاسیک را با هم می پسندند که البته ترکیبی بسیار زیبا می باشد. اما در کل مبلمان کلاسیک بیشتر مورد پسند برای افراد میانسال می باشد. افراد جوان بیشتر طرفدار مبلمان مدرن هستند. در نظر داشته باشید که مبلمان اداری کلاسیک فضای بیشتری نسبت به مبلمان اداری مدرن اشغال می کنند.

مبلمان اداری

اهمیت نقش و رنگ مبلمان اداری

 علاوه بر موضوع کارکرد مبلمان مورد دیگری مانند ترکیب رنگ و زیبایی مبلمان نیز مهم می باشد. مثلا در انتخاب مبلمان باید دقت نمود که از انتخاب رنگ های سرد و بی روح خودداری شود. زیرا این رنگ ها نه تنها سبب جذابیت مبلمان نمی شود بلکه باعث بی روح شدن فضای اداره و یکنواخت شدن محیط اداره شده و همین موضوع سبب دل سرد شدن و بی حوصلگی کارمندان می شود، و آن ها دیگر علاقه ای برای ماندن به مدت زمان زیاد در اداره را ندارند. البته خوب است بدانیم همان قدر که یک رنگ سرد سبب از بین رفتن جذابیت اداره می شود همان قدر هم ترکیب رنگ های بسیار زیاد جالب نبوده و سبب زیبایی محیط نمی شود. باید از ترکیب رنگ های متناسب برای دکوراسیون و انتخاب مبلمان استفاده کرد تا سبب زیبایی محیط اداره شد.

قیمت مبلمان اداری

قیمت مبلمان اداری به موارد مختلفی بستگی دارد. مثلا این که چوبی باشند یا فلزی یا ترکیب این موارد، این که از چه نوع چوب و یا چه نوع فلزی ساخته شده باشند، از نوع کلاسیک باشند یا مبلمان اداری مدرن، چه اجزایی داشته باشند و ... می دانیم که هر چه قدر تعداد اجزا بیشتر باشد، جنس چوب یا استیل مبلمان مرغوب تر باشد و هرچه سایز مبلمان بزرگ تر باشد، قیمت مبلمان نیز افزایش می یابد. لازم به ذکر است که بگوییم قیمت مبلمان های اداری در کل بالا می باشند و یکی از معایب آن ها نیز همین می باشد. اما این قیمت بالا ارزش هزینه کردن را دارد.

سایر مقالات
طراحی داخلی با استفاده از بهترین چیدمان مبلمان اداری
طراحی داخلی با استفاده از بهترین چیدمان مبلمان اداری
مبلمان اداری امروزه متناسب با پیشرفت صنعت ساخت صنایع چوبی، پیشرفت چشم گیری کرده است. مجموعه مبلمان اداری  محصولات موجود در این مراکز که شامل میز، کمد، صندلی و مبل های راحتی می شود، می باشند
ادامه مطلب
تاثیر طراحی داخلی موسسات و شرکت ها در روانشناسی کار
تاثیر طراحی داخلی موسسات و شرکت ها در روانشناسی کار
رنگ ها یکی از عوامل مهم و قابل توجه در طراحی فضاهای اداری به حساب می آیند شرکت فضا گویا تولید کننده انواع مبلمان اداری و طراحی دکوراسیون داخلی بهترین فضای کاری را برای شما مهیا می کند
ادامه مطلب
در انتخاب مبلمان اداری چه نکاتی اهمیت دارند
در انتخاب مبلمان اداری چه نکاتی اهمیت دارند
انتخاب مبلمان اداری همواره دارای مشکلات زیادی می باشد، به همین علت در این مطلب قصد داریم نکاتی مهم درباره انتخاب مبلمان اداری را برای شما بیان کنیم.
ادامه مطلب
مبلمان اداری مدرن زیبایی بخش محیط کار
مبلمان اداری مدرن زیبایی بخش محیط کار
این روزها مبلمان اداری مدرن در طرح ها و رنگ های مختلفی در بازار وجود دارد. کارفرمایان می توانند مبلمان اداری مدرن مورد نظر را انتخاب کنند واز آن بهره ببرند
ادامه مطلب