پارتیشن اداری با پارتیشن منزل چه تفاوت‌هایی دارد؟

پارتیشن‌ها یا همان جداکننده‌ها علاوه بر فضاهای اداری به فضای خانه‌ها نیز راه پیدا کرده‌اند. مهم‌ترین کاربرد پارتیشن‌ها جدا کردن کامل یا تقریبی فضاها از هم است که نقش مهمی را در دکوراسیون ایفا می‌کند. با تقسیم فضا در محیط‌های کاری و همچنین خانه‌ها می‌توان فضایی با چند کاربری طراحی کرد. 
پارتیشن‌های منزل در ابتدا از چوب ساخته می‌شدند و در بین پذیرایی و نشمین قرار داده می‌شدند و تا سقف امتداد داشتند و در طبقات آنها از وسایل تزئینی استفاده می‌کردند. اما کم کم با آمدن انواع مختلف پارتیشن‌ها، تغییراتی در کاربری آنها در منازل ایجاد شد. 
پارتیشن‌ها به دو دسته تک جداره و دو جداره تقسیم می‌شوند که هر کدام کارایی خود را در محیط دارند. پارتیشن‌های اداری دوجداره با داشتن ویژگی عایق صوت و حرارت بودن کاربری پارتیشن‌ها را افزایش می‌دهند. 
 
پارتیشن‌ها در خانه‌ها چه نقشی دارند؟
از پارتیشن‌ها در منازل برای جدا ساختن فضای ورودی خانه از قسمت‌های دیگر، جدا ‌ساختن فضای هال از پذیرایی، جدا‌ ساختن فضای پذیرایی از غذاخوری و پنهان کردن بخش‌های قناس، ستون‌های قرار گرفته در مرکز یا دیوارهای کج استفاده می‌شود. از این جداکننده‌ها می‌توان برای فضاسازی در اتاق‌های خواب بزرگ و تبدیل آنها به دو اتاق استفاده کرد. به کار بردن پارتیشن در فضاهای مسکونی جنبه دکوراتیو نیز دارد، اما در فضاهای با متراژ کم نوع پارتیشن نباید موجب کوچک‌تر شدن فضا شود. 
در کل، پارتیشن‌ها در منزل از تنوع زیادی برخوردار هستند و بیشتر آنها طوری طراحی شده‌اند که علاوه بر کارایی که دارند به عنوان وسیله‌ای تزئینی که زیبایی محیط را بیشتر می‌کند از آن استفاده شود . به همین دلیل طراحی آنها باید زیبا باشد.

پارتیشن‌ها در خانه‌ها چه نقشی دارند

پارتیشن‌ها در شرکت‌ها و سازمان‌ها چه نقشی دارند؟
پارتیشن‌ها در محیط‌های اداری اما نقش پررنگ‌تر و شاید اساسی‌تر و کاربردی‌تری دارند. در واقع، با پارتیشن‌های اداری می‌توان معابر را در هم ادغام کرد و از فضاهای پرت استفاده بهینه کرد. پارتیشن‌های اداری از شیشه، ام دی اف، آلومینیوم و ترکیب شیشه و ام دی اف ساخته می‌شوند. 
نصب پارتیشن‌های اداری خیلی سریع است و همین امر مانع از اتلاف وقت کارکنان و سازمان یا شرکت می‌شود. پارتیشن‌های اداری باید زیبا و دکوراتیو باشند و از تنوع رنگ برخوردار باشند . قابل حمل و نقل بودن و جا به جایی آسان از دیگر ویژگی‌های آنهاست. می‌توان پارتیشن اداری را در هر اندازه‌ای که می‌خواهید سفارش دهید و امکان مونتاژ و دمونتاژ راحت و سریع برخی مدل‌ها نیز وجود دارد. 
 
پارتیشن‌ها در محیط‌های اداری برای ایجاد حریم خصوصی استفاده می‌شوند. اینکه پارتیشن‌ها در اندازه‌های کوتاه، متوسط یا بلند ساخته شوند به محیطی که قرار است در آن قرار گیرند بستگی دارد. اگر قرار باشد پارتیشن مانند یک دیوار عمل کند، آن را تا سقف ادامه می‌دهند و پارتیشن‌های کوتاه تنها نقش جداکننده‌ای را در بین کارکنان دارند که آنها به راحتی می‌توانند با هم در ارتباط باشند. در محیط‌هایی که مدیر مجموعه نیاز داشته باشد نظارت مستقیم روی کارکنان داشته باشد، از پارتیشن‌های شیشه‌ای و کوتاه استفاده می‌شود.
در کل، پارتیشن‌ها با توجه به کوچک شدن فضاها و تغییر سبک زندگی و کارها بسیار کارآمد هستند. پارتیشن‌های متحرک هم کارایی خود را در خانه و محیط اداری دارند.
برای سفارش هر نوع پارتیشن اداری یا پارتیشن برای منزل با مشورت با متخصصان این حوزه می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید و استفاده بهینه‌ تری از فضای خود بکنید. حتی ممکن است کارشناسان برای پارتیشن‌بندی پیشنهادهایی به شما بدهند که نتیجه کار خیلی بهتر از آن چیزی بشود که فکرش را می‌کردید.
برای سفارش هر نوع پارتیشن اداری و پارتیشن منزل می‌توانید با شرکت فضاگویا تماس بگیرید و مشاوران با تجربه این شرکت شما را به خوبی در این پروسه راهنمایی و همراهی خواهند کرد. 
 

سایر مقالات
ویژگی های مبلمان اداری کلاسیک در فضای محل کار
ویژگی های مبلمان اداری کلاسیک در فضای محل کار
مبلمان اداری کلاسیک یکی از انواع مبلمان اداری است که در فضاهای اداری استفاده می شود. در اینجا می خواهیم درباره ویژگی های مبلمان اداری کلاسیک صحبت کنیم.
ادامه مطلب
چگونه با یک بودجه مشخص اقدام به خرید مبلمان اداری کنیم؟
چگونه با یک بودجه مشخص اقدام به خرید مبلمان اداری کنیم؟
مبلمان اداری یکی از مهم‌ترین سرمایه‌گذاری‌هایی می‌باشد که باید برای موفقیت و توسعه دفتر صورت گیرد. خرید بدون برنامه مبلمان اداری بدون اینکه بودجه
ادامه مطلب
طراحی داخلی اداره و مبلمان اداری مدرن
طراحی داخلی اداره و مبلمان اداری مدرن
مبلمان اداری مدرن برای استفاده بهینه از فضای اداری به ویژه محیط های کوچک بسیار کاربردی است. تنوع در طرح و مدل مبلمان اداری مدرن از جمله مزایای آن است.
ادامه مطلب
توضیحاتی در مورد پارتیشن اداری
توضیحاتی در مورد پارتیشن اداری

قیمت پارتیشن اداری در مقایسه با دیگر جداکننده های کاذب بسیار مناسب می باشد. براساس طراحی های خاص پارتیشن ها در قیمت های بسیار متفاوتی به فروش می رسد. پارتیشن یکی از جداکننده های پرطرفدار می باشد که مورد استفاده قرار می گیرد.

ادامه مطلب