پارتیشن اداری با پارتیشن منزل چه تفاوت‌هایی دارد؟

پارتیشن‌ها یا همان جداکننده‌ها علاوه بر فضاهای اداری به فضای خانه‌ها نیز راه پیدا کرده‌اند. مهم‌ترین کاربرد پارتیشن‌ها جدا کردن کامل یا تقریبی فضاها از هم است که نقش مهمی را در دکوراسیون ایفا می‌کند. با تقسیم فضا در محیط‌های کاری و همچنین خانه‌ها می‌توان فضایی با چند کاربری طراحی کرد. 
پارتیشن‌های منزل در ابتدا از چوب ساخته می‌شدند و در بین پذیرایی و نشمین قرار داده می‌شدند و تا سقف امتداد داشتند و در طبقات آنها از وسایل تزئینی استفاده می‌کردند. اما کم کم با آمدن انواع مختلف پارتیشن‌ها، تغییراتی در کاربری آنها در منازل ایجاد شد. 
پارتیشن‌ها به دو دسته تک جداره و دو جداره تقسیم می‌شوند که هر کدام کارایی خود را در محیط دارند. پارتیشن‌های اداری دوجداره با داشتن ویژگی عایق صوت و حرارت بودن کاربری پارتیشن‌ها را افزایش می‌دهند. 
 
پارتیشن‌ها در خانه‌ها چه نقشی دارند؟
از پارتیشن‌ها در منازل برای جدا ساختن فضای ورودی خانه از قسمت‌های دیگر، جدا ‌ساختن فضای هال از پذیرایی، جدا‌ ساختن فضای پذیرایی از غذاخوری و پنهان کردن بخش‌های قناس، ستون‌های قرار گرفته در مرکز یا دیوارهای کج استفاده می‌شود. از این جداکننده‌ها می‌توان برای فضاسازی در اتاق‌های خواب بزرگ و تبدیل آنها به دو اتاق استفاده کرد. به کار بردن پارتیشن در فضاهای مسکونی جنبه دکوراتیو نیز دارد، اما در فضاهای با متراژ کم نوع پارتیشن نباید موجب کوچک‌تر شدن فضا شود. 
در کل، پارتیشن‌ها در منزل از تنوع زیادی برخوردار هستند و بیشتر آنها طوری طراحی شده‌اند که علاوه بر کارایی که دارند به عنوان وسیله‌ای تزئینی که زیبایی محیط را بیشتر می‌کند از آن استفاده شود . به همین دلیل طراحی آنها باید زیبا باشد.

پارتیشن‌ها در خانه‌ها چه نقشی دارند

پارتیشن‌ها در شرکت‌ها و سازمان‌ها چه نقشی دارند؟
پارتیشن‌ها در محیط‌های اداری اما نقش پررنگ‌تر و شاید اساسی‌تر و کاربردی‌تری دارند. در واقع، با پارتیشن‌های اداری می‌توان معابر را در هم ادغام کرد و از فضاهای پرت استفاده بهینه کرد. پارتیشن‌های اداری از شیشه، ام دی اف، آلومینیوم و ترکیب شیشه و ام دی اف ساخته می‌شوند. 
نصب پارتیشن‌های اداری خیلی سریع است و همین امر مانع از اتلاف وقت کارکنان و سازمان یا شرکت می‌شود. پارتیشن‌های اداری باید زیبا و دکوراتیو باشند و از تنوع رنگ برخوردار باشند . قابل حمل و نقل بودن و جا به جایی آسان از دیگر ویژگی‌های آنهاست. می‌توان پارتیشن اداری را در هر اندازه‌ای که می‌خواهید سفارش دهید و امکان مونتاژ و دمونتاژ راحت و سریع برخی مدل‌ها نیز وجود دارد. 
 
پارتیشن‌ها در محیط‌های اداری برای ایجاد حریم خصوصی استفاده می‌شوند. اینکه پارتیشن‌ها در اندازه‌های کوتاه، متوسط یا بلند ساخته شوند به محیطی که قرار است در آن قرار گیرند بستگی دارد. اگر قرار باشد پارتیشن مانند یک دیوار عمل کند، آن را تا سقف ادامه می‌دهند و پارتیشن‌های کوتاه تنها نقش جداکننده‌ای را در بین کارکنان دارند که آنها به راحتی می‌توانند با هم در ارتباط باشند. در محیط‌هایی که مدیر مجموعه نیاز داشته باشد نظارت مستقیم روی کارکنان داشته باشد، از پارتیشن‌های شیشه‌ای و کوتاه استفاده می‌شود.
در کل، پارتیشن‌ها با توجه به کوچک شدن فضاها و تغییر سبک زندگی و کارها بسیار کارآمد هستند. پارتیشن‌های متحرک هم کارایی خود را در خانه و محیط اداری دارند.
برای سفارش هر نوع پارتیشن اداری یا پارتیشن برای منزل با مشورت با متخصصان این حوزه می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید و استفاده بهینه‌ تری از فضای خود بکنید. حتی ممکن است کارشناسان برای پارتیشن‌بندی پیشنهادهایی به شما بدهند که نتیجه کار خیلی بهتر از آن چیزی بشود که فکرش را می‌کردید.
برای سفارش هر نوع پارتیشن اداری و پارتیشن منزل می‌توانید با شرکت فضاگویا تماس بگیرید و مشاوران با تجربه این شرکت شما را به خوبی در این پروسه راهنمایی و همراهی خواهند کرد. 
 

سایر مقالات
نحوه مراقبت و افزایش طول عمر مبلمان اداری
نحوه مراقبت و افزایش طول عمر مبلمان اداری
یکی از کارهایی که لازم است به منظور زیبا ماندن محیط کار خود انجام دهیم مراقبت از مبلمان اداری و سایر وسایل است. این کار در صورتی که به درستی انجام شود در هزینه های کلی مجموعه صرفه جویی زیادی را به همراه خواهد داشت.
ادامه مطلب
قیمت مبلمان اداری به چه عواملی بستگی دارد
قیمت مبلمان اداری به چه عواملی بستگی دارد
قیمت مبلمان اداری به عوامل مختلفی وابسته می باشد که در ادامه درباره هر یک از این عوامل که بر قیمت مبلمان اداری تاثیرگذار است بیشتر توضیح خواهیم داد.
ادامه مطلب
انتخاب پارتیشن اداری بر مبنای قیمت
انتخاب پارتیشن اداری بر مبنای قیمت
در بسیاری از ادارات و شرکت ‌ها از پارتیشن اداری استفاده می ‌شود. از آن جا که پارتیشن اداری مصرف روزانه زیادی ندارد قیمت پارتیشن اداری برای ما امری مهم است
ادامه مطلب
اهمیت کاربرد انواع مبلمان اداری
اهمیت کاربرد انواع مبلمان اداری
استفاده از مبلمان اداری از جمله تجهیزات الزامی در محیط های اداری است. استفاده از مبلمان اداری در رنگ و طرح های مختلف با توجه به فضای مورد نظر اهمیت دارد.
ادامه مطلب