نحوه طراحی داخلی یک دفتر کار جذاب و انتخاب انواع میز اداری

اگر می‌خواهید روند کاری کارکنان را بالا ببرید و بیشترین بازدهی را داشته باشید، به چیدمان محیط کار خود فکر کنید و طراحی داخلی دفتر کار و انتخاب میز و مبلمان اداری را دست‌کم نگیرید. بهترین گزینه آن است که کار طراحی را به متخصصان این حوزه مانند شرکت فضاگویا بسپارید. ممکن است مجبور باشید کمی بیشتر هزینه کنید، ولی با بالا رفتن راندمان کاری تمام هزینه‌ها خیلی بیشتر از آنچه فکرش را بکنید جبران خواهد شد.

میز اداری و دیگر اکسسوری محیط کار چیزهای هستند که یک بار برای آنها هزینه می‌کنید و تا مدت‌ها از آن استفاده خواهید کرد و نیاز نیست مدام در این زمینه هزینه کنید.

طراحی داخلی یک دفتر

طراحی دفتر و محیط کار به خیلی عوامل بستگی دارد که مهم‌ترین آن اندازه فضا و تعداد کارکنان شما هستند. اینکه بتوانید برای هر کدام فضایی نیمه خصوصی در نظر بگیرید تا در آرامش کار خود را انجام دهند. مهم‌ترین سرمایه‌های یک محیط کار کارکنان هستند و بهای لازم را باید برای آنها پرداخت کنید. محیط کار نباید خسته‌کننده باشد و برعکس باید پرانرژی باشد تا در روحیه و کارایی کارکنان مؤثر واقع شود.

نکات انتخاب انواع میز اداری

یکی از مواردی که شما را در طراحی محیط کار موفق می‌کند انتخاب میز و صندلی مناسب است. وقتی وارد یک محیط کار می‌شوید که کارمندان از میز و صندلی‌های قدیمی استفاده می‌کنند، ممکن است خیلی جالب به نظر نرسد.

انتخاب میز اداری و صندلی زیبا و مدرن و مناسب با فضای کار شما بسیار در جلب نظر مراجعه‌کنندگان تأثیرگذار خواهد بود. همچنین راحتی آنها نیز بسیار مهم است، زیرا کارکنان مدت زیادی از ساعات روز را با صندلی و میز سر و کار دارند و اینکه از استانداردهای ارگونومی برخوردار باشند را مد نظر داشته باشید.

انتخاب انواع میز اداری

برای انتخاب میز مناسب باید پیش‌بینی درستی از وسایلی که کارمند قرار است روی میز بگذارد داشته باشید. هر کاری فضای مناسب خود را لازم دارد. اگر میزی انتخاب کنید که کارکنان بدون پد بتوانند ماوس را روی آن حرکت دهند از مزایای میزهای اداری است. اینکه قرار باشد روی میز کامپیوتر قرار بگیرد یا لپ‌تاپ نیز از موارد دیگری است که در زمان انتخاب میز باید به آن توجه شود.

مورد دیگر این است که باید بدانیم از میز چه استفاده‌ای خواهد شد. چنانچه به فضای وسیع‌تری در کار خود نیاز دارید، بهتر است به‌جای بزرگ‌تر کردن میز تعداد کشوی میزها را بیشتر کنید. میزهای بزرگ جای زیادی را اشغال می‌کنند و این مورد زمانی که فضای کافی ندارید، شما را دچار دردسر خواهد کرد.

انتخاب ارتفاع میز برای پیشگیری از درد پشت و کمر از دیگر مسائل مهمی است که حتماً باید به آن توجه شود. دفاتری که مراجعه‌کننده دارند، بهتر است ارباب رجوع قسمت جلوی میز شما را ببیند و به پشت میز و مخصوصاً مانیتور کامپیوتر یا لپ تاپ شما دسترسی نداشته باشد.

انتخاب میز اداری با رنگ هماهنگ با محیط اداری از عواملی است که محیط را زیباتر خواهد کرد. در چیدمان میزهای اداری باید بهترین استفاده را از فضای خود ببرید. هرچند این فضا رسمی است، اما با ترفندهایی می‌شود آن را صمیمی‌تر جلوه داد؛ زیرا خشکی یک فضای اداری نباید آسایش کارکنان را سلب کند.

اینکه میز اداری به چه شکل باشد و از چه متریالی ساخته شده باشد نیز تأثیر خود را دارد. میز مستطیل شکل با پایه‌های فلزی با میز چوبی تفاوت دارند. فاصله میان میزهای اداری در چیدمان و در نظر گرفتن فضای مناسب برای حرکت صندلی‌ها از دیگر اصول مورد توجه در چیدمان فضای اداری است.

میزها دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام کاربرد مخصوص به خود را دارند. در انتخاب صحیح میز اداری برای میز مدیریتی، میز کارکنان، میز کارشناسان، میز جلسه و پذیرش باید دقت لازم را داشته باشید. این میزها باید متناسب با سمت و رتبه‌ فردی که قرار است از آن استفاده کند انتخاب شوند.

سایر مقالات
توضیحاتی کلی درباره میز اداری
توضیحاتی کلی درباره میز اداری
میز اداری از جمله لوازمات ضروری برای تمامی ادارات و سازمانها به شمار می رود. اما برخی از مدیران در انتخاب میز اداری برای شرکت خود با وسواس زیادی عمل می کنند
ادامه مطلب
تاثیر میز کارمندی بر دکوراسیون داخلی ادارات
تاثیر میز کارمندی بر دکوراسیون داخلی ادارات
فضایی از اداره که میز در آن قرار می گیرد به نوع میز و نیز ساختار دفتر بستگی دارد. ماهیت مکان کار می تواند محدودیت های قابل توجهی در
ادامه مطلب
چگونه می توان میز و صندلی اداری مناسب را انتخاب کرد
چگونه می توان میز و صندلی اداری مناسب را انتخاب کرد
میز و صندلی اداری یکی از مهمترین اجزای دکوراسیون اداری می باشند. در انتخاب میز و صندلی اداری باید با توجه به دکوراسیون و راحتی کارکنان توجه نمود.
ادامه مطلب
اهمیت انتخاب میز اداری مناسب در دکوراسیون
اهمیت انتخاب میز اداری مناسب در دکوراسیون
میز اداری مناسب نشان دهنده‌ اعتبار و تجربه یک شرکت می‌ باشد. برای انتخاب میز اداری باید به ابعاد، رنگ و موقعیت قرارگیری آن در اداره توجه کرد.
ادامه مطلب