تأثیر طراحی اداری سبز رنگ بر راندمان کاری کارمندان

رنگ‌ها پدیده‌ای هستند که علاوه بر اینکه سلیقه در انتخاب آنها صددرصد دخیل است، باید به تأثیری که در محیط می‌گذارند نیز توجه بشود. شاید قدیمی‌ها که فقط رنگ دیوارها را کرمی می‌زدند و وسایل را قهوه‌ای انتخاب می‌کردند، جرأت انتخاب رنگ‌های دیگر را نداشتند و شاید اصلاً به آن فکر نمی‌کردند. البته آنها از روان‌شناسی رنگ‌ها چیزی نمی‌دانستند، ولی امروز من و شما همه اینها را می‌دانیم و بهتر است با در نظر گرفتن تمام این موارد رنگ محیط خود از جمله محیط کارمان را انتخاب کنیم.

برای انتخاب رنگ مناسب برای محیط خود و مبلمان اداری مناسب می‌توانید با شرکت فضاگویا تماس بگیرید و راهنمایی‌های لازم را کسب کنید و درنهایت اجرای کار را با خیالی آسوده به آنها بسپارید. به نظر من حتی اگر رنگ سبز را دوست ندارید، ولی می‌خواهید تأثیرات آن را در محیط کاری خود ببینید، دل به دریا بزنید و آن انتخاب را بکنید. رنگ سبز انواع زیادی دارد، حتماً در بین آنها رنگ دلخواه و باب سلیقه خود را پیدا خواهید کرد. می‌توانید با استفاده از راهنمایی‌های متخصصان به هدف و منظور خود دست یابید. حس بودن در طبیعت در زمانی که مشغول کار هستید، خود به‌تنهایی راندمان را بالا خواهد برد.

ویژگی رنگ‌ها

رنگ‌ها براساس عوامل مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند. سه رنگ اصلی آبی، زرد و قرمز هستند و بقیه رنگ‌ها از ترکیب همین سه رنگ ایجاد می‌شوند. رنگ سبز از ترکیب دو رنگ زرد و آبی به دست می‌آید.

البته تقسیم‌بندی رنگ‌ها به عوامل دیگری مانند میزان انرژی که تولید می‌کنند نیز مربوط است. بر این اساس، رنگ‌ها را به دو گروه سرد و گرم تقسیم می‌کنند. زرد، قرمز و نارنجی رنگ‌های گرم و آبی، سبز و بنفش رنگ‌های سرد محسوب می‌شوند.

رنگ‌های گرم به چشم ما نزدیک‌تر به نظر می‌رسند تا رنگ‌های سرد. یعنی اگر چند جسم را در یک فاصله مساوی قرار دهید، اشیای با رنگ گرم نزدیک‌تر به چشم شما می‌آیند. طراحان از همین ویژگی برای بزرگ‌تر و کوچک‌تر کردن نشان دادن فضا استفاده می‌کنند. کاربرد رنگ سرد برای محیط‌های کوچک برای بازتر نشان دادن آن و برعکس، استفاده از رنگ گرم برای محیط‌های بزرگ برای جمع‌تر نشان دادن آن یکی از این نکات است.

تأثیر طراحی اداری سبز رنگ بر راندمان کاری کارمندان

تأثیر رنگ سبز

رنگ سبز به دلیل‌ اینکه از طبیعت ناشی می‌شود، توانایی برقراری آرامش در محیط را دارد. اگر می‌خواهید کارکنانتان تمرکز بیشتری داشته باشند، این رنگ را برای محیط کار خود انتخاب کنید. رنگ سبز علاوه بر القای آرامش نماد شفقت و مهربانی است.

اگر فعالیت شما کاری پراسترس و پرفشار است، برای کاهش استرس و اضطراب می‌توانید روی رنگ سبز محیط کاری خود حساب کنید. در عین حال این رنگ القاکننده حس امنیت نیز است.

همان طور که طبیعت برای ایجاد هماهنگی رنگ سبز را انتخاب کرده است، شما هم می‌توانید با انتخاب این رنگ برای محیط کار خود حس همکاری و هماهنگی را در بین کارکنان بیشتر کنید.

یکی دیگر از ویژگی‌های این رنگ نشان دادن ثروت، رشد و پیشرفت است. به علاوه، رنگ سبز تیره نشان‌دهنده ثروت و اعتبار توأمان است. برای اینکه بتوانید قدرت خود را به رخ رقبا بکشید، رنگ سبز به‌خوبی شما را در این راه یاری خواهد رساند.

رنگ سبز رنگ الهام‌بخشی و نوآوری نیز است. این رنگ در محیط باعث تعادل احساسی می‌شود و نیروی خلاقه کارکنان را بهبود می‌بخشد. در محیط‌هایی که افراد به ایده‌پردازی و خلاقیت نیاز دارند، رنگ سبز این محیط را برای آنها فراهم خواهد کرد. عملکرد رنگ‌هایی مثل سبز و آبی کاملاً مخالف رنگ قرمز است.

به دلیل اینکه رنگ سبز رنگ نشاط و جوانی است، برای فعالیت سازمان‌های فرهنگی بسیار مناسب است. استفاده از رنگ سبز در کارخانه‌ها هم مناسب است، زیرا خستگی کارگران را کاهش می‌دهد و سردرد آنها را برطرف می‌کند.

شرکت مبلمان اداری فضاگویا طراح و تولید کننده انواع مبلمان اداری ودکوراسین داخلی زیباترین طرح ها را با توجه به نظر و سلیقه شما ارایه می دهد.

سایر مقالات
قیمت پارتیشن اداری بر چه اساسی مشخص می‌شود؟
قیمت پارتیشن اداری بر چه اساسی مشخص می‌شود؟
مزیتی که پارتیشن اداری نسبت به سایر جداکننده‌ها دارد این است که علاوه بر داشتن قابلیت جا به جایی می‌توان نور فضا را نیز با آنها تنظیم کرد. اما قیمت پارتیشن‌ها بر چه اساسی تعیین می‌شود؟ چگونه است که برخی از پارتیشن‌های اداری قیمت بالاتری نسبت به دیگر پارتیشن‌ها دارند؟
ادامه مطلب
معرفی انواع میزهای اداری مدرن
معرفی انواع میزهای اداری مدرن
میزها یکی از ملزومات در فضاهای اداری می باشند، شرکت فضا گویا تولید کننده مبلمان اداری و انواع میز های مدیریتی مدرن، کارمندی مدرن، میزکار گروهی، میز منشی مدرن و میز پذیرایی با بهترین قیمت می باشد
ادامه مطلب
اصول و مبانی صدا
اصول و مبانی صدا
شرکت فضا‌گویا به عنوان طراح و سازنده چیدمان فضاهای اداری-تجاری، قصد دارد با استفاده از جدیدترین تولیدات آکوستیک معماری- و به خصوص فضای اداری، کیفیت آکوستیکی این فضاها را به منظور ایجاد فضایی آرام برای کارکنان تضمین کند. این بخش از فصل‌نامه تابستانه فضاگویا بیشتر به مباحث مربوط به آکوستیک در معماری می‌پردازد
ادامه مطلب
دلایل استقبال زیاد از پارتیشن های اداری در شرکت ها چیست
دلایل استقبال زیاد از پارتیشن های اداری در شرکت ها چیست
ایده های مدرن طراحی یک دفتر روز به روز پیچیده تر می شوند. یقینا در دهه گذشته پارتیشن های اداری در بسیاری از حالات اثبات کرده اند که روشی آسان، مقرون به صرفه و موثر برای دستیابی به طرح دلخواه یا تغییر دکوراسیون ادارات هستند.
ادامه مطلب