چگونه طراحی هوشمندانه برای فضای اداری داشته باشیم؟

امروزه فضاهای اداری به اماکنی تبدیل شده اند که اکثر ما، بیشترین اوقات روزمان را در آن سپری می کنیم. قطعا یک محیط کاری با فضایی ساده و به دور از ایده های خلاقانه در طراحی دکوراسیون، خستگی و ضریب خطای کارکنان را افزایش خواهد داد.  در صورتی که در کمپانی های بزرگ و موفق، به مبلمان اداری و فضای کاری که پرسنل در آن فعالیت دارند، توجه ویژه ای می شود. مدیران ارشد این گونه از کمپانی ها بر این باورند که نوع محیط، بر اثر پذیری و بروز خلاقیت کارکنانشان تاثیر مستقیم خواهد داشت.

اگر به تازگی کسب و کاری را راه اندازی کرده اید و یا به دنبال تغییر دکوراسیون فضای کار خود هستید، باید به نکات ویژه ای توجه داشته باشید که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

گام نخستی که باید برداشته شود، بررسی تعداد کارکنان، نوع کار آن ها و فضای در دسترس است. با این کار برآوردی کلی از مبلمان اداری که باید تهیه شود، انجام داده اید و در نهایت لیستی جامع و بدون نقص از وسایل مورد نیاز در دست خواهید داشت.

چگونه طراحی هوشمندانه برای فضای اداری داشته باشیم؟

پس از تهیه لیست، نوبت به خریداری نمودن مبلمان اداری خواهد رسید. اگر سلامت خود و اطرافیان برایتان اهمیت دارد، سعی کنید فقط از میان محصولات ارگونومیک اقدام به خرید نمایید. جدای از ارگونومیک بودن میز ومبلمان اداری باید به زیبایی و فضای آن هم توجه شود. قطعا بی نظمی در اتاق کار، جلوه ای نامطلوب به محیط خواهد بخشید؛ لذا سعی کنید به دنبال میز اداری بگردید که حاوی کشو و فایل باشد. در این صورت می توانید اسناد و مدارک مورد نیاز خود را در کشوهای میز جای دهید. این ویژگی میز، تا حد ممکن از بروز شلختگی و بی نظمی در فضای کار جلوگیری خواهد کرد. اندازه و طراحی میز از دیگر مسائل قابل توجهی می باشد که با تکیه بر آن می توانید نحوه چینش وسایل روی میز و محل قرار گیری سیم های رایانه را تعیین کنید. پس از بررسی ویژگی های مبلمان اداری، پای سلیقه به میان خواهد آمد. قطعا نوع مبلمان اداری و وسایل مصرفی در فضای کاری شما، بیان گر سبک، سلیقه و نگرش شما خواهد بود. ممکن است شما به متریال چوب، شیشه، فلز و یا ترکیبی  علاقمند باشید که خوشبختانه دستتان در این زمینه به کلی باز خواهد بود؛ فقط باید همواره به این نکته توجه داشته باشید که هارمونی، مابین عناصر موجود، برقرار باشد؛ رسیدن به این اصل، مستلزم شناخت و آشنایی با اصول زیبایی شناسی می باشد.

پس از تهیه مبلمان اداری باید به نحوه جای گذاری آن ها در فضای کاری دقت کنید. به طور مثال، مطلوب است که میزهای اداری مشرف به درب قرار داشته باشند و یا نحوه قرار گرفتن میز کار به گونه ای باشد که بتوان به صورت بهینه از نور طبیعی که در فضا وجود دارد، استفاده کرد.

اگر قصد تهیه مبلمان اداری دارید، می توانید از مشاوره های کارشناسان شرکت فضا گویا استفاده کنید! به منظور کسب اطلاعات بیشتر و یا آشنایی با شرکت فضاگویا می توانید به سایت http://www.fazagooya.com/مراجعه نمایید و یا با شماره تلفن های+9821 – 88713040و  +9821 – 89387تماس حاصل فرمایید.  

سایر مقالات
استانداردهای میز و مبلمان اداری را بدانیم
استانداردهای میز و مبلمان اداری را بدانیم
در تولید مبلمان اداری باید به اصول ارگونومیک دقت شود تا سلامت بدن افراد به خطر نیوفتد، شرکت فضا گویا تولید کننده انواع صندلی، میز اداری، میز کنفرانس را طبق استاندارد های روز دنیا ارائه می دهد
ادامه مطلب
تکنیک های اثربخش برای زیبا کردن دفتر کار با کانترها
تکنیک های اثربخش برای زیبا کردن دفتر کار با کانترها
بی نظمی و آشفتگی بر روی راندمان کاری شما تاثیر می گذارد. اگر شما بی نظم باشید هر چیزی وقت شما را می گیرد و کار کردن را برایتان سخت می کند
ادامه مطلب
تحولات ضروری در طراحی محیط اداری در سال 2016
تحولات ضروری در طراحی محیط اداری در سال 2016
سازمان ها بخوبی می دانند که هدف اصلی آن ها افزایش عملکرد و کاربری کارمندان است تا با همان زمان کاری راندمان بالاتری بدست آید.
ادامه مطلب
با انواع مختلف پارتیشن اداری آشنا شوید
با انواع مختلف پارتیشن اداری آشنا شوید
پارتیشن اداری برای عملکرد هر چه بهتر جداسازی فضا در محیط های اداری کارایی دارد، این پارتیشن ها در انواع و جنس های متعددی تولید و به بازار عرضه شده اند
ادامه مطلب