چگونه طراحی هوشمندانه برای فضای اداری داشته باشیم؟

امروزه فضاهای اداری به اماکنی تبدیل شده اند که اکثر ما، بیشترین اوقات روزمان را در آن سپری می کنیم. قطعا یک محیط کاری با فضایی ساده و به دور از ایده های خلاقانه در طراحی دکوراسیون، خستگی و ضریب خطای کارکنان را افزایش خواهد داد.  در صورتی که در کمپانی های بزرگ و موفق، به مبلمان اداری و فضای کاری که پرسنل در آن فعالیت دارند، توجه ویژه ای می شود. مدیران ارشد این گونه از کمپانی ها بر این باورند که نوع محیط، بر اثر پذیری و بروز خلاقیت کارکنانشان تاثیر مستقیم خواهد داشت.

اگر به تازگی کسب و کاری را راه اندازی کرده اید و یا به دنبال تغییر دکوراسیون فضای کار خود هستید، باید به نکات ویژه ای توجه داشته باشید که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

گام نخستی که باید برداشته شود، بررسی تعداد کارکنان، نوع کار آن ها و فضای در دسترس است. با این کار برآوردی کلی از مبلمان اداری که باید تهیه شود، انجام داده اید و در نهایت لیستی جامع و بدون نقص از وسایل مورد نیاز در دست خواهید داشت.

چگونه طراحی هوشمندانه برای فضای اداری داشته باشیم؟

پس از تهیه لیست، نوبت به خریداری نمودن مبلمان اداری خواهد رسید. اگر سلامت خود و اطرافیان برایتان اهمیت دارد، سعی کنید فقط از میان محصولات ارگونومیک اقدام به خرید نمایید. جدای از ارگونومیک بودن میز ومبلمان اداری باید به زیبایی و فضای آن هم توجه شود. قطعا بی نظمی در اتاق کار، جلوه ای نامطلوب به محیط خواهد بخشید؛ لذا سعی کنید به دنبال میز اداری بگردید که حاوی کشو و فایل باشد. در این صورت می توانید اسناد و مدارک مورد نیاز خود را در کشوهای میز جای دهید. این ویژگی میز، تا حد ممکن از بروز شلختگی و بی نظمی در فضای کار جلوگیری خواهد کرد. اندازه و طراحی میز از دیگر مسائل قابل توجهی می باشد که با تکیه بر آن می توانید نحوه چینش وسایل روی میز و محل قرار گیری سیم های رایانه را تعیین کنید. پس از بررسی ویژگی های مبلمان اداری، پای سلیقه به میان خواهد آمد. قطعا نوع مبلمان اداری و وسایل مصرفی در فضای کاری شما، بیان گر سبک، سلیقه و نگرش شما خواهد بود. ممکن است شما به متریال چوب، شیشه، فلز و یا ترکیبی  علاقمند باشید که خوشبختانه دستتان در این زمینه به کلی باز خواهد بود؛ فقط باید همواره به این نکته توجه داشته باشید که هارمونی، مابین عناصر موجود، برقرار باشد؛ رسیدن به این اصل، مستلزم شناخت و آشنایی با اصول زیبایی شناسی می باشد.

پس از تهیه مبلمان اداری باید به نحوه جای گذاری آن ها در فضای کاری دقت کنید. به طور مثال، مطلوب است که میزهای اداری مشرف به درب قرار داشته باشند و یا نحوه قرار گرفتن میز کار به گونه ای باشد که بتوان به صورت بهینه از نور طبیعی که در فضا وجود دارد، استفاده کرد.

اگر قصد تهیه مبلمان اداری دارید، می توانید از مشاوره های کارشناسان شرکت فضا گویا استفاده کنید! به منظور کسب اطلاعات بیشتر و یا آشنایی با شرکت فضاگویا می توانید به سایت http://www.fazagooya.com/مراجعه نمایید و یا با شماره تلفن های+9821 – 88713040و  +9821 – 89387تماس حاصل فرمایید.  

سایر مقالات
پارتیشن اداری آکوستیک
پارتیشن اداری آکوستیک
پارتیشن های اداری به جداره ها یا پنل های جدا شدنی می گویند که برای تقسیم فضای اداری یا دفتر استفاده می شوند. پارتیشن های اداری می توانند دارای درب یا بدون درب باشند. معمولا برای دسته بندی فضاهای کوچک و شخصی سازی محیط برای هر کارمند از پارتیشن استفاده می شود.
ادامه مطلب
انواع میز اداری و راهنمای انتخاب میز اداری مناسب
انواع میز اداری و راهنمای انتخاب میز اداری مناسب
برای انتخاب یک میز اداری مناسب و با کیفیت باید با انواع میزهای مختلف آشنا شد. در این مطلب با تعدادی میز اداری پرکاربرد و با کیفیت آشنا خواهیم شد.
ادامه مطلب
بهره گیری از پارتیشن اداری در فضای اداری
بهره گیری از پارتیشن اداری در فضای اداری
در شرکت و سازمان ها کاربردهای پارتیشن های اداری متفاوت میباشد. از مهمترین کاربردهای پارتیشن های اداری میتوان به مخفی نمودن ستون ها و دیوارهای کج اشاره کرد.
ادامه مطلب
میز مدیریت، اصلی ترین عنصر اتاق مدیریت و مبلمان اداری
میز مدیریت، اصلی ترین عنصر اتاق مدیریت و مبلمان اداری
میز مدیریت از اولین و اصلی ترین قسمت های هر اتاق مدیریت می باشد که توجه به کیفیت و قیمت میز مدیریت از مهمترین موارد خرید مبلمان اداری است
ادامه مطلب