نقش دکوراسیون در افزایش انرژی و شادی در محیط کار

امروزه با صنعتی شدن زندگی ، متاسفانه بستری هموار برای ایجاد روزمرگی و افسردگی در همه ما فراهم شده است. به همین علت اگر خودمان دست به کار نشویم و سعی بر مقابله نداشته باشیم، خیلی زود در این مبارزه شکست خواهیم خورد.

یکی از امورات مهمی که می توان به منظور جلوگیری از روزمرگی بدان پرداخت، صرف وقت، سلیقه و هزینه برای طراحی و دکوراسیون محیط کارمان است. قاعدتا اکثر مردم بخش طویلی از روز را در محیط های کاری سپری می کنند و در صورتی که  به نظم و زیبایی آن بی توجه باشند، خیلی زود دچار رکود و یکنواختی خواهند شد؛ در صورتی که توجه به وسایل و نوع چیدمان آن ها می تواند تاثیر به سزایی بر افزایش بهره وری و انرژی در فضای کاری داشته باشد.

در ادامه به منظور کاهش رکود و کسلی در روحیه کارمندان تا حد مقدور، عوامل تاثیر گذار بر افزایش انرژی و شادی در محیط کار را با یکدیگر بررسی می کنیم.

نقش طراحی داخلی فضا بر افزایش انرژی در فضای کاری

عوامل بسیار زیادی بر افزایش بهره وری در محیط کار تاثیر خواهند داشت که یکی از آن ها، دکوراسیون فضای کاری است. با ماشینی شدن زندگی ها و افزایش انرژی های سنگین و منفی از محیط اطراف، نیاز به داشتن دکوراسیونی زیبا در فضای کار و منزل به امری بسیار مهم مبدل شده است که نمی توان به سادگی از آن  عبور کرد. بی درنگ با این کار می توانیم انرژی خوب و مثبتی از فضای کاری و منزل دریافت کنیم و تا حد ممکن از بدی ها دور شویم؛ ضمن این که انرژی و بهره وری خود را نیز به میزان قابل توجهی افزایش خواهیم داد.

نقش دکوراسیون در افزایش انرژی و شادی در محیط کار

انتخاب دکوراسیونی زیبا و منحصر به فرد برای محیط کار پرسنل، ضمن احترام به شخصیت و موثر دانستن آن ها، موجب افزایش بازدهی در شرکت خواهد شد که این بازدهی بیش از هر شخصی برای کارفرمایان مفید خواهد بود.

از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر افزایش نشاط در محیط کار کارمندان، می توان به انتخاب مبلمان اداری ارگونومیک برای ایشان اشاره کرد. اگرکارمندان در ساعات کاری از مبلمان اداری استاندارد استفاده نمایند بازدهی آن ها به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت. زیرا استفاده از میز کار و صندلی استاندارد، بسیاری از خستگی های ناشی از مبلمان اداری نامناسب را از آن ها دور خواهد کرد.

 همان طور که می دانید هر فرد از شرایط فیزیکی منحصر به فردی برخوردار است که مدیران می توانند به منظور افزایش بهره وری هرچه بیشتر کارکنان، میز اداری پرسنل خود را بسته به شرایط فیزیکی آن ها (قد، وزن و ابعاد) سفارش دهند؛ این کار بازتاب های زیادی در کارمندان خواهد داشت که بارزترین آن ها عبارتند از:

  • افزایش رضایت مندی
  • افزایش دل بستگی به کار
  • افزایش سلامت جسمانی و روانی
  • صرفه جویی در انرژی مصرفی پرسنل
  • افزایش راندمان کاری

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر افزایش نشاط و شادی درمحیط کار، می توان به تاثیر رنگ ها در فضای اداری اشاره کرد. طبق تحقیقات انجام شده از سوی روانشناسان، رنگ ها تاثیرات خاص و ویژه ای بر راندمان کاری کارکنان دارند. نوع کار، سلیقه، روحیه، ارتباطات و فرهنگ کارکنان از عوامل تاثیر گذار و مهم در نحوه انتخاب رنگ دکوراسیون محیط اداری به حساب می آیند که باید به آن ها به خوبی دقت شود. عمدتا رنگ های تند و گرم حس خواب آلودگی و کسالت را از کارمندان دور خواهد کرد و نشاط و انرژی را برای آن ها به ارمغان خواهد آورد؛ لذا می توان به منظور افزایش راندمان کاری در پرسنل خود، برای پارتیشن ها و دیوارها، رنگ های شاد و گرم استفاده کرد.

شرکت فضا گویابا تجربه، رویکرد و طراحی نوین در عرصه تولید مبلمان و میزهای اداری فعالیت دارد و قادر است تا بهترین مبلمان و پارتیشن های اداری را به مشتریان گرامی ارائه دهد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن های+9821 – 88713040و+9821 – 89387تماس حاصل فرمایید. 

سایر مقالات
پارتیشن اداری دست دوم انتخاب مناسبی است؟
پارتیشن اداری دست دوم انتخاب مناسبی است؟
خرید مبلمان اداری برای صاحبان کسب و کار یک دغدغه است. ممکن است به دلیل بالا بودن هزینه‌ها این فکر به ذهن برسد که می‌توان برای کم کردن آنها دست به خرید مبلمان اداری دست دوم زد. یکی از عناصر اصلی که در بیشتر محیط‌ها و فضاهای کاری جای خود را پیدا کرده‌اند،
ادامه مطلب
با مزیت پارتیشن اداری و انواع آن آشنا شوید
با مزیت پارتیشن اداری و انواع آن آشنا شوید
در اداره جات و موسسات برای اینکه بتوانند فضاهای موجود را تقسیم بندی کنند از پارتیشن اداری استفاده می کنند
ادامه مطلب
با جنس پارتیشن اداری بیش تر آشنا شوید
با جنس پارتیشن اداری بیش تر آشنا شوید

شرکت فضاگویا با استفاده از بهترین طراحان و کارشناسان فنی خود توانسته است به یکی از برندهای قوی در امر طراحی و ساخت پارتیشن اداری نائل شود. تجربه ما و استفاده از افراد کارآزموده ما را در انجام این امر یاری کرده است و خوشبختانه امروز می توانیم در تولید انواع محصولات اداری اعم از پارتیشن های اداری موفق باشیم. به همین سبب در این مقاله نیز قصد داریم تا کمی شما را با انواع پارتیشن های اداری آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

ادامه مطلب
مبلمان اداری و تاثیر آن بر فضای کار
مبلمان اداری و تاثیر آن بر فضای کار
در این متن قصد داریم مبلمان اداری را مورد بررسی قرار دهیم. امروزه افراد زیادی در بیرون از منزل به کار مشغول می باشند. بنابراین محل کار مانند خانه دوم افراد محسوب می شود. راحتی و زیبا بودن محل کار تاثیر زیادی در روحیه و بازده کارمندان دارد. از طرفی بسیاری از مدیران و طراحان دکوراسیون داخلی در نظر دارند تا محیط کار را به گونه ای طراحی نمایند که استاندارد، راحت و در نظر کاربران و افراد مراجعه کننده به شرکت و ادارات زیبا جلوه نماید.
ادامه مطلب