استانداردهای میز و مبلمان اداری را بدانیم

استانداردهای میز و مبلمان اداری را بدانیم:

 قطعا اگر در زمان کار و یا در هنگام استفاده از مبلمان اداری به اصول ارگونومیک دقت نشود، خیلی زود سلامت بدن افراد به خطر خواهد افتاد.

نشستن بر پشت میز و کار با رایانه اصولی دارد که در صورتی که به طور کامل مورد توجه قرار گیرد، می توان از بروز درد در ناحیه کمر، گردن، کتف و دست که متاسفانه در چند سال اخیر گریبان گیر بسیاری از کارمندان شده است، به میزان قابل توجهی جلوگیری کرد.

عوامل قابل توجه در نحوه استفاده از مبلمان اداری :

                     استانداردهای میز و مبلمان اداری را بدانیم

  • نقش صندلی را در تامین سلامت جسمانی خود جدی بگیرید!

صندلی کار، یکی از مهم ترین وسایلی است که باید در تهیه آن ، وسواس به خرج داد! قاعدتا وسیله ای که بالغ بر 8 ساعت در طول روز بر سطح آن می نشینیم از تاثیر بسیار زیادی بر سلامتیمان برخوردار خواهد بود. صندلی کارمندی استاندارد بیشترین تاثیر مثبت را بر سلامت ستون فقرات و گردن خواهد داشت، می توان گفت مبلمان اداری شیک نمی تواند دلیل بر راحتی آن نیز باشد.  قطعا تا به حال با کارمندانی مواجه شده اید که به دلیل نشستن ناصحیح و پیروی نکردن از اصول ارگونومیک خیلی زود دچار تاری دید، دست درد، پا درد، کمر درد و گردن درد شده اند؛ این دسته از افراد اگر در انتخاب مبلمان اداری و به نحوه نشستن خود توجه خوبی داشتند، می توانستند از بروز بسیاری از درد ها جلوگیری نمایند. لازم به ذکر می باشد که قاعدتا صندلی ها باید با توجه به شرایط کاری کارمندان تهیه شوند. طراحی و تولید مبلمان اداری باید با رعایت اصول استاندارد صورت گیرد به طور مثال: افرادی که در طول روز با رایانه کار می کنند باید از صندلی هایی استفاده کنند که تکیه گاه آن از انعطاف نسبتا خوبی برخوردار باشد. علاوه بر انعطاف خوب صندلی باید به انحنای آن هم به خوبی دقت شود. صندلی هایی که از انحنای استاندارد برخوردار نیستند در دراز مدت، موجب ایجاد درد در ناحیه کمر خواهند شد. انحنای صندلی،  تعیین کننده نحوه قرار گرفتن مهره های بدن برروی صندلی می باشد. بنابراین در صورتی که تکیه گاه صندلی انحنایی ندارد، می  توان  از یک بالشت کوچک برای جای دادن در انحنای کمر استفاده کرد.  سطح نشیمن صندلی کار هم باید کاملا استاندارد باشد به طوری که نه خیلی سفت و نه خیلی نرم باشد؛ زیرا در هر دو صورت خون رسانی به بدن مختل خواهد شد و عواقب بدی را برای سلامت بدن افراد به دنبال خواهد داشت. از دیگر نکات قابل توجه در زمان تهیه صندلی کار، توجه به ارتفاع آن است. صندلی هایی که ارتفاع بلندی دارند، به طوری که کف پا به زمین برخوردی ندارد و یا صندلی هایی که بسیار کوتاه هستند و در اصطلاح، پا به سمت شکم کشیده می شود، به هیچ عنوان برای کار در مدت زمانی طولانی مناسب نخواهند بود. در ضمن به دسته دار بودن صندلی در زمان انتخاب نیز توجه ویژه داشته باشید. لزوم وجود دسته در صندلی، در زمان کار با رایانه در دراز مدت خود را نشان خواهد داد. جنس صندلی از دیگر مسائل قابل توجه در زمان انتخاب صندلی به حساب می آید. نوع پوشش به کار رفته در ساخت صندلی باید به گونه ای باشد که از تعریق و ایجاد ناراحتی در مصرف کننده جلوگیری نماید.  به طور کلی می توان گفت صندلی های ارگونومیک 5 پایه که امکان تغییر ارتفاع دارند، بهترین گزینه برای کار خواهند بود زیرا افراد می توانند با استفاده از این نوع صندلی ها، شرایط آن را بسته به نیاز و شرایط کاری خود تغییر دهند.

  • میز اداری خود را بسته به شرایط کاری خود انتخاب نمایید!

میزهای اداری، در نگاه اول، بیان گر شان، سلسه مراتب و شغل افراد است. شرکت فضا گویا با استفاده از تیمی مجرب و کار آزموده سعی بر طراحی و تولید میزهای اداری ارگونومیک، منحصر به فرد و زیبا دارد که در طراحی و ساخت آن ها از استاندارهای جهانی طراحی میزهای اداری استفاده شده است. این میزها در متریال های متنوعی از جمله میزاداری که شامل (میز مدیریتی، میز کارمندی، میز منشی، میز کار گروهی، میز کنفرانس، میز پذیرش، میز پذیرایی)و میز کنفرانس که شامل ( میز کنفرانس با پذیرایی، میز کنفرانس بدون پذیرایی، میز کنفرانس با طراحی خاص) استبه بازار عرضه شده اند.

از همین رو، تنوع بسیار زیادی برای انتخاب مشتریان وجود دارد.  به منظور مشاهده کالاهای اداری شرکت فضا گویا می توانید به سایت http://www.fazagooya.com/مراجعه نمایید و یا با شماره تلفن های+9821 – 88713040و+9821 – 89387تماس حاصل فرمایید.

سایر مقالات
با جنس پارتیشن اداری بیش تر آشنا شوید
با جنس پارتیشن اداری بیش تر آشنا شوید

شرکت فضاگویا با استفاده از بهترین طراحان و کارشناسان فنی خود توانسته است به یکی از برندهای قوی در امر طراحی و ساخت پارتیشن اداری نائل شود. تجربه ما و استفاده از افراد کارآزموده ما را در انجام این امر یاری کرده است و خوشبختانه امروز می توانیم در تولید انواع محصولات اداری اعم از پارتیشن های اداری موفق باشیم. به همین سبب در این مقاله نیز قصد داریم تا کمی شما را با انواع پارتیشن های اداری آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

ادامه مطلب
چرا مبلمان اداری مدرن و لوکس بخریم؟
چرا مبلمان اداری مدرن و لوکس بخریم؟
با مبلمان اداری مدرن می توان به ارزش و اعتباری که هر مدیری به دنبال آن است را کسب نمود، استفاده از مبلمان اداری مدرن و لوکس می توان به شرکت اعتبار بخشید.
ادامه مطلب
انتخاب مبلمان اداری مناسب برای منزل و محل کار
انتخاب مبلمان اداری مناسب برای منزل و محل کار
مبلمان اداری یکی از ضروریات هر دفتر کار یا سازمانی است که در همه جا استفاده می شود. انواع مختلف مبلمان اداری با قیمت ها و کیفیت های مختلف وجود دارد.
ادامه مطلب
تفاوت دکوراسیون داخلی با طراحی داخلی چیست؟
تفاوت دکوراسیون داخلی با طراحی داخلی چیست؟
دکوراسیون داخلی اغلب با طراحی داخلی اشتباه گرفته می شود و این دو عبارت به جای هم بکار گرفته می شوند. شباهات بسیاری بین این دو شغل وجود دارد. در واقع تفاوت اینها بسیار کم است و تنها چند مورد از این اختلافات وجود دارند که برخی از اینها بسیار ظریف، برخی دیگر اختلافات قابل توجهی هستند.
ادامه مطلب