تأثیر میز مدیریت در دکوراسیون اتاق ریاست

همان‌طور که می‌دانید اتاق ریاست، مهم‌ترین بخش یک سازمان و فضای اداری به‌حساب می‌آید؛ از همین رو باید در دیزاین و انتخاب وسایل این فضا، بیشترین توجه را به خرج داد. در انتخاب و دیزاین اتاق مدیریت باید به کلیه اصول سلسله‌مراتب دقت شود.

میز اداری

در زمان انتخاب اتاق مدیریت به چه نکاتی توجه کنیم؟

اگر به‌تازگی کسب‌وکاری را راه‌اندازی نموده‌اید و تصمیم دارید اتاقی را به‌عنوان اتاق مدیریت انتخاب نمایید باید به اصولی خاص و کاربردی توجه نمایید. ما در ادامه مقاله اطلاعات مفیدی را در این رابطه خدمتتان ارائه خواهیم کرد.

 • اتاق مدیریت را از میان بزرگ‌ترین اتاق‌ها انتخاب کنید! نخستین مسئله‌ای که باید در زمان انتخاب اتاق مدیریت به آن توجه شود، همین است!
 • اتاق مدیریت باید، شأن منحصربه‌فردی داشته باشد و از محل‌های پرتردد شرکت فاصله داشته باشد. بدین ترتیب شأن مدیر و میهمانان وی حفظ خواهد شد.
 • سعی کنید اتاقی را برای مدیریت انتخاب کنید که پنجره‌های بزرگ و رو به نوری داشته باشد. به‌طورکلی نورپردازی تأثیر به سزایی در زیبا نمودن اتاق و دل‌بازتر شدن آن بر عهده خواهد داشت.
 • سعی کنید برای بخشی از دیوارها و کفپوش‌ها از رنگ‌های های طوسی، مشکی و قهوه‌ای استفاده نمایید. این رنگ‌های خنثی قابلیت بالایی در ترکیب شدن با سایر رنگ‌ها دارند.
 • مبلمان اتاق مدیریت از دیگر مواردی است که باید در زمان دیزاین فضا به آن توجه شود. سعی نمایید به‌منظور هرچه بیشتر جلوه کردن فضای اتاق از مبلمان رسمی و شیک برای میهمانان استفاده نمایید.
 • به‌منظور جلب حس اعتماد و اطمینان میهمانان خود، از تابلوهای متناسبی برای تزئین دیوار خود استفاده کنید. سعی نمایید در زمان انتخاب تابلو از تصاویری استفاده کنید که حس پیروزمندی و پیشرفت را در ذهن مراجعه‌کنندگان ایجاد نماید.
 • انتخاب مبلمان اداری درخور که بیانگر حس ریاست باشد، از دیگر موارد مهمی است که باید به آن توجه شود.
 • وجود تناسب میان سایر بخش‌های شرکت از قوانین چیدمان به‌حساب می‌آید، اما شما می‌توانید بخش مدیریت را از این قاعده مستثنا کنید و دکوراسیون خاص و متفاوتی را برای آن در نظر بگیرید. به‌عنوان‌مثال: اگر سایر بخش‌های شرکت از دکوراسیونی مدرن برخوردار هستند، می‌توانید با انتخاب یک دکوراسیون ساده و کلاسیک برای دفتر ریاست، آن را از سایر بخش‌ها متمایز کنید. بدین ترتیب ابهت و میزان اهمیت این بخش را به‌خوبی بیان کرده‌اید.
 • سعی نمایید الگوی چیدمان مناسبی را برای اتاق مدیریت در نظر بگیرید. با این کار در ذهن سایر کارمندان و میهمانان بسیار قوی و قانون‌مند جلوه خواهید کرد.

میز اداری

برای اتاق مدیریت چه متریالی انتخاب نماییم

بی‌شک انتخاب مبلمان اداری شیک و درخور تأثیر به سزایی در زیبایی بخشی به دفتر ریاست خواهد داشت. همان‌طور که می‌دانید میز مدیریت بیشترین نقش را در معرفی وی به سایرین خواهد داشت؛ از همین رو انتخاب یک میز متناسب با شأن مدیر، امری بسیار مهم تلقی می‌شود. از دید دکوراتورهای معروف، انتخاب یک میز اداری بزرگ چوبی بهترین گزینه به‌حساب می‌آید. کارشناسان دکور به دو علت بر این قضیه معتقدند؛ اول اینکه آن‌ها بزرگی میز مدیریت را بیان گر شأن والای مدیریت می‌دانند و از طرفی دیگر چوب را بهترین گزینه برای انتخاب جنس میز و سایر اجسام موجود در اتاق می‌دانند؛ زیرا چوب از یک‌سو فضایی کلاسیک را فراهم می‌کند و از سویی دیگر موجب القای حس آرامش به مدیر و میهمانان خواهد شد. علت ایجاد این آرامش، هم‌خوانی سرشت چوب با سرشت آدمی است. اگر یک میز چوبی را برای اتاق کارتان انتخاب کرده‌اید، بدانید که شما از دید میهمانان و کارمندان به‌عنوان یک انسان با اصالت و مطمئن شناخته می‌شوید. اگر از ایجاد یکنواختی در فضای اتاق بیزار هستید، می‌توانید فضایی تلفیقی را فراهم کنید؛ بدین ترتیب که بخشی از اتاق را کلاسیک کارکنید و بخشی را به‌صورت مدرن!

تذکر خیلی مهم: هیچ‌گاه برای انتخاب مبلمان اداری و سایر بخش‌های مرتبط با اتاق مدیریت از رنگ‌های سرزنده و شاد استفاده نکنید؛ اگرچه این دسته از رنگ‌ها موجب سرزندگی و شادابی می‌شوند ولی به‌هیچ‌عنوان درخور فضای اتاق مدیریت نخواهند بود.

شرکت فضا گویا یکی از بهترین تولیدکنندگان مبلمان اداری به‌حساب می‌آید که مشتری مداری مهم‌ترین هدف این مجموعه است. مشتریان گرامی می‌توانند به‌منظور کسب اطلاعات بیشتر درزمینه خرید محصولات و نحوه سفارش با شماره تلفن: 89387-021، 88729717-021 و 88713040-021 تماس حاصل فرمایند.

سایر مقالات
روند تغییر طراحی مبلمان اداری در سال 2016
روند تغییر طراحی مبلمان اداری در سال 2016
محیط کار باید طراحی انعطاف پذیری داشته باشد تا فضا و اهداف کاری مناسبی برای کارکنانی که در آن کار می کنند را به همراه داشته باشد.
ادامه مطلب
هر آنچه که باید از میز مدیریتی بدانید
هر آنچه که باید از میز مدیریتی بدانید
اتاق مدیریت، همانطور که از نامش پیداست شاید بهتر باشدکمی رنگ و لعاب بیشتری داشته باشد. به همین خاطر شرکت فضا گویا، برای دسته میزهای مدیریتی خود از یراق آلات برتر استفاده می نماید و معمولا
ادامه مطلب
نکاتی کلیدی در مورد دکوراسیون داخلی و انتخاب مبلمان اداری
نکاتی کلیدی در مورد دکوراسیون داخلی و انتخاب مبلمان اداری
طراحی داخلی یکی از مسائل مهم در ساخت ساختمان های اداری می باشد. طراحی داخلی اداری  با توجه به حضور ارباب رجوع و شلوغی دائم آن نیاز به طراحی خاصی دارد.
ادامه مطلب
مبلمان اداری و هر آنچه باید راجع به آن بدانید
مبلمان اداری و هر آنچه باید راجع به آن بدانید
یکی از نیازهای اساسی هر محیطی مبلمان اداری است. مبلمان اداری در شرکت ها، منزل، محیط های عمومی و خصوصی گوناگون و ... استفاده می شود.
ادامه مطلب