مزایای دکوراسیون اداری در ادارات و شرکت ها

زمانی که تمام روز خود را در دفتر سپری می کنید، فراموش می کنید که دیگران چگونه فضای شما را می بینند. برای اینکه ببینید مزایای دکوراسیون در ادارات چیست باید خود را به جای ارباب رجوعی که به شرکت یا اداره شما وارد می شود قرار دهید، تنها در این صورت می توانید ببینید که دفتر شما چگونه ویژگی های شرکتی که در آن کار می کنید را بیان می دارد؟ آیا همه چیز سازماندهی شده است؟ آیا اخلاق حرفه ای در دفتر شما رعایت شده است؟ و ... بنابراین نتیجه میگیریم اولین مزیتی که دکوراسیون دارد تاثیر گذاری بر افرادی است که وارد شرکت می شوند.

دکوراسیون داخلی

فضای اداری ایده آل، فضایی است که بازتابنده حس راحتی و اطمینان باشد. دفتر کار باید آرام بخش جلوه کند. از این رو یکی از مهم ترین ویژگی هایی که باید در دکوراسیون مورد توجه قرار گیرد، انتخاب رنگ است. رنگ ها انعکاس دهنده و ایجاد کننده حالات عاطفی مختلفی هستند. همچنین برای اینکه تاثیر پذیری بیشتری به دفتر و محیط کار خود اضافه کنید، می توانید از تصاویر گرافیکی یا عکس هایی مرتبط با موضوع شرکت استفاده نمایید. سعی کنید تصاویری انتخاب نمایید که روح سرزندگی داشته باشند.
توجه به مبلمان و لوازم کار کارمندان، باعث بهبود بهره وری آنها می شود. علاوه براین، مبلمان اداری مناسب باعث تاثیر گذاری بیشتر بر مراجعه کنندگان می شود. از این رو در می یابیم یکی دیگر از مزایای دکوراسیون اداری انتخاب و چینش مناسب مبلمان است. چینش مناسب مبلمان نیازمند بررسی کامل فضای کار است. به گونه ای که حداکثر استفاده از فضا با کمترین هزینه ممکن صورت گیرد. بهتر است حین خرید مبلمان به رنگ و سبک آن و تطابق مبل با سایر تجهیزات موجود در دفتر دقت کنید. کمر درد، سردرد، بی حوصلگی و مشکلات اعصاب و روان همگی حاصل رفتار های نامناسب در سرکار هستند. با انتخاب مبلمان و تجهیزات اداری مناسب می توانید این موارد را کاهش دهید.

دکوراسیون داخلی

یکی از مشکلاتی که در اغلب ادارات وجود دارد و باعث برهم خوردن نحوه دکوراسیون و به طور کلی نظم اداره می شود، وجود نامه ها و کاغذ های زیادی است که بر روی میز و قفسه ها قرار می گیرد. اینها باعث شلوغ شدن محیط شده و تمرکز کارمند و مراجعه کننده را برهم می زنند. دکوراسیون اداری باید به نحوی باشد که تا حد امکان از ایجاد این مشکل جلوگیری کند. نحوه دکوراسیون می تواند باعث حذف خودکار برخی از فعالیت های اضافی شود، به عنوان مثال می توان قسمتی کوچک برای از بین بردن کاغذهای اضافی به صورت ماهیانه  طراحی کرد.
از مزیت های دکوراسیون مناسب می توان به افزایش قدرت ذهن مدیران و تصمیم گیرندگان اشاره کرد. اگر اصول مدرن طراحی و دکوراسیون رعایت شود، هر فرد احساس مسئولیت بیشتری برای برقراری نظم پیدا می کند. از این رو همه تلاش می کنند تا کارایی بیشتری از خود نشان دهند. در نتیجه پیشرفت شرکت حاصل می شود. به عنوان یک طراح، حتما لازم نیست که استاد فنگ شی باشید تا بتوانید نظم و سازگاری خاصی در محیط کار به وجود بیاورید. تنها کافی است به فضا و نیاز های کاری که دارید فکر کنید. به گونه ای دکوراسیون را انجام دهید که هر کارمند علاوه بر حفظ حریم شخصی به راحتی قادر به برقراری ارتباط با سایرین باشد. سعی کنید تا حد امکان از نور طبیعی در محیط کار استفاده نمایید. نور طبیعی باعث سرزنده شدن و افزایش انرژی در کارکنان می شود. سعی کنید تا حد امکان حالت ارگونومیک دکوراسیون را دچار تغییر نکنید. 
در صورتی که فضا اجازه میدهد، می توانید بین محل کار مدیر و کارمندان وسیله یا مبلمانی قرار ندهید تا مراجعه کننده با تمرکز بیشتری به دفتر مدیر برود و نیز بتواند نگاهی به اطراف دفتر بندازد.

برای اینکه دکوراسیونی زیبا و استاندارد داشته باشید می توانید از کارشناسان با تجربه فضاگویا به رایگان مشاوره بگیرید. متخصصان فضاگویا به محل شما اعزام می شوند و پس از مشاهده محل کار و امکانات دفتر، بهترین پیشنهادات را  در زمینه  میز اداری به شما میدهند و در کوتاهترین زمان ممکن طرح مورد تایید شما را اجرا خواهند نمود.

سایر مقالات
تاثیرات روانشناسی پارتیشن اداری بر راندمان کار کارمندان
تاثیرات روانشناسی پارتیشن اداری بر راندمان کار کارمندان
در این مقاله بر کیفیت محیط کاری کارمندان و نیز اثر آن بر عملکرد کارکنان بحث می شود.
ادامه مطلب
انواع پارتیشن متحرک را بشناسید
انواع پارتیشن متحرک را بشناسید
پارتیشن‌ها به دو دسته پارتیشن ثابت و پارتیشن متحرک تقسیم می‌شوند. پارتیشن‌های متحرک به دلیل کارایی که دارند در خیلی از فضاها قابل استفاده هستند.
ادامه مطلب
اهمیت انتخاب میز اداری مناسب در دکوراسیون
اهمیت انتخاب میز اداری مناسب در دکوراسیون
میز اداری مناسب نشان دهنده‌ اعتبار و تجربه یک شرکت می‌ باشد. برای انتخاب میز اداری باید به ابعاد، رنگ و موقعیت قرارگیری آن در اداره توجه کرد.
ادامه مطلب
استفاده از پارتیشن اداری با کیفیت
استفاده از پارتیشن اداری با کیفیت

سازماندهی و زیباسازی محیط های اداری از اهمیت بسیاری برخوردار است و همه مدیران تلاش می کنند تا با بهترین وسایل، نظم را در محیط اداره ایجاد کنند و از این طریق محیطی آرام برای همه افراد و کارمندان تشکیل دهند. یکی از بهترین راه ها استفاده از پارتیشن اداری است که به نوبه خود اهمیت بارزی در ایجاد فضای خصوصی و آرام در اداره دارد. بهتر است بدانید که از پارتیشن اداری برای جداسازی و تقسیم بندی فضاها استفاده می شود. امروزه انواع مختلفی از پارتیشن اداری وجود دارد که می توان بر حسب نیاز اداره آن را انتخاب کرد و مورد استفاده قرار داد. پارتیشن اداری بهترین گزینه برای استفاده بهینه از کمترین فضا است.

ادامه مطلب