روند تغییر طراحی مبلمان اداری در سال 2016

محیط کار باید طراحی انعطاف پذیری داشته باشد تا فضا و اهداف کاری مناسبی برای کارکنانی که در آن کار می کنند را به همراه داشته باشد. از این رو بسیاری از شرکت ها با علم به اینکه دکوراسیون داخلی و مبلمان اداریتاثیر زیادی در بهبود عملکرد آنها دارد، سعی در به روز کردن دفاتر خود دارند.

 رویکرد مورد استفاده در سال جدید (سال 2016) حذف دیوارهای قدیمی است که مانع رسیدن نور طبیعی می شوند، سرمایه گذاری در بخش های عمومی، جدا کردن بخش ها و قسمتهایی است که راندمان کارکنان را پایین می آورد. طراحی جدید سعی دارد طراحی محیط کار را به گونه ای باشد که علاوه بر حفظ فضای شخصی کارکنان، آنها قادر باشند در کنار یکدیگر به بهترین شکل وظایف خود را اجرا کنند. در ادامه برخی از مفیدترین روندهای تغییر طراحی مبلمان اداری در سال 2016 که حاصل گفت و گو با متخصصان این صنعت است را ارائه می کنیم.

1- میزهای بدون صندلی یا «هات دسکینگ»

با وجود اینترنت بیسیم، لپ تاپ و تبلت ها، نیازی نیست که کارکنان به یک صندلی خاص و یک میز مخصوص دوخته شوند. در عوض، آنها قادر هستند بیشتر در فضای کاری حرکت کنند. در برخی از شرکت ها میزهای تک نفره به کل حذف شده و شمایی جدید به نام هات دسکینگ جای آن را گرفته است. هات دسکینگ به معنای این است که هیچ کس در اداره دارای میز یا صندلی مخصوص به خود نمی باشد. در این حال زمانی که صبح به سرکار می روید می توانید هر جایی که راحت هستید بشینید. از این رو باید مکان هایی در اداره تعبیه شود که بتوان آن را به راحتی تغییر آرایش داد و جابجا کرد. پژوهش گرانی که موافق استفاده از این روش هستند بیان داشته اند که این کار باعث ایجاد صمیمیت بیشتر و حس همکاری در میان کارکنان شده و آنها راحت تر می تواند ایده های خلاقانه خود را با هم به اشتراک بگذارند.

مبلمان اداری

2- میزهای متحرک

دلیل استفاده از چنین میزهایی این است در هنگام نیاز بتوان آنها را به صورت تکی یا گروهی استفاده کرد. میزها در این روش به صورت تکه های پازل به هم می چسبند و آنها را می توان جدا کرد یا براساس نیاز کارکنان به صورت متفاوت دوباره چید. این روند حالتی مدرن از طراحی مبلمان اداری است که شامل تحرک، انعطاف پذیری و همکاری بیشتر می شود.

میز اداری متحرک

3- مناطق همپوشانی

گزینه دیگر برای تشویق به همکاری در بین کارکنان طراحی فضا با استفاده از «مناطق همپوشانی» است. این مناطق باعث می شوند کارکنان تعامل خیلی بیشتری با هم داشته باشند. تحقیقات بیان می دارند ایجاد فرصت هایی برای تعامل برنامه ریزی نشده در میان کارمندان از ویژگی های مهم این روند جدید است. ویژگی اصلی این روش این است که نواحی مختلف با هم در ارتباط کامل باشند و بتوان از راه های مختلفی به مکان واحد رسید.

4- اتاق موسیقی

یکی از راه های افزایش بهره وری کارمندان پرورش فرهنگی مثبت در محل کار است. اتاق موسیقی به این دلیل اضافه شده است که به کارکنان اجازه تخلیه فشار کاری بیش از حد را بدهد. در یکی از شرکت های بزرگ واردات و صادرات در کالیفرنیا، کارکنان به صورت گروهی برای خارج شدن از فشار کاری وارد اتاق موسیقی شده و اقدام به نواخت موسیقی می نمایند. تحقیقات نشان داده که راندمان کارکنان این شرکت پس از اضافه شدن اتاق موسیقی به طرز چشم گیری افزایش یافته است.

5- سوپر میز

یکی از شرکت ها در نیویورک به منظور افزایش همکاری کارکنان باهم اقدام به ساخت میزی با 000/20 متر مربع مساحت کرده است؛ در این میز 170 کارمند می توانند بنشینند. برای کارکنانی که می خواهند در محیطی ساکت تر کار کنند، یا بحث شخصی داشته باشند، میزادارایقوسی بزرگ است که صندلی های زیر آن تعبیه شده و فضای بسیار آرامی ایجاد می کند. این میز نمادی از همکاری و خلاقیت در این شرکت به شمار می رود.

سوپر میز اداری

شرکت تولید مبلمان اداری فضاگویا، با نزدیک به 30  سال سابقه در زمینه طراحی و تولید مبلمان اداری با بهره گیری از 3واحد تولیدی مجزا و پیشرفته ترین تجهیزات تولید پنل های چوبی، ماشین آلات CNCبرش و مونتاژ، امکان پیاده سازی جدیدترین طرح های مبلمان اداری در سال 2016 را برای مشتریان خود فراهم نموده است.

برای اطلاعات بیشتر با شماره 89387 تماس حاصل نمایید.

سایر مقالات
طراحی داخلی دفتر كار به شیوه مدرن
طراحی داخلی دفتر كار به شیوه مدرن
طراحی داخلی دفتر كار به شیوه مدرن
ادامه مطلب
طراحی مناسب برای قفسه های بایگانی
طراحی مناسب برای قفسه های بایگانی
طراحی قفسه های بایگانی باید به گونه ای باشد تا اسناد به راحتی در دسترس قرار گیرند، طراحی قفسه های بایگانی از اصول خاصی تبعیت می کنند که به آنها اشاره میشود
ادامه مطلب
با واژه مبلمان اداری بیشتر آشنا شویم
با واژه مبلمان اداری بیشتر آشنا شویم
با واژه مبلمان اداری بیشتر آشنا شویم، همانطور که میدانیم و از نام آن پیداست مبلمان اداری به مجموعه ای از میز و صندلی هایی گفته می شود که در بخش های مختلف
ادامه مطلب
نکات مهم در رابطه با خرید میز اداری
نکات مهم در رابطه با خرید میز اداری
در زمان خرید میز اداری توصیه می کنیم به ظاهر و متریال آن توجه بسیاری نمایید. خرید میز اداری را می توانید طبق سلیقه های مختلف به انجام برسانید.
ادامه مطلب