جزئیات طراحی دفتر کار و مبلمان اداری یک شرکت تجاری

خلاقیت و عملکرد بالا مشخصه یک شرکت تجاری موفق است. یکی از مهمترین روش ها برای اینکه شرکتی موفق باشد، استفاده درست از فضای فیزیکی شرکت است. طراحی فضای فیزیکی باید به گونه ای باشد که هم بر مشتری و هم بر کارکنان تاثیر مثبت بگذارد. از مهمترین قسمت هایی که باید حین طراحی بدان دقت شود منطقه پذیرش می باشد. این منطقه باید نشان دهنده حس تداوم، پیچیدگی زیبایی شناسی، خوش آمدگویی و نوع فعالیت مجموعه باشد. اگر طراحی این محل به درستی صورت گیرد، مشتری در نگاه اول در می یابد که شرکت، دارای تجربه، اعتبار، ساختار منظم و ایمن است.

مبلمان اداری

واحد پذیرش اولین مکانی است که مشتری در شرکت با آن برخورد می کند. این قسمت بیان گر برند و سابقه شرکت است. از این رو دارای اهمیت فراوانی می باشد. بهتر است در طراحی آن از موادی با بهترین کیفیت و پایداری استفاده شود. در واقع هرچه کیفیت طراحی بالاتر باشد نشان دهنده این است که آن شرکت تجاری از سایر رقبای خود پیشی گرفته است. در این قسمت می توانید مانیتوری تعبیه کنید و اهداف عمده و سرویس هایی که شرکت ارائه می کند را به نمایش بگذارید. همچنین می توانید نمونه ای از کارهای این شرکت را در اطراف قرار داده و اجازه دهید خود مشتری به آن ها بنگرد بدون اینکه مسئول پذیرش صحبتی در مورد آن ها بکند. میز پذیرش نیز باید تا حد امکان مناسب فضای ورودی باشد. بهتر است میز با فاصله بیشتری از درب ورودی قرار داشته باشد و به مشتری اجازه تحلیل و بررسی فضای شرکت داده شود. معمولا در جلوی میز لوگو شرکت با مقیاسی درشت قرار می گیرد. بهتر است میز پذیرش طوری طراحی شود که کاغذ ها و اسناد اداری بر روی میز پذیرش دیده نشوند و مشتری تنها به مسئول پذیرش توجه کند تا به اسناد قرار گرفته بر روی میز.

میز اداری

نکته مهم دیگر در طراحی دفتر کار شرکت های تجاری رعایت اصل تکریم و مهمان نوازی است. مهمان نوازی بسیار بیشتر از قرار دادن فنجانی قهوه برای مشتری است. اینکه صندلی مخصوصی برای وی در اتاق انتظار قرار گیرد یا بروشورهایی از فعالیت های شرکت در دسترس او باشد نیز به عنوان مهمان نوازی به حساب می آیند. البته ساختار اتاق انتظار نباید به گونه ای باشد که به راحتی صحبت های داخل اتاق اصلی به بیرون راه یابد در این صورت مشتری در هنگام مذاکره احساس می کند حرف هایشان خصوصی نیست و افراد حاضر در اتاق انتظار آنها را استماع می کنند.

به منظور راحتی کارکنان نیز بهتر است اتاق هایی مخصوص استراحت برایشان در نظر گرفته شود تا به دور از فضای کار قادر باشند کمی به استراحت بپردازند یا چیزی بخورند و بنوشند. بهتر است در اتاق استراحت مبلمان اداری راحت تری قرار گیرد. همچنین می توان پنجره ای به بیرون در نظر گرفت تا کارمند چشم اندازی به بیرون نیز داشته باشد. طراحی اتاق استراحت های مناسب باعث می شود کارمند فشارهای ناشی از کار را از خود دور کند و راندمان عملکرد او در طول روز پایین نیاید.

طراحی دفاتر خصوصی و اتاق های عقد قرارداد نیز باید به گونه ای باشد که مشتری با قرار گرفتن در آن مکان ها حس آسودگی در مورد سفارش خود داشته باشد. استفاده از میزاداری شیک به همراه صندلی های راحت این حس آسودگی را فراهم می آورد.

میز کنفرانس

میز کنفرانس نیز برای برقراری جلسات کاری بین اعضای هیئت مدیره و یا مشتری و شرکت بسیار مهم می باشند. استفاده از میزهای مرغوب و با امکانات زیاد مثل مکان قرار دادن USB یا میکروفون می تواند به پیش برد جلسات کمک کند. با اینحال طراحی اتاق نباید به گونه ای باشد که تمرکز حضار برهم بخورد. البته پیشنهاد می شود در وسط میز، جایی که کسی بدان دسترسی ندارد، برای اینکه فضا از حالت خشک و بی روح خارج شود، دسته گلی قرار گیرد. همچنین می بایست فضایی برای پذیرایی از مهمان ها بر روی میز کنفرانس تعبیه شود.

اگر به دنبال یه دفتر کار خاص و منحصر به فرد هستید که علاوه بر اینکه تمام استانداردهای طراحی در آن لحاظ شده باشد، زیبایی چشمگیری نیز به همراه داشته باشد، با کارشناسان با تجربه فضاگویا تماس بگیرید و از مشاوره رایگان آنها بهره مند شوید، همچنین از نمونه کارهای این مجموعه دیدن نمایید.

سایر مقالات
تاثیرات روانشناسی پارتیشن اداری بر راندمان کار کارمندان
تاثیرات روانشناسی پارتیشن اداری بر راندمان کار کارمندان
در این مقاله بر کیفیت محیط کاری کارمندان و نیز اثر آن بر عملکرد کارکنان بحث می شود.
ادامه مطلب
مبلمان اداری و قرار گیری آن در فضای اداری
مبلمان اداری و قرار گیری آن در فضای اداری
محیط اداری نیز مانند هر فضای مسکونی یا کاری دیگری نیازمند دکوراسیون مناسب آن محیط است. با در نظر گرفتن ساعات زیادی که کارمندان در این محیط مشغول به کار هستند، مبلمان اداری استاندارد، زیبا و چشم نواز از اهمیت بالایی برخوردار است
ادامه مطلب
معرفی انواع میزهای اداری مدرن
معرفی انواع میزهای اداری مدرن
میزها یکی از ملزومات در فضاهای اداری می باشند، شرکت فضا گویا تولید کننده مبلمان اداری و انواع میز های مدیریتی مدرن، کارمندی مدرن، میزکار گروهی، میز منشی مدرن و میز پذیرایی با بهترین قیمت می باشد
ادامه مطلب
سخنی در مورد مبلمان اداری
سخنی در مورد مبلمان اداری
انواع پارتیشن، انواع دیوارکوب ها و انواع کمد و فایلینگ هم جزئی از مبلمان اداری محسوب می شوند. با استفاده از محصولات مبلمان اداری می توان فضای داخلی اداره ها را شیک تر و به روزتر کرد.
ادامه مطلب