پارتیشن های آینده چگونه خواهند بود؟

پارتیشن های اداری در دفاتر مدرن بسیار محبوب هستند زیرا باعث می شوند حریم شخصی برای کارمند به وجود بیاید. بسیاری از شرکت ها ترجیح می دهند در محیطی باز فعالیت کنند. فعالیت در محیط باز بسیار خوب است و باعث افزایش حس صمیمیت و همکاری میان افراد در قسمت های مختلف می شود اما مشکل عمده این چنین محیط هایی ایجاد سر و صدای زیاد است. بسیاری از افراد قادر به انجام مسئولیت های خود در چنین محیط پر ازدحامی نیستند و شلوغی باعث کاهش شدید راندمان آنها می شود. از این رو به منظور بالا بردن عملکرد کارکنان و نیز حفظ روحیه تیمی پارتیشن های نوینی طراحی شده اند. در آینده نیاز به پارتیشن هایی خواهد بود که علاوه بر تفکیک فضا و حفظ کار تیمی بتوانند عوامل برهم زننده تمرکز مانند سر و صدا را نیز جذب کنند. در ادامه می خواهیم به بررسی چند نوع پارتیشن اداری محتمل در دفاتر آینده بپردازیم.

پارتیشن اداری شیک

پارتیشن اداری مدرن در انواع و اندازه های مختلفی وجود دارند. سبک های متفاوتی از آنها اعم از کلاسیک یا مدرن ایجاد شده و بسته به متریالی که در ساخت آنها استفاده می شود دسته بندی های متفاوتی دارند.

یکی از ساده ترین راه ها برای کاهش سروصدا و نیز ایجاد حریم شخصی استفاده از صفحاتی بر روی میز کار می باشد. این صفحات می توانند جابجا شوند یا به صورت ثابت نصب شوند همچنین ارتفاع آنها نیز برای عملکرد مناسب مهم است. از صفحات بزرگ ایستاده برای جدا کردن قسمت های از فضای اداره استفاده می شود. مزیت آنها قابلیت تنظیم دوباره و جابجایی آسان آنها است. معمولا جنس آنها از فیبر یا ام دی اف می باشد. مشهور ترین مواد برای استفاده در پارتیشن های اداری پانل های شیشه ای، ام دی اف، آلومینیوم، عایق های صوتی و ... می باشند.

مبلمان اداری

مزیت پارتیشن های شیشه ای یا ترکیبی از چوب و شیشه این است که اجازه می دهند نور طبیعی بیشتری به داخل بیاید. پارتیشن های ترکیب چوب و شیشه ای به دلیل اینکه باعث صرفه جویی در مصرف انرژی (الکتریسیته) می شوند بسیار به صرفه تر از انواع دیگر پارتیشن ها می باشند. مزیت دیگر این پارتیشن ها این است که به سادگی نصب می شوند و می توان آنها را جابجا نمود. هنگامی که از شیشه های رنگی به عنوان پارتیشن اداری استفاده شود، حریم شخصی ایده آل برای کارمندان به وجود می آید و صوت را نیز جذب خود می کند.

 پارتیشن ها معمولا زمانی که مدیریت قصد جدا کردن حوزه های کاری مختلف را دارد بکار می آیند از این رو پارتیشن شیشه ای باعث افزایش زیبایی می شود زیرا مهم است که مراجعه کننده از محیط شرکت تاثیر بگیرد. می توان در پارتیشن ها کمد تعبیه کرد تا علاوه بر کمک به ایستایی آن، به عنوان فضایی برای قرار دادن برخی وسایل استفاده نمود.

میز اداری

می توان از گیاهان نیز به عنوان جدا کننده بخشی از محیط اداره استفاده کرد که علاوه بر پارتیشن بندی زیبایی دفتر نیز دوچندان می شود.

با توجه به توضیحات فوق به نظر میرسد که روند پارتیشن های اداری به سمت استفاده از شیشه می رود زیرا همانطور که بیان شد شیشه علاوه بر زیبایی و بهبود عملکرد کارکنان مزایای دیگری نیز دارد.

شرکت فضاگویا با سالها تجربه از تولیدکنندگان پارتیشن اداری در انواع مختلف می باشد و این امکان را برای مشتریان خود فراهم آورده است که کارشناسان خود را به محل اعزام نماید و پس از بررسی تمام جوانب مناسبترین نوع پارتیشن را به مشتریان پیشنهاد دهد. برای مشاوره رایگان با کارشناسان مجموعه با شماره تلفن 89387 تماس حاصل فرمایید.

سایر مقالات
تآثیر پارتیشن اداری در طراحی و دکوراسیون داخلی
تآثیر پارتیشن اداری در طراحی و دکوراسیون داخلی
پارتیشن اداری، یکی از انواع مبلمان اداری و از جداکننده هایی است که ضمن حفظ یکپارچگی و وحدت ، نظم و زیبایی محیط، باعث افزایش آرامش، تمرکز و بازدهی کارکنان آن مجموعه اداری خواهد شد.
ادامه مطلب
طراحی دکوراسیون اداری از گذشته تا امروز
طراحی دکوراسیون اداری از گذشته تا امروز
ماهیت روانی و فیزیکی محیط کار می تواند تبدیل به روح و هدف آن کسب و کار گردد. ممکن است فکر کنید که تحلیل ها و بررسی های مختلف صورت گرفته بر فضای اداری تنها چند سال باشد که انجام شده اند
ادامه مطلب
ترفندهایی برای بزرگ جلوه دادن اتاق کارهای کوچک
ترفندهایی برای بزرگ جلوه دادن اتاق کارهای کوچک
برای طراحی اتاق کارهای کوچک موارد بسیاری را باید در نظر بگیریم که شرکت تولید مبلمان اداری فضا گویا در مقاله زیر به توضیح نکات کلیدی و مفید درباره چیدمان و نوع مترلیال مناسب می پردازد
ادامه مطلب
طراحی و تولید بهترین مبلمان اداری
طراحی و تولید بهترین مبلمان اداری
شرکت ما سال ها در زمینه تولید مبلمان اداری فعالیت کرده است. زیبایی، آسایش و رعایت استانداردها در طراحی از جمله مهم‌ترین ویژگی های مبلمان اداری ما است.
ادامه مطلب