مبلمان اداری باز open office

فضای باز اداری

زمانی که شرکت به صورت یک فضای غیرمحصور طراحی شده و تمامی پرسنل به صورت باز، هر یک به کار خود مشغول شده اند، فضای باز اداری ایجاد شده است. در این فضا تعداد کارکنان شرکت محدودند و لازمه انجام کارهای روزانه، ارتباط مستقیم آنها با یکدیگر است. البته یکی از ویژگی های این شرکتها، نداشتن ارباب رجوع و یا به تعداد کم است. زیرا رفت و آمدها برای فعالیت کارکنانی که به صورت باز و غیرمحصور در کنار یکدیگر قرار گرفته اند، سر و صدا ایجاد کرده و نظم کاری را بر هم می زند. همچنین در فضای اداری باز آزادی عمل کارکنان بیشتر است که در نتیجه برای حضور در قسمت های دیگر ساختمان، حس خوبی را به آنها می دهد.

مبلمان اداری باز open office

فضای اداری باز نیز همچون سایر شرکت ها نیازمند دکوراسیون داخلی می باشد. اغلب این شرکت ها از نور کافی برخوردارند. زیرا به دلیل نداشتن دیوار و اتاقک های کوچک و بزرگ، نور پنجره های ساختمان بر تمامی فضا اشراف دارد. همین امر دست طراحان را برای ایجاد دکوراسیون داخلی باز مطابق با خواست مشتریان باز می گذارد. رنگ هایی که برای دکوراسیون داخلی فضای اداری باز استفاده می شود، می تواند تیره یا روشن باشند. به دلیل باز بودن و نور کافی در محیط، تیره بودن دکوراسیون هیچ محدودیتی را ایجاد نمی کند.

از آنجا که در این نوع اداره ها برای ایجاد حریم خصوصی کارمندان، اغلب از دیوایدرهای کوتاه  استفاده می شود، نظارت و مدیریت بر سایر قسمت ها راحت تر صورت می گیرد. با این وجود قرار دادن میز اداری , میز مدیریتی, صندلی و میز کنفرانسمتناسب با نیاز کارکنان و پرسنل برای ایجاد نظم  و آسایش در اداره، یکی از ملزومات شرکت های باز است.

شرکت فضاگویادر طراحی و ساخت میز کارهای گروهی بسیار موفق عمل کرده است. طراحان این شرکت ابتدا به محل اعزام میشوند و پس از دیدن محیط و با توجه به امکانات مشتری، طرح پیشنهادی خود را به صورت سه بعدی ارائه می دهند و پس از موافقت کارفرما، در کوتاهترین زمان ممکن پروژه را به اتمام می رسانند.

سابقه شرکت فضا گویا نشان داده است که شما با هر فضایی که داشته باشید می توانید از بهترین و مدرن ترین میز کارهای گروهی و مبلمان فضای باز بهره مند شوید.

برای گرفتن ایده در این زمینه دیدن آلبوم میز کارهای گروهی فضا گویا خالی از لطف نیست.

مبلمان اداری باز open office فضاگویا

  • تکنیک های انتخاب مبلمان برای اداره باز

به دلیل تفاوت هایی که میان محیط اداری باز با سایر شرکت ها وجود دارد، تجهیزات اداری که برای این شرکت ها در نظر گرفته می شود نیز باید متفاوت باشد که در زیر به چند نکته مهم می پردازیم:

برای انتخاب مبلمان اداریابتدا باید به طراحی ساختمان به طور کلی توجه داشت. مسائل آکوستیک یا طراحی و ساختار ساختمان یک فاکتور مهم در تعیین اندازه، رنگ و حتی متریال تجهیزات اداری می باشد.

  1. تجهیزات مورد نیاز برای فضای اداری باز

اگر چه فضای اداری باز، با استفاده از تعدادی پارتیشن تقسیم بندی می شود، اما به این معنا نیست که قسمت های مختلف و مورد نیاز در نظر گرفته نمی شوند. بلکه ممکن است هر یک از باجه ها به اتاق مطالعه، فضای ملاقات، رختکن و ... اختصاص یافته باشند.

در این صورت این قسمت ها متناسب با نیاز کارکنان، به دکوراسیون اداری خاصی نیاز پیدا می کنند. قرار دادن میز و صندلی های مطالعه، میز برای مذاکره و گفتگوی کارکنان، قرار دادن فایل و قفسه، رخت آویز در قسمت رختکن و ... همه از جمله مواردی است که باید در قسمت های مختلف فضای اداری باز استفاده شوند. همچنین فضاهای اداری باز به قسمت های مجزایی برای صحبت كردن با تلفن همراه، گوش دادن به موسيقي، تعاملات غير رسمي و ... نیاز دارند.

مبلمان اداری باز open office

  1. استفاده از میزهای مجزا یا میز کار گروهی

در برخی از قسمت های فضای اداری باز به میز کار گروهی نیاز است. زیرا در برخی واحدهای شرکت باید تمامی یا بخشی از کارکنان که کار تقریبا مشابه به هم دارند در کنار یکدیگر قرار بگیرند. در این صورت باید به تناسب تعداد کارکنان، یک میز کار گروهی طراحی شود. این میز دارای طول بیشتری نسبت به میزهای معمول است که با دیوایدرهای کوتاه جداسازی می شود.

با توجه به تمام توضیحات بالا، در بسیاری از موارد انتخاب میز کار گروهی متناسب با کار و فضای مورد نظر کار بسیار دشواریست، کارشناسان فضا گویا برای مشاوره رایگان در این زمینه آماده خدمت رسانی می باشند.

در صورت تمایل با شماره 89387 تماس حاصل فرمایید.

سایر مقالات
چگونه فضای کوچک را با مبلمان اداری بزرگتر جلوه دهیم
چگونه فضای کوچک را با مبلمان اداری بزرگتر جلوه دهیم
همواره شرکت ها در صدد توسعه فعالیت های کاری خود هستند و ادارات به دنبال افزایش عملکرد، سود دهی و اهداف خود می باشند
ادامه مطلب
چیدمان دفتر کار ومحیط اداری
چیدمان دفتر کار ومحیط اداری
محيط کاری نيز مانند فضای مسکونی بايد دارای دکوراسيون داخلی مناسب باشد. کارمندان زمان زيادی را در طول روز در فضای کاری خود سپری میکنند و چيدمان حرفهای در روحيه آنها تأثیر بسزايی دارد. 
ادامه مطلب
مبلمان اداری و قرار گیری آن در فضای اداری
مبلمان اداری و قرار گیری آن در فضای اداری
محیط اداری نیز مانند هر فضای مسکونی یا کاری دیگری نیازمند دکوراسیون مناسب آن محیط است. با در نظر گرفتن ساعات زیادی که کارمندان در این محیط مشغول به کار هستند، مبلمان اداری استاندارد، زیبا و چشم نواز از اهمیت بالایی برخوردار است
ادامه مطلب
انواع مبلمان اداری و کاربرد هریک از آن ها
انواع مبلمان اداری و کاربرد هریک از آن ها
مبلمان اداری از انواع مختلفی برخوردار است. میز، صندلی، فایل، کتابخانه، پارتیشن و چند مورد دیگر در دسته بندی مبلمان اداری جای می گیرند.
ادامه مطلب