پارتیشن اداری و مزایای آن

با توجه به گسترده شدن فعالیت داخلی شرکت ها، گاهی کمبود فضا به یک مشکل اساسی تبدیل می شود. همچنین برای ساختمانهایی که استیجاری هستند، امکان تقسیم فضا تنها از یک راه ممکن است و آن قرار دادن پارتیشن های اداری و تقسیم فضا می باشد. در این صورت می توان با ایجاد دیوارهای موقتی، فضاها را جدا کرده و هر یک از قسمت های ساختمان را برای یک فعالیت در نظر گرفت. برای مثال زمانی که ساختمان تنها در یک اتاق یا سالن بزرگ خلاصه می شود، در حالی که به اتاق های متعددی نیاز داریم، می توان با استفاده از پارتیشن اداریبه راحتی این کار را انجام داد.

پارتیشن اداری فضاگویا

  • کاربرد پارتیشن های اداری

کاربرد اصلی پارتیشن های اداری جدا کردن فضاهای مختلف از یکدیگر است. در این صورت می توان براحتی و در کمترین زمان ممکن ساختمان را باب میل خود تقسیم بندی نمود. داشتن اتاق مجزا برای هر یک از کارکنان می تواند به بالا بردن راندمان کاری شرکت کمک کند. با ایجاد اتاقهای مجزا، کارکنان نسبت به محیط کاری خود احساس مسئولیت پیدا کرده و برای مرتب کردن آن، دسته بندی اسناد و مدارک و ... تلاش بیشتری می کنند. از سوی دیگر با تفکیک اتاقها از یکدیگر، کارکنان با آرامش بیشتری مسئولیت های خود را بر عهده می گیرند و اتمام کار نیز مطابق با اهداف شرکت خواهد بود. با استفاده از پارتیشن های اداری می توان  ساختمان اداری را به صورت شناور و دلخواه خود تقسیم بندی کرد.

مزایای پارتیشن اداری فضا گویا

  • مزایای استفاده از پارتیشن های اداری

در گذشته برای تقسیم بندی ساختمان ها از دیوارها استفاده می شد. اگرچه این دیوارها استحکام بالایی دارند، اما برای ساخت آنها به زمان و هزینه زیادی نیاز است و همینطور که اشاره شد، برای ساختمانهای استیجاری امکان ایجاد دیوار ممکن نیست. ضمن اینکه دیوارها فضای بیشتری را اشغال می کنند و در نتیجه موجب کوچکتر شدن فضای ساختمان می شوند. به همین دلیل است که پارتیشن های اداری با مزایایی از جمله سرعت ساخت  و صرفه جویی در زمان، در بسیاری از اداره ها و شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرند.

از دیگر مزایای پارتیشن های اداری می توان به اشراف مدیریت بر کل سیستم اداری اشاره کرد. به نحوی که این نحوه تقسیم بندی هیچ مانعی برای نظارت بر سایر قسمت ها و بخش های ساختمان ایجاد نمی کند. همچنین می توان از آنها برای نماسازی و دکوراسیون داخلی ساختمان نیز بهره برد. به همین دلیل است که این روزها شاهد پارتیشن هایی با طرح های مدرن و زیبا در رنگ های مختلف هستیم. با استفاده از پارتیشن های اداری می توان دیوارهای تکراری و خسته کننده را کنار گذاشت و به جای آن دیوارهای موقت با طرح های زیبا را قرار دارد. ضمن اینکه می توان در برخی از پارتیشن ها نیز اشیای تزئینی از قبیل گلدان، قاب عکس، تندیس های کوچک، ساعت تزئینی و ... را نیز قرار داد که این کار به زیباتر کردن فضای اداری کمک می کند.

پارتیشن اداری

پارتیشن تک جداره

 

پارتیشن اداری تک جدارهمعمولا تلفیقی از شیشه و ام دی اف می باشد.  که برای ام دی اف دو نوع روکش ملامینه یا فرمیکا در نظر گرفته می شود و قسمت شیشه هم می تواند ساده یا مات باشد ( با توجه به درخواست مشتری). گفتنی است که این نوع پارتیشن جداکننده ای سبکتر و مقرون به صرفه تری از انواع دیگر جداکننده ها است و جهت ایجاد فضا های خصوصی و نیمه خصوصی کاملا مناسب می باشد. کارشناسان فضا گویا با تعبیه کمد و قفسه بندی یا باکسهای گل و تزئینات به این پارتیشن ها کاربرد زیبایی هم افزوده می نمایند. علاوه بر اینکه در شرکتهای بزرگ که به طور اخص روی بحث برندینگ خود فعالیت می کنند با سند بلاست کردن لوگوی خود بر روی پارتیشن ها این مهم را بهتر محقق می نمایند.

پارتیشن دو جداره

پارتیشن اداری دوجدارهعایق حرارتی مناسبی برای جلوگیری از هدر رفتن گرما و سرما می باشد. این نوع پارتیشن معمولا با توجه به متریال های بکار رفته در آن به چند دسته تقسیم می شود:

  • تمام چوب
  • تمام شیشه
  • ترکیب چوب و شیشه

با توجه به نیاز خود در دفاتر و شرکتها می توانید پارتیشن مطلوب خود را سفارش دهید. برای این منظور از گالری پارتیشن فضا گویادیدن فرمایید. و برای مشاوره رایگان با طراحان و کارشناسان فضا گویا با شماره   89387  تماس حاصل فرمایید.

سایر مقالات
پارتیشن اداری و مزایای آن
پارتیشن اداری و مزایای آن
با توجه به گسترده شدن فعالیت داخلی شرکت ها، گاهی کمبود فضا به یک مشکل اساسی تبدیل می شود. همچنین برای ساختمانهایی که استیجاری هستند، امکان تقسیم فضا تنها از یک راه ممکن است و
ادامه مطلب
نکاتی برای انتخاب صندلی مدیریتی مناسب
نکاتی برای انتخاب صندلی مدیریتی مناسب
انتخاب صندلی مدیریتی به پارامترهای بسیاری بستگی دارد. انتخاب صندلی مدیریتی با توجه به دکوراسیون داخلی، فضای مورد نظر و کاربرد آن می تواند متفاوت باشد.
ادامه مطلب
معرفی لوازم اداری  مفید برای دکوراسیون اتاق اداری
معرفی لوازم اداری  مفید برای دکوراسیون اتاق اداری
برای داشتن محیط کار مناسب باید به دکوراسیون و مبلمان اداری محل کار مثل میز کنفرانس؛ صندلی ها، میزهای کار و حتی پارتیشن های اداری جدا کننده که از لوازم ضروری بخش اداری است توجه شود
ادامه مطلب
پارتیشن اداری با پارتیشن منزل چه تفاوت‌هایی دارد؟
پارتیشن اداری با پارتیشن منزل چه تفاوت‌هایی دارد؟
پارتیشن‌ها در محیط‌های اداری اما نقش پررنگ‌تر و شاید اساسی‌تر و کاربردی‌تری دارند. در واقع، با پارتیشن‌های اداری می‌توان معابر را در هم ادغام کرد و از فضاهای پرت استفاده بهینه کرد. پارتیشن‌های اداری از شیشه، ام دی اف، آلومینیوم و ترکیب شیشه و ام دی اف ساخته می‌شوند. 
ادامه مطلب