پارتیشن اداری و مزایای آن

با توجه به گسترده شدن فعالیت داخلی شرکت ها، گاهی کمبود فضا به یک مشکل اساسی تبدیل می شود. همچنین برای ساختمانهایی که استیجاری هستند، امکان تقسیم فضا تنها از یک راه ممکن است و آن قرار دادن پارتیشن های اداری و تقسیم فضا می باشد. در این صورت می توان با ایجاد دیوارهای موقتی، فضاها را جدا کرده و هر یک از قسمت های ساختمان را برای یک فعالیت در نظر گرفت. برای مثال زمانی که ساختمان تنها در یک اتاق یا سالن بزرگ خلاصه می شود، در حالی که به اتاق های متعددی نیاز داریم، می توان با استفاده از پارتیشن اداریبه راحتی این کار را انجام داد.

پارتیشن اداری فضاگویا

  • کاربرد پارتیشن های اداری

کاربرد اصلی پارتیشن های اداری جدا کردن فضاهای مختلف از یکدیگر است. در این صورت می توان براحتی و در کمترین زمان ممکن ساختمان را باب میل خود تقسیم بندی نمود. داشتن اتاق مجزا برای هر یک از کارکنان می تواند به بالا بردن راندمان کاری شرکت کمک کند. با ایجاد اتاقهای مجزا، کارکنان نسبت به محیط کاری خود احساس مسئولیت پیدا کرده و برای مرتب کردن آن، دسته بندی اسناد و مدارک و ... تلاش بیشتری می کنند. از سوی دیگر با تفکیک اتاقها از یکدیگر، کارکنان با آرامش بیشتری مسئولیت های خود را بر عهده می گیرند و اتمام کار نیز مطابق با اهداف شرکت خواهد بود. با استفاده از پارتیشن های اداری می توان  ساختمان اداری را به صورت شناور و دلخواه خود تقسیم بندی کرد.

مزایای پارتیشن اداری فضا گویا

  • مزایای استفاده از پارتیشن های اداری

در گذشته برای تقسیم بندی ساختمان ها از دیوارها استفاده می شد. اگرچه این دیوارها استحکام بالایی دارند، اما برای ساخت آنها به زمان و هزینه زیادی نیاز است و همینطور که اشاره شد، برای ساختمانهای استیجاری امکان ایجاد دیوار ممکن نیست. ضمن اینکه دیوارها فضای بیشتری را اشغال می کنند و در نتیجه موجب کوچکتر شدن فضای ساختمان می شوند. به همین دلیل است که پارتیشن های اداری با مزایایی از جمله سرعت ساخت  و صرفه جویی در زمان، در بسیاری از اداره ها و شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرند.

از دیگر مزایای پارتیشن های اداری می توان به اشراف مدیریت بر کل سیستم اداری اشاره کرد. به نحوی که این نحوه تقسیم بندی هیچ مانعی برای نظارت بر سایر قسمت ها و بخش های ساختمان ایجاد نمی کند. همچنین می توان از آنها برای نماسازی و دکوراسیون داخلی ساختمان نیز بهره برد. به همین دلیل است که این روزها شاهد پارتیشن هایی با طرح های مدرن و زیبا در رنگ های مختلف هستیم. با استفاده از پارتیشن های اداری می توان دیوارهای تکراری و خسته کننده را کنار گذاشت و به جای آن دیوارهای موقت با طرح های زیبا را قرار دارد. ضمن اینکه می توان در برخی از پارتیشن ها نیز اشیای تزئینی از قبیل گلدان، قاب عکس، تندیس های کوچک، ساعت تزئینی و ... را نیز قرار داد که این کار به زیباتر کردن فضای اداری کمک می کند.

پارتیشن اداری

پارتیشن تک جداره

 

پارتیشن اداری تک جدارهمعمولا تلفیقی از شیشه و ام دی اف می باشد.  که برای ام دی اف دو نوع روکش ملامینه یا فرمیکا در نظر گرفته می شود و قسمت شیشه هم می تواند ساده یا مات باشد ( با توجه به درخواست مشتری). گفتنی است که این نوع پارتیشن جداکننده ای سبکتر و مقرون به صرفه تری از انواع دیگر جداکننده ها است و جهت ایجاد فضا های خصوصی و نیمه خصوصی کاملا مناسب می باشد. کارشناسان فضا گویا با تعبیه کمد و قفسه بندی یا باکسهای گل و تزئینات به این پارتیشن ها کاربرد زیبایی هم افزوده می نمایند. علاوه بر اینکه در شرکتهای بزرگ که به طور اخص روی بحث برندینگ خود فعالیت می کنند با سند بلاست کردن لوگوی خود بر روی پارتیشن ها این مهم را بهتر محقق می نمایند.

پارتیشن دو جداره

پارتیشن اداری دوجدارهعایق حرارتی مناسبی برای جلوگیری از هدر رفتن گرما و سرما می باشد. این نوع پارتیشن معمولا با توجه به متریال های بکار رفته در آن به چند دسته تقسیم می شود:

  • تمام چوب
  • تمام شیشه
  • ترکیب چوب و شیشه

با توجه به نیاز خود در دفاتر و شرکتها می توانید پارتیشن مطلوب خود را سفارش دهید. برای این منظور از گالری پارتیشن فضا گویادیدن فرمایید. و برای مشاوره رایگان با طراحان و کارشناسان فضا گویا با شماره   89387  تماس حاصل فرمایید.

سایر مقالات
خرید و سفارش انواع مختلف میز کنفرانس
خرید و سفارش انواع مختلف میز کنفرانس
در تهیه و چیدمان مبلمان یک شرکت و یک موسسه همواره باید یک طرح ویژه ای در نظر گرفته شود که شرایط کار بازده بهتری داشته باشد. در مبلمان شرکت میزهای کنفرانس نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند؛ و گروه متخصص ما تمامی شاخص های تاثیر گذار را بررسی کرده و متناسب با ویژگی های فضای موجود بهترین نوع میز کنفرانس را برای شما ارائه می دهد
ادامه مطلب
آیا میز کنفرانس شیشه‌ای مناسب سازمان‌ها و ادارات است؟
آیا میز کنفرانس شیشه‌ای مناسب سازمان‌ها و ادارات است؟
همه ما بیشتر ساعات روز را در محیط کار سپری می‌کنیم و به نوعی می‌توانیم محیط کار را خانه دوم خود بدانیم. از همین رو توجه به اصول زیبایی شناسی و ارگونومیک از ضروری‌ترین مواردی به حساب می‌آید که باید از سوی مدیر یک مجموعه به آن توجه گردد.
ادامه مطلب
میز اداری مناسب چه ویژگی هایی دارد؟
میز اداری مناسب چه ویژگی هایی دارد؟
میز اداری دارای قیمت بسیار مناسب با بودجه شما می باشد. شما می توانید انواع مختلف میز اداری را در وب سایت های مربوطه مشاهده و خریداری نمایید.
ادامه مطلب
پارتیشن اداری دست دوم انتخاب مناسبی است؟
پارتیشن اداری دست دوم انتخاب مناسبی است؟
خرید مبلمان اداری برای صاحبان کسب و کار یک دغدغه است. ممکن است به دلیل بالا بودن هزینه‌ها این فکر به ذهن برسد که می‌توان برای کم کردن آنها دست به خرید مبلمان اداری دست دوم زد. یکی از عناصر اصلی که در بیشتر محیط‌ها و فضاهای کاری جای خود را پیدا کرده‌اند،
ادامه مطلب