تفاوت های مبلمان اداری لوکس و مدرن

مبلمان اداری به دو دسته مدرن و لوکس دسته بندی می شود، در این مقاله به تفاوت های مبلمان اداری لوکس و مدرن اشاره شده است. هر مدل به مشتریان و محیط و نوع کار مرتبط است. اگر مشتریان افراد میانسال هستند بهترین انتخاب مبلمان لوکس است و اگر افراد جوان مشتریان یک شرکت هستند مبلمان مدرن انتخاب فوق العاده خواهد بود. این نوع انتخاب از دید روانشناسی افراد است.  

مبلمان اداری

یکی از مواردی که به اداره زیبایی می بخشد، مبلمان است. مبلمان علاوه بر زیبایی باید به گونه ای طراحی شده باشند که افراد احساس راحتی داشته باشند که در این زمینه باید به جنس مبل و ویژگی های آن توجه کرد. اصولا جهت خرید مبلمان اداری افراد به رنگ دیوارها توجه می کنند و متناسب با آن مبلمان را انتخاب می کنند. در هر اداره ای مبلمان اولین وسیله ای است که سبب می شود مشتری احساس رضایت داشته باشد و بتواند ارتباط موثری با کارفرما برقرار نماید و همچنین در زمانی که مشتری منتظر است اوقات خوش و راحتی را داشته باشد.

مبلمان اداری لوکس

تفاوت های مبلمان اداری لوکس و مدرن

بارزترین تفاوت های مبلمان اداری لوکس و مدرن در رنگ این دو نوع مبل می باشد مبلمان مدرن در تنوع رنگی و شاد دیده می شود ولی اکثر مبلمان اداری لوکس در رنگ های تیره یا به اصطلاح رنگ های سنگین به چشم می خورند، و اغلب افرادی که برای شرکت خود مبلمان لوکس را انتخاب می کنند جزو افرادی هستند که قرارهای خاص و حساسی با مشتریان خود دارند و در مقابل افرادی که مبلمان مدرن را انتخاب می کنند خواهان ایجاد محیط با آرامش و امن و یا صمیمیتی هستند تا بتوانند با مشتریان خود ارتباط گرمی را ایجاد کنند.

یکی دیگر از تفاوت های مبلمان اداری لوکس و مدرن شکل ظاهری مبلمان است در مبلمان لوکس از شیشه های رنگی و زیبا  در پایه ها و قسمت های دیگر بسیار استفاده می شود در حالی که در مبلمان مدرن بیشتر سبک راحتی به کار گرفته شده است. از مهمترین تفاوت های مبلمان اداری لوکس و مدرن فضایی است که برای آن در نظر گرفته شده است، مبلمان اداری مدرن به فضای زیادی نیاز ندارند و به گونه ای طراحی شده اند که برای محیط های اداری که فضای چندان بزرگی ندارند مناسب است و برعکس مبلمان اداری لوکس برای محیط های بزرگ طراحی شده اند.

یکی از تفاوت های مبلمان اداری لوکس و مدرن، نحوه نگهداری و نظافت مبلمان اداری است. اصولا مبلمان مدرن در مقایسه با لوکس نگهداری کمتری نیاز دارد چرا که در مبلمان لوکس از شیشه و طراحی های چوبی استفاده می شود که در هنگام جابجایی و غیره به حفاظت بیشتری نیازی دارد و اما در خصوص نظافت مبلمان اداری به جنس پارچه بستگی دارد که هر نوع پارچه ای شرایط خود را دارد.

مبلمان اداری مدرن

قیمت مبل اداری لوکس و مدرن

از نظر قیمتی برای یک اداره، طراحی دکوراسیون به صورت لوکس در مقایسه با طرح های مدرن هزینه بیشتری در بر دارد چرا که مبلمان لوکس از چوب ساخته می شوند و نیز گاهی دارای طراحی های است که با دست انجام می شود. مبلمان مدرن به صورت مینیمال طراحی می شوند و امکان تغییر نحوه چیدمان را به راحتی دارد. اصولا اگر مبلمان لوکس را انتخاب می نمایید نیاز است یک سری لوازم هم برای زیبایی بیشتر خریداری شود در حالی که در مبلمان مدرن نیازی به وسایل دیگری نیست و بیشتر فضاهای کناری خالی باقی می ماند.

آخرین نکته: به صورت صد در صد نمی توان گفت که دکوراسیونی عالی و دیگری بد است چرا که دکوراسیون به سلیقه افراد بر می گردد، پس بهتر است در اینگونه طراحی ها ملاک قرار گیرد و البته متخصصان باید با توجه به محیط مشاوره های لازم را بدهند و تلفیقی از دانش خود و نظر کارفرما مد نظر قرار گیرد. 

مبلمان اداری مدرن

سایر مقالات
چگونه یک میز مدیریتی مناسب انتخاب کنیم؟
چگونه یک میز مدیریتی مناسب انتخاب کنیم؟
همان طور که می دانید بخش مدیریت، مهم‌ترین جزء در یک مجموعه کاری به حساب می‌آید و می‌توان دفتر ریاست را هسته مرکزی فعل و انفعالات مجموعه دانست.
ادامه مطلب
چند ایده جذاب برای دکوراسیون داخلی دفتر کار
چند ایده جذاب برای دکوراسیون داخلی دفتر کار
از چندین مدیر موفق در مورد چگونگی افزایش بهره وری و راندمان کارکنان پرسیده شد و آنها در جواب بیان داشتند که برای رسیدن به این هدف باید با یک طراح داخلی مشورت کنید.
ادامه مطلب
تاثیر صندلی مدیریتی ارگونومیک در سلامت فیزیکی مدیران
تاثیر صندلی مدیریتی ارگونومیک در سلامت فیزیکی مدیران
صندلی مدیریتی ارگونومیک تاثیر بسیاری در سلامت فیزیکی مدیران دارد. انتخاب صندلی مدیریتی ارگونومیک با ویژگی های کاربردی می تواند یک انتخاب صحیح باشد.
ادامه مطلب
پارتیشن‌های شیشه‌ای هوشمند و مزایای استفاده از آن
پارتیشن‌های شیشه‌ای هوشمند و مزایای استفاده از آن
پارتیشن‌ها از مواد اولیه مختلفی ساخته می‌شوند امروزه با گسترش فناوری و ساخت شیشه هوشمند که در پارتیشن‌ها از آنها استفاده شده است طرفداران خاص خود را پیدا کرده اند
ادامه مطلب